Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Huk, wybuchy i strzały pod Poznaniem. Wydano specjalny komunikat
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 01.12.2023 21:39

Huk, wybuchy i strzały pod Poznaniem. Wydano specjalny komunikat

wybuch
Pixabay/Michal Jarmoluk (zdj. ilustracyjne)

Pod Poznaniem pojawi się wojsko, wydano specjalny komunikat. Nie będzie brakować huków, wybuchów oraz dźwięków wystrzałów z broni bojowej. Ostrzeżenie jest jasne: wszyscy, którzy zlekceważą zagrożenie, mogą umrzeć, lub zmagać się z kalectwem. Co się dzieje w Wielkopolsce?

Poznań: huk, wybuchy i dźwięki wystrzałów z broni

Wojsko rozpocznie pod Poznaniem wielkie manewry. Wszyscy przebywający w okolicy usłyszą wybuchy, huki oraz usłyszą wystrzały z broni. Nie dowodzi to jednak zagrożenia na terenie Polski. Groźne dźwięki dobiegać będą bowiem z poligonu Biedrusko.

Na poligonie przeprowadzone zostaną konkretne ćwiczenia. Żołnierze zostaną wyposażeni w broń i konkretny plan działań. Wydano komunikat, który powinien dotrzeć do jak największej liczby osób.

Emeryci mają powody do zadowolenia. Prezent od ZUS jeszcze przed świętami

Wojsko ujawniło plan, będą ćwiczyć cały grudzień

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu zaplanowało ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej. Na poligonie pojawią się również pozoracja pola walki oraz środki minierskie. Wszystko będzie stwarzać wrażenie regularnej potyczki wojskowej.

ZOBACZ: Dramat w samolocie podczas lotu do Polski. Konieczne było awaryjne lądowanie

Ćwiczenia na poligonie w Biedrusku zaplanowano na okres od poniedziałku do soboty. Żołnierze mają działać przez cały grudzień w godzinach 08:00-15:00 oraz 18:00-00:00. Poligon, gdzie zaplanowano ćwiczenia, znajduje się na terenie Rezerwatu Przyrody "Śnieżycowy Jar”. Rejon ten został całkowicie zamknięty i obowiązuje absolutny zakaz wstępu z racji, iż jest to miejsce, gdzie spadać mają pociski wojskowe.

Żołnierze ostrzegają przed śmiercią i kalectwem

Wojsko wskazało, że przez poligon nie przebiegają żadne drogi publiczne, niemniej ostrzeżono, iż zabronione są wszystkie formy turystyki oraz rekreacji. - Odcinek "Pierścienia rowerowego dookoła Poznania" przebiegający po drodze asfaltowej Złotniki-Biedrusko uległ likwidacji w dniu 22.12.2018 r., a przemieszczanie się tą trasą jest traktowane jak wykroczenie - wyjaśnił Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

ZOBACZ: Polacy masowo dostają SMS-y, służby alarmują. “Zrezygnuj z aktywności na zewnątrz”

Komunikat ze strony CSWL jest jasny i niesie ze sobą jednoznaczne ostrzeżenie. - Osoby łamiące zakaz wstępu, o którym szczegółowe informacje znajdują się na wjazdach, naraża się na utratę zdrowia i życia, a także na mandat karny za popełnione wykroczenia - czytamy. Dodano, iż nie jest możliwe nieświadome wjechanie na teren poligonu Biedrusko. Każdy wjazd oznaczony jest specjalną tablicą z napisem "stój - ostre strzelanie”. W związku z ćwiczeniami możliwość żeglugi wodnej przy terenie poligonu Biedrusko również zostaje zamknięta ze względów bezpieczeństwa.

Źródło: Poznań.pl

Tagi: Poznań wojsko