Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia nad polskim morzem. Nie żyje kobieta, utonęła na oczach męża
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 10.06.2024 19:11

Tragedia nad polskim morzem. Nie żyje kobieta, utonęła na oczach męża

Policja
Fot. KPP w Nowym Dworze Gdańskim

Tragedia na plaży w Krynicy Morskiej. 53-letnia kobieta poszła pływać, w pewnym momencie zniknęła pod wodą. Na ratunek ruszył jej mąż. Niestety, mimo podjętej reanimacji poszkodowana zmarła. 

W Krynicy Morskiej utonęła kobieta

Do tragedii doszło tuż przed południem na plaży (wejście numer 31) w Krynicy Morskiej. 53-letnia kobieta weszła do wody popływać. W pewnym momencie zniknęła jednak pod wodą. Na ratunek ruszył jej mąż, który jeszcze przed przyjazdem policji zdołał wyciągnąć żonę z wody. 

Przed godziną 12 dyżurny nowodworskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Krynica Morska, przy wejściu na plażę nr 31 pod wodą zniknęła 53-letnia kobieta – poinformowała w poniedziałek oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Gdańskim młodsza aspirant Karolina Figiel..

Przejechał 3-latkę i uciekł z miejsca zdarzenia. Trwają poszukiwania

Błyskawiczna akcja reanimacyjna

Kiedy ratownicy przybyli na miejsce, kobieta znajdowała się już na brzegu. Niestety pomimo błyskawicznej akcji reanimacyjnej, poszkodowanej 53-latki nie udało się uratować. 

Na miejscu tragedii policja podjęła czynności pod nadzorem prokuratora. Mundurowi wyjaśniają okoliczności zdarzenia. 

 Strażacy z OSP w Krynicy Morskiej oraz załoga ZRM natychmiast podjęli czynności resuscytacji. Niestety kobieta zmarła mimo udzielenia natychmiastowej pomocy – przekazała Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim.

Policja apeluje o rozwagę

Utonięcia to od lat duży problem nie tylko nad Bałtykiem, który jednak z uwagi na prądy wsteczne jest szczególnie niebezpiecznym morzem. Co roku mamy do czynienia z alarmującymi statystykami ludzi, którzy podczas wypoczynku nad wodą ponieśli śmierć

Policjanci apelują o rozwagę i przestrzegają przed nieostrożnym wchodzeniem do wody. Szczególnie niebezpieczne jest to po spożyciu alkoholu. Warto również wstrzymać się z korzystaniem z nieoznakowanych i niepilnowanych miejsc kąpielowych.