Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Świdnica. Wsiadł do autobusu miejskiego. Teraz szuka go policja
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 21.04.2024 12:31

Świdnica. Wsiadł do autobusu miejskiego. Teraz szuka go policja

mężczyzna, autobus
Fot. KPP Świdnica

Pasażer autobusu miejskiego w Świdnicy jest poszukiwany przez policję. Śledczy opublikowali zdjęcia z kamer monitoringu. Powodem jest kolejny atak wandali w komunikacji miejskiej. “Nie ma w słowniku cywilizowanego człowieka słów na określenie takiego zachowania” - napisało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Świdnica. Wandal otrzymał szansę na zrehabilitowanie się.

Mężczyzna wsiadł do autobusu i zniszczył siedzenia

Policjanci ze Świdnika prowadzą sprawę dotyczącą aktów wandalizmu w komunikacji miejskiej. Wydarzenia miały miejsce w 7 marca, ale śledczy otrzymali nagranie z monitoringu dopiero teraz. Powodem była szansa dana podejrzanemu o zniszczenie siedzenia w autobusie.

Dobra wiadomość jest taka, że mamy film z nagranym autorem. Czekamy na dowód wpłaty 1000 złotych na rzecz świdnickiego schroniska dla zwierząt. Po 24 godzinach bez reakcji świdnickiego Picassa stawka darowizny rośnie do 1500 złotych i wrzucamy screeny z filmu, a dalszy brak przesłanego dowodu wpłaty sprawi, że nagranie trafi do śledczych KPP w Świdnicy - czytamy w marcowym wpisie MPK.

Tragedia w Gutowie Wielkim. 16-latek zginął pod kołami pociągu

Policja apeluje o pomoc i gwarantuje anonimowość

Opublikowanie przez policję zdjęcia podejrzanego dowodzi, iż nie zdecydował się on na skorzystanie z oferty zadośćuczynienia za swoje czyny. Policjanci poszukują teraz nieznanego mężczyzny i liczą, iż opublikowanie fotografii pomoże dotrzeć do osób, które go znają.

ZOBACZ: Quiz o sklepach. Nie tylko Biedronka i Lidl skrywają tajemnice, nieliczni zdobędą 8 na 10

Wszystkich, którzy rozpoznają osobę ze zdjęć, bądź mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, prosimy o kontakt osobisty z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy lub telefoniczny pod numerem 47 87 55 321 - z osobą prowadzącą sprawę, albo pod czynnym całą dobę numerem 47 87 55 200, 47 87 55 219 oraz pod numerem alarmowym 112. Gwarantujemy anonimowość - zaapelowała asp. Magdalena Ząbek, rzeczniczka świdnickich policjantów.

MPK jest oburzone zachowaniem nieznanego mężczyzny

Poszukiwany mężczyzna dopuścił się wandalizmu w niedawno zakupionym autobusie miejskim. 7 marca około godziny 17.15 wyjął puszkę z farbą i złożył na tylnej części siedzeń dwa podpisy. Miało to miejsce w autobusie linii nr 6.

ZOBACZ: Byli kapłanami, jeden z nich ma dziś rodzinę. Nie kryją rozczarowania Kościołem

“Nie ma w słowniku cywilizowanego człowieka słów na określenie takiego zachowania” - napisało pod zdjęciami zniszczonych siedzeń świdnickie MPK.

Źródło: KPP Świdnica, MPK w Świdnicy