NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Haniebne zachowanie na autostradzie. Internauci nie zostawili na kierowcy suchej nitki
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 24.09.2023 12:23

Haniebne zachowanie na autostradzie. Internauci nie zostawili na kierowcy suchej nitki

Korytarz życia na autostradzie
kadry z filmu na kanale YouTube @stopcham

Do oburzającego zachowania kierowcy doszło na autostradzie A1. Na udostępnionym w sieci nagraniu uwieczniono, jak wykorzystuje korytarz życia utworzony przez inne pojazdy i jedzie tuż za uprzywilejowanym wozem straży pożarnej pędzącym do wypadku. Komentarze pod filmem nie pozostawiają na nieodpowiedzialnym kierowcy suchej nitki.

Nieodpowiedzialny kierowca nagrany

Na autostradzie czasem zdarzają się przypadki, że trzeba zwolnić lub całkowicie się zatrzymać. Tak dzieje się w momencie, gdy zatłoczoną drogą chce szybko przejechać radiowóz, ambulans lub straż pożarna na sygnale. Niestety, nie wszyscy kierowcy stosują się do wytycznych i za nic mają utworzony przez innych korytarz życia. 

Kierujący pojazdem marki seat nie zamierzał dostosować się do innych uczestników ruchu i jechał środkiem jezdni tuż za pojazdem strażaków. Czy za takie zachowanie grożą mu jakieś konsekwencje?

Prognoza pogody na Wszystkich Świętych. Synoptycy zdradzili, czego możemy się spodziewać

Kierowca wykorzystał korytarz życia na autostradzie. Co mu grozi?

- Pożar autokaru kilka kilometrów za węzłem Jasna Góra, przed węzłem Mykanów w kierunku Łodzi. Przejazd jednym pasem i kierowcy powoli poruszają się w korku. Gdy pojawia się straż pożarna, kierowcy ustępują jej miejsca i wykorzystuje to kierowca seata. Gdy zostaje zablokowany przez autora nagrania, dalej kontynuuje swoje cwaniactwo, wyprzedzając wszystkich poboczem - opisuje całe zdarzenie właściciel kanału Stop Cham, na którym opublikowano niefortunne nagranie. 

Kierowca wykorzystujący korytarz życia utworzony na autostradzie może zostać objęty sankcjami prawnymi. To nie tylko grzywna od 200 zł do 500 zł, ale także 6 punktów karnych. W niektórych przypadkach sąd może nałożyć także zakaz prowadzenia pojazdów na minimum pół roku aż do trzech lat. Jak całe zajście skomentowali internauci?

Kierowca jechał korytarzem życia. Internauci stanowczo

Biorąc pod uwagę, że w pierwszych miesiącach tego roku na drogach w całej Polsce doszło do ponad 7 tysięcy (!) wypadków, w których zginęło 605 osób, a niemal osiem tysięcy zostało rannych, opinie w sieci powinny boleśnie napiętnować zachowanie kierowcy. Właśnie takie głosy można przeczytać w sekcji komentarzy pod zamieszczonym na YouTube nagraniem.

- Z automatu powinna być utrata prawka na minimum 3 lata. Tak jak za jazdę za pojazdem uprzywilejowanym. I z 10 koła mandatu - zauważył internauta.

- Nigdy nie zrozumiem ludzi postępujących w ten sposób. Czy naprawdę im coś to da, że podjedzie korytarzem życia i zaoszczędzi minutę, czy dwie stania w korku? No naprawdę, trzeba realnie oceniać sytuację na drodze, a nie wywijać takie numery - wtóruje mu kolejny zbulwersowany użytkownik sieci.

- Co za gość. Mam nadzieję, że to zostało wysłane, gdzie trzeba. Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, żeby tak robić - skwitował następny. Podzielacie zdanie internautów?