Goniec.pl > Polska > Donald Tusk zlikwiduje "Wiadomości" TVP? Padła konkretna zapowiedź, szykuje się rewolucja
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 13.11.2023 22:12

Donald Tusk zlikwiduje "Wiadomości" TVP? Padła konkretna zapowiedź, szykuje się rewolucja

TVP Info mikrofon
Screen z "Wiadomości" prod. TVP

TVP już niedługo zupełnie się zmieni? Plany nowej władzy mają sięgać aż do Wiadomości TVP. Największe gwiazdy stacji nie mogą zatem ze spokojem spoglądać w przyszłość. Jak może wyglądać “rewitalizacja” Telewizji Polskiej?

Blady strach w TVP, nawet ekipa "Wiadomości" boi się rewolucji

TVP od dawna nie ma opinii bezstronnego i obiektywnego medium. “Wiadomości” TVP otwarcie popierały każdy krok rządu PiS i bezlitośnie atakowały polityków innych partii. Opozycja już w trakcie kampanii wyborczej zapowiadała, że w przypadku wygranej Telewizję Polską czeka prawdziwa rewolucja.

Po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów do Sejmu i Senatu nastąpiła natychmiastowa i zauważalna zmiana. Gołym okiem można było zauważyć dawno niewidziane gesty Danuty Holeckiej. Wszystko wskazuje, że obawy o wytknięcie upolitycznienia nie jest bezpodstawne.

Niecodzienna sytuacja na otwarciu posiedzenia nowego Sejmu. Jarosław Kaczyński przyłapany

Kiedy zapowiadane zmiany w TVP? Termin nieznany, ale bez dwóch zdań będą poważne

Donald Tusk jasno zaznaczał, że opozycja nie będzie potrzebowała dużo czasu, aby zmienić TVP. - Funkcjonariusze PiS-u zostaną rozliczeni - dodawał Szymon Hołownia, który w poniedziałek 13 listopada został wybrany marszałkiem Sejmu.

ZOBACZ: Donald Tusk zaliczył wpadkę w Sejmie. Zrobił to akurat, wtedy gdy nagrywała go kamera

Wcześniej pojawił się pomysł, by zmienić nazwę TVP Info. Najnowsze wiadomości przekazane przez portal wirtualnemedia.pl wskazują, iż zmiany w Telewizji Polskiej będą jeszcze większe. W planach pojawia się wizja rozwiązania Rady Mediów Narodowych. To dobre wiadomości dla Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która odzyskałaby władzę nad przekazem w TVP. To jednak nie wszystko.

TVP może zapomnieć o rzece pieniędzy od rządu

Obecny prezes TVP ma stracić prace. Na fotel wrócić miałby Janusz Daszczyński. To jego zastąpił Jacek Kurski, który sejmowe ławy zamienił na pracę w mediach. Na Woronicza mają obawiać się masowych zwolnień i część dziennikarzy miało już teraz złożyć wypowiedzenia, aby odejść na własnych zasadach. Zmiany w TVP mają mieć również wymiar finansowy. Do kieszeni Telewizji Polskiej ma przestać wpływać fortuna, która rekompensuje braki ściągalności abonamentu RTV

ZOBACZ: "Wiadomości" TVP zaskoczyły widzów. Sceny rodem z filmów Barei

Niemniej ekipa Wiadomości TVP realnie obawia się tego, że “rewitalizacja” publicznej telewizji mocno przetasuj skład redakcji. - Chodzi nie tylko o zmianę twarzy prowadzących, ale nowy sposób redagowania. Zmiana nazwy byłaby wyraźnym znakiem, że pojawia się nowa jakość - stwierdził Juliusz Braun, były prezes TVP w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Tagi: TVP