Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Mazowsze. Autobus wpadł do rowu na DK2. Są informacje o rannych
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 24.04.2024 09:17

Mazowsze. Autobus wpadł do rowu na DK2. Są informacje o rannych

wypadek busa Polaki
Fot. Facebook/OSP Broszków

Groźny wypadek pod Siedlcami (woj. mazowieckie). Na wysokości miejscowości Polaki do rowu wjechał białoruski autobus. W wyniku zdarzenia rannych zostało aż pięć osób. Na drodze krajowa numer 2 występują utrudnienia w ruchu.

Poważny wypadek autobusu na DK2. Rannych pięć osób

Do wypadku na trasie Kałuszyn-Siedlce doszło w środę (24 kwietnia) wczesnym rankiem. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Siedlcach, w zdarzeniu brał udział autobus jadący z Gdańska do stolicy Białorusi - Mińska.

Według wstępnych ustaleń służb, kierowca pojazdu, którym podróżowało 15 pasażerów, stracił panowanie nad kierownicą i wjechał do przydrożnego rowu. Do szpitala zabranych zostało pięć osób. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wracał ze szpitala i zmarł na ulicy. Są wyniki sekcji zwłok 29-latka

Na miejscu trwają prace służb

Na miejsce zdarzenia wezwano karetki pogotowia ratunkowego, policję oraz siedem zastępów straży pożarnej.

Straż pożarna podaje, że po osoby, które nie odniosły żadnych obrażeń, podstawiony już został drugi autobus, aby zabrać je w dalszą podróż. 

Policja wprowadziła ruch wahadłowy na trasie Kałuszyn-Siedlce

Pracujący na miejscu strażacy muszą wyciągnąć pojazd z rowu, ale nie odbędzie się to bez użycia ciężkiego sprzętu. Zanim służby zakończą swoje prace, kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu.

ZOBACZ: Nie żyje 11-latka i jej matka. Zginęły przez plamę na drodze?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazuje, że te mają potrwać do godziny 10.20. Pojazdy mogą korzystać z wyznaczonych objazdów lub poruszać się DK2 w sposób wahadłowy.

Źródło: TVN Warszawa