Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Polska > Kobieta zaczęła rodzić na klatce schodowej. Nie było chwili do stracenia
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 08.12.2023 15:51

Kobieta zaczęła rodzić na klatce schodowej. Nie było chwili do stracenia

karetka pogotowia
Iberion

W Poznaniu doszło do niecodziennych narodzin. Kobieta zaczęła rodzić na klatce schodowej. Ratownicy, którzy zjawili się na miejscu, napotkali matkę i nowonarodzone dziecko zawinięte w kocyk. O sprawie opowiedziała babcia dziecka.

Zaskakujące sceny w Poznaniu

Do sytuacji doszło 5 grudnia około godziny 6 rano. Małżeństwo wczesnym rankiem śpieszyło się do szpitala, ponieważ kobieta miała ciągłe skurcze. Nie zdążyli jednak nawet dotrzeć do auta – kiedy wyszli na klatkę, zaczął się poród. Mąż kobiety musiał natychmiast interweniować.

Od poniedziałku w Biedronce wyjątkowe produkty. Klienci będą walić drzwiami i oknami

Kobieta zaczęła rodzić na klatce schodowej

W tej niewygodnych okolicznościach mężczyzna na szczęście zachował zimną krew i zaczął działać. O jego bohaterskim czynie opowiedziała jego matka w liście opublikowanym w lokalnym portalu.

Syn zadziałał bardzo sprawnie, tamując krwawienie z pępowiny, która przerwała się w trakcie porodu. Zaznaczam, że działał instynktownie i sprawnie, mając na względzie życie własnego dziecka - napisała kobieta.

Na świat przyszła zdrowa dziewczynka

W trakcie porodu na miejsce jechało już pogotowie. Jak się okazało, przyszły tata bez zarzutów poradził sobie z przyjęciem porodu. Kiedy nadjechała pomoc, było już po wszystkim.

– Jak przyjechało pogotowie ratunkowe, dziecko było już na świecie zawinięte w kocyk - tłumaczy babcia.

Cała historia zakończyła się szczęśliwie. „Na świat przyszła zdrowa dziewczynka. Nasz zespół zabrał mamę i dziecko do szpitala” – powiedział dla epoznan.pl Jakub Wakuluk, kierownik zespołów ratownictwa medycznego WSPR

Źródło: Radio Zet