Goniec.pl > Wiadomości > Podkarpacie. Babcia poszła z wnukami nad zalew. 79-latka zginęła na ich oczach
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 18.08.2022 19:54

Podkarpacie. Babcia poszła z wnukami nad zalew. 79-latka zginęła na ich oczach

Babcia zginęła na oczach wnuków, 79-latka utonęła
(zdj. ilustracyjne) osp licheń stary

Podkarpacie. Babcia chciała z wnukami schłodzić się nad wodą. Dzieci zapamiętają jednak ten dzień wyjątkowo tragicznie. 79-letnia kobieta utonęła w zalewie w czasie wypoczynku. Nastolatkowie byli bezradni.

Tragiczny bilans wakacji ponownie się zwiększył. 79-letnia kobieta spędzała nad zalewem w Radawie na Podkarpaciu miłe chwile z wnukami. Nikt nie przypuszczał, że w środku zabawy rozegra się dramat.

Babcia utonęła na oczach nastoletnich wnuków. Do zdarzenia doszło w czwartek, 18 sierpnia przed godziną 15:00.

Podkarpacie: babcia z wnukami byli nad zalewem, 79-latka zginęła

Woda to żywioł, który nie wybacza błędów. Woda jest nieprzewidywalna, a w czasie upałów i poszukiwań sposobów na ochłodzenie rozgrzanego ciała, wiele osób o tym zapomina.

W czasie wakacji nad jeziorami, nad morzem i innymi zbiornikami dochodzi do licznych tragedii. Jedna z nich rozegrała się w czwartek, przed godziną 15:00, nad zalewem w Radawie.

79-latka utonęła i nic nie wskazuje, by tym razem za tragedią stała młodzieńcza werwa i brak wyobraźni. - Kobieta pokonywała wpław ten zalew, płynęła przez niego i w pewnym momencie stwierdziliśmy, że zaczęła tonąć. Udzieliliśmy jej pomocy. Wydobyliśmy ją na brzeg i podjęliśmy próby pierwszej pomocy przedmedycznej - przekazali świadkowie zdarzenia w rozmowie z portalem Przemyśl.naszemiasto.pl.

Strażacy próbowali uratować kobietę

Nie tylko nastolatkowie obecni nad zalewem z babcią liczyli, że sprawa będzie miała inny finał. Walkę o życie 79-latki przejęli strażacy wezwani na miejsce. Prowadzili oni resuscytację do czasu, aż nad zalewem pojawiło się pogotowie.

Jeszcze niemal godzinę ratownicy próbowali przywrócić bicie serca 79-latki. Niestety ostatecznie stwierdzono zgon, co potwierdził oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu mł. bryg. Waldemar Czernysz.

Teraz sprawą zajmie się policja. Pomijając fakt, że kobieta zginęła na oczach wnuków, to nad zalewem nie było ratownika. Konieczne jest również zbadanie dokładnych okoliczności zgonu 79-latki.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło radiozet.pl