Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Ekipa TVP wyproszona ze spotkania z Donaldem Tuskiem. "My nie współpracujemy z TVP"
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 21.04.2023 15:54

Ekipa TVP wyproszona ze spotkania z Donaldem Tuskiem. "My nie współpracujemy z TVP"

TVP wyrzucone ze spotkania z Donaldem Tuskiem
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zaskakujące sceny w trakcie spotkania Donald Tuska z wyborcami w jednej ze szkół podstawowych w Kleosinie (woj. podlaskie). Z wiecu wyproszona została ekipa TVP Białystok. - My nie współpracujemy z TVP - wyjaśniała posłanka Aleksandra Gajewska.

 

Spotkanie z Donaldem Tuskiem na Podlasiu. Ekipa TVP wyrzucona z sali

W czwartek 20 kwietnia w jednej ze szkół podstawowych w Kleosinie na Podlasiu odbyło się spotkanie z liderem Platformy Obywatelskiej Donaldem Tuskiem. Z sali wyproszono ekipę TVP Białystok. - My nie współpracujemy z TVP. Udostępniamy im sygnał, mają dostęp do tego, żeby ściągać sobie oficjalne nagrania - tłumaczyła w rozmowie z Onetem posłanka Koalicji Obywatelskiej Aleksandra Gajewska.

Polityk wyjaśniała, że nie zamierza wpuszczać dziennikarzy TVP "dopóki zachowują się, jak się zachowują". Posłanka nawiązała w ten sposób do sprawy Magdaleny Filiks i jej syna. - Nie będziemy się godzić na to, żeby stali między nami, żeby wchodzili w tłum ludzi, żeby szczuli na innych ludzi - grzmiała.

"Nasz nowy dom". Pierwszy taki przypadek w programie. Katarzyna Dowbor zaskoczyła fanów

Śmierć syna posłanki KO. Sprawa trafiła w ręce prokuratury

Prokuratura bada sprawę śmierci Mikołaja, syna posłanki KO Magdaleny Filiks. Śledztwo prowadzone jest w kierunku art. 151 Kodeksu karnego, czyli "doprowadzenia do samobójstwa". 

Ze sprawą związane są kontrowersje, jakie wywołała publikacja Tomasza Duklanowskiego z grudnia 2022 roku. Dziennikarz Radia Szczecin opisał wyrok z 2021 roku, na mocy którego za pedofilię skazany został Krzysztof F. Mężczyzna w przeszłości był pełnomocnikiem marszałka województwa zachodniopomorskiego ds. zwalczania uzależnień. Sprawca usłyszał wyrok czterech lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Karę odbywa już od ponad roku. 

Proces toczył się z wyłączeniem jawności ze względu na dobro pokrzywdzonych dzieci. Pomimo tego w publikacji Tomasza Duklanowskiego z 29 grudnia 2022 roku opublikowano dane, które pozwoliły zidentyfikować małoletnie ofiary pedofila. Decyzja autorów została krytycznie oceniona przez m.in. Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz Radę Etyki Mediów.

PIS ma powody do zmartwień

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się jesienią, ale na ten moment nie znamy ich dokładnej daty. Wybory parlamentarne zarządza Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w drodze postanowienia. Z najnowszego sondażu United Surveys dla WP wynika, że gdyby wybory odbyły się w zeszły weekend, do urn poszłoby 51,4% Polaków. 29,1% respondentów nie zamierza uczestniczyć w głosowaniu. Największym poparciem Polaków wciąż cieszy się ugrupowanie rządzące, na które obecnie zagłosowałoby 33,1% badanych.

Liczbę mandatów, które zgodnie z sondażem United Surveys przypadłyby poszczególnym ugrupowaniom, obliczył dla WP prof. Jarosław Flis. PiS mogłoby liczyć na 183 mandaty, Koalicja Obywatelska na 134, PSL razem Polską 2050 na 68 mandatów, Lewica i Konfederacja po 37. Jeden mandat przysługuje mniejszości niemieckiej.

Co najistotniejsze, taki rozkład oznacza, że nawet gdyby Zjednoczona Prawica zawarła koalicję z Konfederacją, nie mogłaby liczyć na większość w Sejmie. Udałoby się jej w ten sposób zgromadzić zaledwie 220 z 460 głosów - o 11 mniej niż byłoby to wymagane, by bez większych problemów egzekwować swoje rozwiązania.

Źródło: wiadomosci.wp.pl