Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wiek Donalda Tuska to spore zaskoczenie. Wysokość jego emerytury robi wrażenie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 22.04.2022 09:40

Wiek Donalda Tuska to spore zaskoczenie. Wysokość jego emerytury robi wrażenie

Wiek Donald Tuska: lider PO obchodzi 22 kwietnia 65. urodziny, może ubiegać się o emeryturę
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Od dziś wiek Donalda Tuska uprawnia go do dołączenia do szacownego grona emerytów. Założyciel Platformy Obywatelskiej skończył 22 kwietnia 65 lat. Przybliżone pieniądze, na jakie może liczyć były premier, są dla zwykłego emeryta wręcz nieprawdopodobne.

"Wszystkie najlepszego!" - te życzenia Donald Tusk usłyszy w piątek wielokrotnie. 22 kwietnia obchodzi bowiem urodziny. Wiek Donalda Tuska dla wielu będzie zaskoczeniem.

Ile lat ma Donald Tusk? Dzisiejsze urodziny lidera Platformy Obywatelskiej będą powodem, dla którego wiele osób wpisze w wyszukiwarkę internetową frazę "Donald Tusk wiek". Niemal pewne jest, iż większość będzie zdziwiona doniesieniem, że Donald Tusk osiągnął właśnie wiek emerytalny.

Urodziny lidera PO. Wiek Donalda Tuska dla wielu będzie zaskoczeniem

22 kwietnia to od początku w Platformie Obywatelskiej wyjątkowy dzień. Powodem są urodziny jej założyciela, a wiek Donalda Tuska to dziś główny temat, gdyż... były premier i szef Rady Europejskiej przekroczył barierę 65 lat.

Co oznacza wiek Donalda Tuska i dlaczego jest tak istotny? Donald Tusk oficjalnie mógłby od dziś ubiegać się o przyznanie emerytury. W przypadku polityka nie ma obaw, że pieniądze wypłacane przez ZUS nie zaspokoją podstawowych potrzeb, jak leki czy opłaty.

Powodem jest nie tylko fakt, że w czasie swojej kariery zawodowej Donald Tusk piastował wysokie stanowiska państwowe w Polsce. Były premier otrzyma bowiem emeryturę nie tylko z polskiej kasy, ale również unijnej.

Emerytura Donalda Tuska: wiek pozawala już na ubieganie się o nią

Skończenie przez Donalda Tuska 65 lat to dla polskiej sceny politycznej spore wydarzenie. Wiele osób ciekawych jest, czy wiek Donalda Tuska doprowadzi do rychłego zakończenia przez niego kariery politycznej. Obecnie nic na to nie wskazuje.

Wyliczenia SuperExpressu wskazują, że założyciel Platformy Obywatelskiej nie będzie zaliczał się do zwykłych emerytów. Urodzony w 1957 roku polityk zdaniem dziennikarzy se.pl otrzymać może od ZUS około 10 tysięcy złotych emerytury. Znacznie większe wrażenie robią pieniądze należne Donaldowi Tuskowi za pracę w strukturach Unii Europejskiej.

Unijna emerytura Donalda Tuska, seniorzy mogą pomarzyć o takich pieniądzach

Wiek Donalda Tuska to jedno, ale chęć do skorzystania z przywileju wynikającego ze skończenia 65 lat to druga sprawa. Polityk przez lata swojej kariery politycznej wspinał się po szczeblach kolejnych instytucji.

Objęcie fotela przewodniczącego Rady Europejskiej w latach 2014-2019 odbije się na emeryturze polityka. Dodatkowo później został szefem Europejskiej Partii Ludowej. Wszystko to sprawiło, że Donald Tusk może otrzymywać nawet około 20 tysięcy złotych. Są to tylko szacunkowe wyliczenia SuperExpressu.

W piątek 22 kwietnia Polacy interesujący się tematami politycznymi będą dzieli się więc na dwie grupy - osoby zdziwione wiekiem Donalda Tuska oraz tych zaskoczonych, na jaką emeryturę może liczyć były premier.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, se.pl

Tagi: Donald Tusk