Goniec.pl

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński wraca i przejmuje stery. "Czuliśmy cały czas karzące oko prezesa"

26 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Jarosław Kaczyński ostatnie tygodnie spędził albo w szpitalu, albo w domu kurując się po grudniowej operacji kolana. Dużo jednak wskazuje, że prezes Prawa i Sprawiedliwości wraca do politycznych rozgrywek na najwyższym szczeblu. Powrotu wicepremiera z niecierpliwością wyczekiwali partyjni działacze.

Jarosław Kaczyński wraca i przejmuje stery

Prezes PiS, który tuż przed świętami Bożego Narodzenia trafił do szpitala w celu przejścia z góry planowanego zabiegu wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego, wraca do gry. Jego powrót za partyjne stery najwyraźniej był bardzo oczekiwany przez klubowych działaczy.

- Nie możemy się doczekać prezesa Jarosława Kaczyńskiego na Nowogrodzkiej. Choć czuliśmy cały czas obecność prezesa PiS i jego karzące oko na każdym z nas. Bardzo się za Jarosławem Kaczyńskim stęskniliśmy i świetnie, że wraca lada dzień już na dobre na Nowogrodzką - poinformował w rozmowie z Super Expressem Ryszard Czarnecki z PiS.

De facto były premier był już obecny w sejmie przy okazji niedawnych głosowań, 17 stycznia. Prezes partii rządzącej był widziany także kilka dni temu na cmentarzu, kiedy to upamiętnił rocznicę śmierci swojej matki, Jadwigi Kaczyńskiej .

Co ciekawe, wytrwałość doświadczonego polityka robi duże wrażenie na partyjnych podwładnych.

- Prezes jest w bardzo dobrej kondycji. I bardzo go podziwiamy za ciężką pracę mimo bólu. Wiem, że Jarosław Kaczyński jest w ciągłym kontakcie z partią, współpracownikami. Dzwoni, odbiera, pilnuje i dogląda najważniejszych spraw. Na pewno serdecznie przywitamy Jarosława Kaczyńskiego na Nowogrodzkiej! - podkreślał w rozmowie z SE, Czarnecki.

Jarosław Kaczyński w szpitalu

Przypomnijmy, Jarosław Kaczyński trafił do szpitala w środę 21 grudnia 2022 roku.  Zgodnie z informacjami przekazanymi przez prasę, prezes przeszedł operację wstawienia endoprotezy kolana. 

Pobyt w placówce medycznej przebiegał dłużej, niż się spodziewano. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, tę operację przeszedł o wiele gorzej niż poprzednią. Najważniejszy polityk w naszym kraju opuścił budynek szpitalny 5 stycznia około godziny 12.30.

Zgodnie z zapowiedziami, Jarosław Kaczyński ma wrócić do objazdu okręgów wyborczych na przełomie stycznia i lutego. Jednocześnie jego powrót przypada na bardzo napiętą sytuację w koalicji rządzącej . W nadchodzących dniach zobaczymy, czy ledwo co wypisany ze szpital polityk podoła realnemu zagrożeniu marginalizacji politycznej jego środowiska.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Super Express/ Goniec.pl Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnościami. Minister Maląg przekazała szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Polska przekaże Ukrainie myśliwce MiG-29. Andrzej Duda ujawnił szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >

Polityka

Pieniądze z 500 plus będą wyższe? Możliwe, ale nie jest wykluczony również próg dochodowy
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podpisał nowelizacje ustaw. Zmiany w Kodeksie wyborczym stały się faktem
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]