Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Wściekła emerytka uderza w rząd PiS. "Co my żyjemy w epoce kamienia łupanego?"
Maria Glinka
Maria Glinka 30.06.2022 14:50

Wściekła emerytka uderza w rząd PiS. "Co my żyjemy w epoce kamienia łupanego?"

Emerytka o rządzie PiS
Screen TikTok/brynia_00

Jedna z emerytek mocno skrytykowała rząd PiS. Jej zdaniem to właśnie polscy politycy, którzy są "kłamcami i złodziejami", odpowiadają za inflację. Prezesa NBP Adama Glapińskiego nazwała "wieprzem", a prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego "Gepettem", który rządzi "Pinokiem".

Nagranie z rozmowy z seniorką zostało opublikowane na TikToku na koncie "brynia_00". Obejrzano go już ponad milion razy.

Seniorka punktuje rząd. "Co my jesteśmy w epoce kamienia łupanego?"

Na pytanie, czym jest spowodowana tak wysoka inflacja, seniorka odpowiedziała zdecydowanie: "nieudolność rządu". - A nie jakaś tam "putinflacja" - wskazała, odnosząc się do stałej narracji premiera Mateusza Morawieckiego, który od kilku miesięcy przekonuje, że za wysokie ceny odpowiada Władimir Putin.

- I znowu tego wieprza wybrali na prezesa NBP - stwierdziła zdenerwowanym tonem, nawiązując do Adama Glapińskiego, który będzie zasiadał na tym stanowisku przez kolejne 5 lat.

Emerytka została zapytana, co uważa o zaleceniu, aby palić chrustem. - Niech sobie sami palą chrustem. Co my jesteśmy w epoce kamienia łupanego i chrustu? Nigdy tak nie było, brak słów cenzuralnych - zapytała wzburzona.

Następnie wspomniała o seniorach. - Dali emerytom 2 tys. zł na rok. Szczycą się, że dali nam tyle pieniędzy, a sobie wzięli na miesiąc po kilkanaście tysięcy. Ich inflacja nie dotyczy - oceniła.

Nie zabrakło także komentarzy pod adresem poszczególnych polityków. - A Pinokio teraz będzie jeszcze brał odsetki od obligacji - zwróciła uwagę, komentując w ten sposób kontrowersyjne transakcje finansowe premiera, które ujrzały światło dzienne po opublikowaniu oświadczenia majątkowego za 2021 r.

Seniorka przyznała, że nie przekonuje jej ani trzynasta, ani czternasta emerytura. - To jest złodziejstwo i jawne kłamstwo. To jest kit w TVP Info, na wsi dać ludziom, którzy nie mają żadnej wiedzy - podkreśliła.

Jednak rzeczą, która "najbardziej wkurza" emerytkę są "nepotyzm w tym rządzie, złodziejstwo i kłamstwo". - Tyle rządów przeżyłam. Jeszcze takich złodziei i kłamców, ten Pinokio to ma nos już nie wiem dokąd - przekonywała, nawiązując do potocznego przezwiska Morawieckiego. - A Gepetto rządzi nim - skwitowała. Miała zapewne na myśli prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

@brynia_00 #dc #emerytka #sondauliczna #zyciewpolsce #inflacja #polska #pinokio #brawo #kaczynskinatiktoku #pis #opinia ♬ dźwięk oryginalny - G

Reakcje internautów. "Potrzeba więcej takich emerytów, żeby obalić rząd"

Pod filmikiem pojawiło się już prawie 2 tys. komentarzy. "Mądra babka", "Potrzeba więcej takich emerytów, żeby obalić rząd", "Widać, że zna inne kanały niż TVP", "No i w końcu jakieś konkrety, a nie jak to słyszałam "przez Putina" albo "inflacja jest przez to, że nie pada deszcz", czytamy w komentarzach.

Jednak część użytkowników uznała stwierdzenie o niewiedzy mieszkańców wsi za krzywdzące. "Co do jednego, co do wsi babka nie ma racji, jest bardzo dużo ludzi wykształconych ze wsi", "Pani chyba nigdy nie była na wsi", "Dobrze gada, ale na wsi też mamy internet i też wiemy co się dzieje", czytamy w komentarzach.

To nie pierwszy raz, kiedy emeryci w niepochlebnych słowach wypowiadają się o rządzie. O tym, jak trudno żyje się w Polsce opowiadali przypadkowi przechodnie w trakcie sondy przeprowadzonej przez portal goniec.pl.

Tego typu stwierdzenia w tak trudnych czasach nie powinny dziwić. Wielu emerytów ledwo wiąże koniec z końcem, a na horyzoncie jawi się jeszcze szczyt inflacyjny, który zdaniem byłego szefa NBP Marka Belki może wynosić nawet 18 proc. Z kolei od przyszłego roku znów wzrosną ceny gazy i prądu. Tymczasem rząd robi niewiele, aby zatrzymać te niepokojące tendencje.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi: Emerytura PiS