Goniec.pl
Zmiana w szczepieniach

Jakub Kaminski/East News

Od 9 maja nowa zmiana w systemie szczepień na COVID-19

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Jeszcze wczoraj premier Mateusz Morawiecki poinformował, że chciałby, aby w maju każdy chętny Polak powyżej 18 roku życia otrzymał skierowanie na szczepienie i mógł tym samym zapisać się do odpowiedniego punktu. Dziś szef KPRM, Michał Dworczyk, prz

Michał Dworczyk poinformował na konferencji, że do 9 maja wszyscy dorośli chętni do zaszczepienia przeciw COVID-19 będą mieć wystawione e-skierowanie. Od tego dnia każdy Polak, który skończył 18 lat będzie mógł umówić się na konkretną datę szczepienia. Z kolei 28 kwietnia oraz 4 maja rusza kolejna rejestracja dla młodszych roczników, które wyraziły już chęć szczepienia.

Proces szczepień zostanie przyspieszony

- 9 maja już wszyscy chętni dorośli Polacy będą mieli wystawione e-skierowania i będą mogli się logować na szczepienia - obwieścił szef KPRM.

W czasie trwania konferencji na Twitterze KPRM pojawiła się również informacja o terminach rejestracji na szczepienia dla osób do 40. roku życia, które już wcześniej wyraziły chęć szczepień za pośrednictwem formularza on-line. Są to dwie daty: 28 kwietnia rusza rejestracja osób w wieku 30-39 lat, z kolei 4 maja skorzystają ci w wieku 18-29 lat.

Już od poniedziałku 26 kwietnia każdego kolejnego dnia będzie rozpoczynana rejestracja kolejnych dwóch roczników, a nie, jak było do tej pory, tylko jednego. Tempo szczepień przyspieszy, a Michał Dworczyk uspokaja, że nie trzeba martwic się o drugą dawkę szczepionki - tych nie zabraknie.

- Od poniedziałku 26 kwietnia zaczynamy rejestrację roczników 1974 - 1975. W następnych dniach kolejne roczniki będą podchodzić do zapisów przeciw COVID-19. 9 maja będą to roczniki 2000 - 2003 - przekazał szef KPRM.

- Dziś zostanie opublikowane rozporządzenie, które wprowadzi zmianę: w razie ryzyka niewykorzystania szczepionki, dopuszcza się wykorzystanie szczepionki u osoby powyżej 18. roku życia - poinformował Michał Dworczyk.

Szef KPRM zaznaczył także, że dostawcy szczepionek wywiązują się z umów i coraz więcej medykamentu trafia do Polski. Zauważa, że to nadal nie jest wystarczająca ilość, aby w pełni wykorzystać system szczepień, ale taki moment już widać na horyzoncie. Nikt nie musi martwić się o swoją dawkę.

Minister Dworczyk poinformował również o kolejnym kroku milowym w kontekście realizacji planu szczepień. Do dzisiaj rozdysponowano już 9 miionów dawek szczepionek przeciwko COVID-19.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Minister zdrowia potwierdził prace nad luzowaniem obostrzeń

  • Wypadek w Brodnicy. Nie żyje 34-latka, dzieci przewiezione do szpitala

Klaudia Bochenek

Jestem na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami na świecie i w social mediach. W przeszłości zajmowałam się redagowaniem eventowych materiałów prasowych. Poza pracą w redakcji wolny czas poświęcam eksploracji internetu, kryminalistyce i żeglarstwu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

nowa metoda oszustów

Wiadomości

Złodzieje opracowali nową metodę okradania mieszkań. Chcą mierzyć poziom hałasu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pod Pałacem Prezydenckim odbywają się Dożynki Prezydenckie

Czytaj więcej >

Wiadomości

74-latek został okradziony po wyjściu z banku. Rzucił się złodziejom na samochód

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Morderstwo w Suszu. Policjanci zarządzili obławę

Czytaj więcej >
Radosław Sikorski

Wiadomości

Radosław Sikorski zażartował z Jarosława Kaczyńskiego i TVP na konwencji PO

Czytaj więcej >

Wiadomości

Na Pomorzu zaobserwowano niecodzienną trąbę lądową

Czytaj więcej >