Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Donald Tusk popełnił wstydliwą gafę. Nie wiedział, że wszystko się nagrało, Polacy będą oburzeni
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 20.08.2022 09:58

Donald Tusk popełnił wstydliwą gafę. Nie wiedział, że wszystko się nagrało, Polacy będą oburzeni

donald tusk tvn24
Pawel Wodzynski/East News

Donald Tusk miał za chwilę pojawić się w programie TVN. Chwila z jego rozmowy przed oficjalnym rozpoczęciem wywiadu z Agatą Adamek była możliwa do odsłuchania dla użytkowników aplikacji mobilnej TVN24. To, co powiedział, może wielu zaskoczyć.

Były premier wydawał się być zupełnie szczery w rozmowie przeprowadzonej przez dziennikarzy TVN24. Było widać, że ciąży mu jego aktualna rola i być może, gdyby nie ostatnie wydarzenia, w ogóle wycofałby się z polityki.

Donald Tusk miał za chwilę wystąpić w TVN24. Popełnił przed programem gafę, wszystko się nagrało

Donald Tusk z zaskoczenia powrócił do Polski i ponownie zajął miejsce jako szef Platformy Obywatelskiej. Początkowo wydawało się, że robi to z pewną dozą chęci, choć gdy czasem patrzyło się na lidera największej opozycyjnej formacji w Sejmie można było odnieść wrażenie, że jest już tym wszystkim zmęczony.

Dlaczego więc wrócił? Początkowo jego pojawienie się w polityce wywołało duży entuzjazm wśród starszych głosujących, a Platforma ponownie zyskała kilka punktów procentowych w sondażach. Przewaga ta jednak topniała z każdym miesiącem i nikt jakoś nie mógł zrozumieć, co się dzieje.

Wydaje się, że i Donald Tusk nie ma zbyt wielu pomysłów na to, co dalej. Niekoniecznie chce znowu zasiadać w sejmowych ławach, choć zapewne sam nie powiedziałby tego głośno. Tymczasem powiedział i to wtedy, gdy sądził, że jest bezpieczny.

19 sierpnia rano Donald Tusk miał być gościem programu "Jeden na jeden" w TVN24. Prowadząca Agata Adamek jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem zagaiła krótką rozmowę. Tusk zapytał ją, czy jest w związkach zawodowych, a potem dodał parę swoich przemyśleń na temat kandydatury w wyborach parlamentarnych.

- Demotywuje mnie świadomość, że będę musiał kandydować - wyrzucił z siebie szef PO. - To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział... na tej Wiejskiej.

Agata Adamek była bardzo zdziwiona, ale zaraz wchodziła na antenę. Potem rozmowa potoczyła się już bez żadnych niespodzianek, prócz jednej. Okazało się, że fragment z zaskakującą wypowiedzią Donalda Tuska nagrał się i mogła go odsłuchać publika posiadająca aplikację mobilną TVN24. Wypowiedzi szybko przejął Onet i opublikował, a sprawę skomentował nawet Mateusz Morawiecki oburzony wyraźnie postawą byłego premiera.

- Pan Donald Tusk z taką pogardą, ze wstrętem odniósł się do pracy dla Polaków. Do pracy parlamentarzysty, do pracy w Sejmie. Myślę, że tym samym pokazał swoje prawdziwe oblicze. Pokazał co myśli o Polakach, co myśli o ciężkiej pracy dla Polaków - mówił na konferencji prasowej.

Zdaje się, że Tusk sam nie chciał swojego powrotu, ale ze względu na partię musiał spróbować. Teraz żałuje, ale czy może się jeszcze wycofać?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl, Onet.pl, TVN24