NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Prognoza pogody na Wszystkich Świętych. Synoptycy zdradzili, czego możemy się spodziewać
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 24.09.2023 08:15

Prognoza pogody na Wszystkich Świętych. Synoptycy zdradzili, czego możemy się spodziewać

Mapa Polski
wxcharts.com / Kapif

Jaka będzie pogoda podczas Wszystkich Świętych, czyli 1. i 2. listopada 2023 roku? Amerykańscy meteorolodzy przedstawili prognozę pogody dla Polski, z które jasno wynika, czy podczas odwiedzania cmentarzy możemy liczyć na aurę "złotej polskiej jesieni", czy czeka nas raczej pochmurna i deszczowa plucha. Oto prognoza pogody na Wszystkich Świętych.

Pogoda na Wszystkich Świętych

Długoterminowa prognoza pogody na listopad jest już znana. Na portalu AccuWeather pokazano, co prognozują synoptycy i czy 1. i 2. listopada wychodząc z domu będziemy musieli brać ze sobą palto i parasol.

Sytuacja pogodowa we Wszystkich Świętych 1. listopada będzie podobna w całej Polsce, chociaż lokalnie mogą pojawić się odstępstwa od normy. Co dokładnie czeka Polaków 1. i 2. listopada?

Skandal z udziałem księży. Biskup napisał list: "My, kapłani czujemy się zbici"

Prognoza pogody 1. i 2. listopada 2023 r.

Pogoda na Wszystkich Świętych nie będzie rozpieszczała. W całym kraju będzie pochmurno, a meteorolodzy przewidują także intensywne deszcze. Gdzieniegdzie mogą pojawić się minusowe temperatury i poranne przymrozki.

Na odrobinę słońca  i tylko 1. listopada będą mogli liczyć jedynie mieszkańcy Warmii i Mazur. Dzień później, w czwartek 2. listopada, deszcze nie odpuszczą nawet tam. Północ Polski będzie zaś miejscem, w którym będzie można znaleźć jakieś suche miejsca, chociaż nie będzie można liczyć na żadne błyski słońca, które będzie schowane głęboko za chmurami. Jakie będą temperatury podczas Wszystkich Świętych?

Jaka będzie temperatura na Wszystkich Świętych?

Jaka będzie temperatura na Wszystkich Świętych? Według ustaleń amerykańskich specjalistów 1 listopada w Polsce temperatura będzie oscylować między 8, a 11 stopni Celsjusza. Będzie zatem typowo jesiennie. Ci, którzy wyjdą na cmentarz w woj. warmińsko-mazurskim lub w Zakopanem, będą musieli ubrać się jeszcze cieplej. Czekają tam przymrozki, w nocy może być nawet -3 stopnie Celsjusza.

Najcieplej będzie na Podkarpaciu, a na najmniej łaskawe temperatury muszą przygotować się mieszkańcy zachodu kraju. 8 stopni pokażą termometry w Zielonej Górze i Wielkopolsce, 10 stopni będzie na północy kraju i w Małopolsce, zaś słupki rtęci na Podkarpaciu wskażą nawet 12 stopni Celsjusza

Źródło: AccuWeather.com