Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Joe Biden zapowiedział sankcje wobec Rosji w związku z uznaniem "republik ludowych" na terenie Ukrainy
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 22.02.2022 05:20

Joe Biden zapowiedział sankcje wobec Rosji w związku z uznaniem "republik ludowych" na terenie Ukrainy

joe biden stany zjednoczone rosja władimir putin ukraina
Oliver Contreras / Pool via CNP / SplashNews.com/East News

Joe Biden zapowiedział sankcje wobec Rosji za uznanie "republik ludowych" na terenie Ukrainy. O podjęciu odpowiednim kroków zapewnił również sekretarz stanu, Antony Blinken. USA szykuje odpowiada Putinowi.

- Spodziewaliśmy się takiego ruchu ze strony Rosji i jesteśmy przygotowani, by odpowiedzieć natychmiast - informowała rzeczniczka prasowa Białego Domu, Jen Psaki. Jakie konkretnie ruchy zapowiedziały władze USA?

Joe Biden zapowiedział sankcje wobec Rosji

Ogłosimy też wkrótce dodatkowe środki w związku z dzisiejszym rażącym naruszeniem międzynarodowych zobowiązań Rosji - kontynuowała rzeczniczka prezydenta USA. Ostateczne sankcje mają zostać ogłoszone przez wybrane resorty w nadchodzących godzinach.

Zapowiedziano, że będą one dotyczyć "nowych inwestycji, handlu i finansowania przez obywateli USA z, do i w tzw. separatystycznych republik ludowych Ukrainy" oraz osób funkcjonujących na wskazanych obszarach.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

To jednak nie koniec. Podano również, że w przypadku dalszej agresji w kierunku Ukrainy przygotowane są kolejne restrykcje, które mogą znacznie zaszkodzić interesom rosyjskim.

Słowo zabrał również sekretarz stanu, Antony Blinken, który jeszcze niedawno był gotów spotkać się z Siergiejem Ławrowem, jeśli konflikt na Ukrainie nie dojdzie do skutku. Rozmowy zostały jednak zerwane przez złamanie umowy.

- Uznanie przez Kreml "Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej" jako "niepodległych" wymaga szybkiej i zdecydowanej odpowiedzi. Podejmiemy odpowiednie kroki w koordynacji z naszymi partnerami - informował Antony Blinken.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Twitter, TVN24, Forsal