Goniec.pl
wypadek dwie dziewczynki

Wikimedia Stiopa CC BY-SA 4.0 (zdjęcie ilustracyjne)

Dramatyczny wypadek w przedszkolu. Ucierpiały dwie dziewczynki

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W Szczecinie doszło do nieszczęśliwego wypadku na terenie przedszkola przy ulicy Hożej. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia, podczas którego ucierpiały dwie dziewczynki. Dzieciom udzielono już pomocy i zostały przetransporto

Do wypadku w szczecińskim przedszkolu doszło dzisiaj tj. 23 kwietnia zaraz po godzinie 12:00. Pogotowie wysłało ratowników medycznych na miejsce po tym, jak otrzymało zawiadomienie o problemach z oddychaniem u dwójki dzieci. Medycy musieli natychmiast interweniować, ponieważ u jednej z dziewczynek doszło do zatrzymania akcji serca.

Po udzieleniu dziewczynkom pomocy na miejscu wypadku, obie zostały przetransportowane do szpitala. Ratownicy szybko podjęli reanimację jednego z dzieci, która na szczęście zakończyła się przywróceniem akcji serca. Sprawa wywołała duże zamieszanie.

Niejasne okoliczności wypadku w szczecińskim przedszkolu

W rozmowie z mediami rzeczniczka szczecińskiej policji potwierdziła, że na miejscu wypadku nadal pracują funkcjonariusze, którzy prowadzą czynności pod nadzorem prokuratora. Służby badają okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia.

Ewelina Gryszpan ze szczecińskiej policji oświadczyła, że u obu dziewczynek wystąpiły trudności z oddychaniem. Przekazała też, że zawiadomienie dotyczyło nieszczęśliwego wypadku. Służy nadal nie informują o szczegółach zdarzenia.

[EMBED-242]

Według nieoficjalnych informacji przedstawionych przez portal Onet.pl podopieczne przedszkola miały bawić się na placu zabaw. Z tych doniesień wynika, że u obu doszło do podduszenia. Śledczy jednak wciąż badają tę sprawę.

Portal nieoficjalnie informuje, że do wypadku doszło podczas zabawy skakanką, w której brały udział obie dziewczynki. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z rzeczniczką Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, Pauliną Heigel.

Pracownicy stacji naszego pogotowia udzielili dziewczynkom niezbędnej pomocy, po czym zostały one zabezpieczone i przekazane do szpitali – poinformowała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Szczecin.

Wypadek zszokował prezydenta miasta

Informacje o wypadku wywołały szok u prezydenta Szczecina, Piotra Krzystka. Włodarz zaznaczył, że czeka na szczegółowe informacje o stanie zdrowia dziewczynek, które znalazły się pod opieką lekarzy. Oświadczył też, że zamierza przyjrzeć się tej sprawie.

Z wiadomości prezydenta miasta, która pojawiła się na jego oficjalnym Facebooku, wynika, że planowane jest przeprowadzenie uważnej kontroli, którą zlecił już Piotr Krzystek. Włodarz chce poznać okoliczności nieszczęśliwego zdarzenia.

Jak przekazał, urzędnicy przyjrzą się między innymi urządzeniom na wszystkich placach zabaw, które należą do pozostałych placówek. Na wyjaśnienie tej sprawy trzeba będzie zaczekać do momentu zakończenia działań policji.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Minister zdrowia podał wstępny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Od 9 maja nowa zmiana w systemie szczepień na COVID-19

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >