Goniec.pl > Wiadomości > Cezary Tomczyk pokazał materiał uderzający w TVP. Magdalena Ogórek może zapaść się pod ziemię
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 29.01.2023 10:55

Cezary Tomczyk pokazał materiał uderzający w TVP. Magdalena Ogórek może zapaść się pod ziemię

Magdalena Ogórek
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk opublikował na Twitterze film, w którym pokazał, jak Telewizja Publiczna manipuluje swoimi widzami. Polityk sięgnął w tym celu do archiwalnych nagrań i zdjęć, które m.in. ilustrują niewygodne dla obecnych rządzących i ich sojuszników fakty. Te same, które są teraz kanwą zarzutów pod adresem Donalda Tuska. Jedną z bohaterek przypomnianych materiałów jest, na przykład, główna atakująca lidera PO, Magdalena Ogórek. Zobaczcie wideo, o którym prezenterka TVP Info najchętniej by zapomniała.

Cezary Tomczyk uderza w Telewizję Polską

Po agresji rosyjskiej na Ukrainę media publiczne zdobyły kolejny oręż w walce z Donaldem Tuskiem. Rytualnie odtwarzane nagranie, na którym były premier zwraca się do Niemców w ich języku, mówiąc "für Deutschland", zastąpiły materiały pokazujące lidera PO ściskającego przed laty dłoń Władimira Putina i mówiącego o konieczności dialogu z Rosją.

Jednocześnie politycy obozu władzy, TVP i inne prorządowe ośrodki zupełnie zapomniały, że same nie tak dawno temu nie miały jeszcze większych zastrzeżeń do naszego wschodniego sąsiada, który teraz okazał się być barbarzyńskim terrorystą.

Na szczęście, w sieci nic nie ginie, o czym doskonale pamiętał poseł PO Cezary Tomczyk. Polityk odkopał więc z czeluści internetu najbardziej kompromitujące PiS i jego sojuszników materiały, tworząc kompaktowy filmik naszpikowany dowodami na wybiórcze traktowanie faktów przez rząd w Warszawie.

Kompromitujący wywiad Magdaleny Ogórek

Dzisiaj pokaże wam, jak TVP próbuje robić ludziom wodę z mózgu. Wybiera pewne dane, wybiera pewne filmy i pokazuje je w określony sposób - mówi na początku nagrania poseł Tomczyk. Następnie polityk proponuje, by "odwrócić wszystko i zrobić w innej sekwencji", a użytkownikom Twittera ukazują się kolejne materiały pogrążające osoby związane z obecną władzą.

I tak, bohaterką pierwszego z przywoływanych nagrań jest np. jedna z naczelnych propagandystek TVP Info, Magdalena Ogórek, która w 2015 r., jeszcze jako kandydatka SLD na prezydenta, udzieliła wywiadu Michałowi Adamczykowi z "Wiadomości".

- To już jest kompletne fiasko, bo jeżeli to jest główny problem, a nie to, że nasze stosunki z Federacją Rosyjską leżą kompletnie na łopatkach i to jest największy dramat, bo potrzebujemy normalizacji tych stosunków i układania ich od nowa - mówi Ogórek.

Zaznaczmy tu, że podobne nagranie, na którym to już Donald Tusk mówi o konieczności dialogu z Rosją "taką, jaka ona jest" i zapowiada "nowe otwarcie", stało się ulubionym materiałem nagminnie odtwarzanym przez Telewizję Polską w celu zdyskredytowania byłego premiera.

W dalszej części wideo parlamentarzysta PO pokazuje nagranie z Jarosławem Kaczyńskim, zwracającym się do obywateli Rosji niecały miesiąc po katastrofie w Smoleńsku. - Panie i Panowie. Przyjaciele Rosjanie - oznajmia lider PiS.

Tomczyk mówi dalej też o wybiórczym pokazywaniu danych, ilustrując to zdjęciami polityków Zjednoczonej Prawicy w towarzystwie Władimira Putina czy Siergieja Ławrowa. - Chodzi o to, żeby każdy widz telewizji publicznej miał jeden rodzaj informacji. Jedna partia, jeden prezes, jedna telewizja, jedna informacja i jedna manipulacja - podsumowuje.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Twitter

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!