Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Feta na antenie TV Republika, Rafał Patyra nie krył radości. "Stało się"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 25.04.2024 17:47

Feta na antenie TV Republika, Rafał Patyra nie krył radości. "Stało się"

Rafał Patyra
fot. YouTube/TV Republika "Express Republiki" (24.04.24)

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz ogłosił w środę, że w związku ze zbliżającymi się wyborami do Europarlamentu, podjął decyzję o rezygnacji z funkcji ministra w rządzie Donalda Tuska. W niektórych kręgach ta informacja wywołała ogromną radość. Nie ukrywali tego m.in. w Telewizji Republika. Rafał Patyra z uśmiechem na ustach przed przekazaniem tej radosnej nowiny poprosił o… werble. To jednak nie koniec.

Bartłomiej Sienkiewicz odchodzi ze stanowiska. W Telewizji Republika świętują

W środę 24 kwietnia media obiegła zaskakująca informacja o decyzji ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza. Poseł KO w związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego, w których zamierza wystartować, podjął decyzję o złożeniu na ręce premiera Donalda Tuska dymisji z funkcji ministerialnej.

W związku z zatwierdzeniem przez Radę Krajową PO list kandydatów do Parlamentu Europejskiego, złożyłem na ręce premiera Donalda Tuska rezygnację z pełnienia funkcji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - przekazał Sienkiewicz.

Nietrudno się domyślić, że decyzja Sienkiewicza w niektórych kręgach wywołała ogromne emocje i poruszenie. Polityczni przeciwnicy świętowali. W Telewizji Republika uśmiech z twarzy nie schodził gospodarzowi "Expressu Republiki" Rafałowi Patyrze. Prowadzący miał na tę okazję przygotowane coś specjalnego.  

Śledztwo Gońca: Jak gwiazda Polsatu kazała zgwałcić Marysię. Mroczne tajemnice Królowej Życia [ODCINEK PIERWSZY]

"Stało się!". Rafał Patyra świętuje po odejściu Bartłomieja Sienkiewicza

Rafał Patyra, przekazując informację o rezygnacji ministra Bartłomieja Sienkiewicza z funkcji, najpierw poprosił o werble, a chwilę później wyraźnie zadowolony dmuchał ile sił w specjalnie przygotowane na tę okazję urodzinowe trąbki.

Stało się! Pułkownik Bartłomiej Sienkiewicz, minister kultury i dziedzictwa narodowego, który ani z jednym, ani z drugim nie miał zupełnie nic wspólnego, odchodzi. Milsze od naszego dziedzictwa są mu pieniądze, jakie spodziewa się zarobić w Europarlamencie - zapowiedział materiał TV Republika Rafał Patyra.

republika.png
fot. Telewizja Republika, “Express Republiki” 24.04.24

Tak Rafał Patyra pożegnał Bartłomieja Sienkiewicza

Po chwili w materiale przytoczono komunikat, jaki zamieścił Bartłomiej Sienkiewicz w mediach społecznościowych.

Pan pułkownik się zatem zgrabnie odmeldował, co polskiej kultury raczej nie zmartwi. Może nieco uderzy w kulturę osobistą. Dlaczego? Bo człowiek kulturalny mówi prawdę, a pan minister miesiąc temu mówił tak… - powiedział Rafał Patyra.

ZOBACZ: Wybory do Parlamentu Europejskiego. Oni otworzą listy Koalicji Obywatelskiej

Następnie zaprezentowano wypowiedź Bartłomieja Sienkiewicza, który mówił o tym, że "na razie ma co robić" i nie wybiera się w czerwcu do Parlamentu Europejskiego. Rafał Patyra postanowił wszystko podsumować w zaskakujących słowach.

Aaaa kłamczuszek z tego słonika… no bo chyba możemy już tak pana ministra nazywać? - zapytał. - Tak czy inaczej, cmentarzysko czeka. Bon voyage - podsumował gospodarz "Expressu Republiki".