Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Były lekarz Białego Domu ostro o stanie zdrowia Joe Bidena. "Nie nadaje się na prezydenta"
Monika Majko
Monika Majko 04.06.2023 15:14

Były lekarz Białego Domu ostro o stanie zdrowia Joe Bidena. "Nie nadaje się na prezydenta"

Joe Biden
JIM WATSON/AFP/East News

Ronny Jackson, były lekarz Białego Domu i przedstawiciel Partii Republikańskiej w Teksasie, zabrał głos w sprawie stanu zdrowia obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Joe Bidena. Jak podkreślił w jednym z programów w stacji "Fox News Channel", jego zdaniem niedawny upadek przywódcy podczas rozdania dyplomów absolwentom Akademii Sił Powietrznych USA wskazuje na "spadek funkcji poznawczych" 80-letniego polityka. 

Joe Biden upadł na scenie

Niedawno Joe Biden wziął udział w ceremonii wręczenia dyplomów kadetom Akademii Sił Powietrznych USA. Podczas uroczystości prezydent Stanów Zjednoczonych potknął się na scenie i runął na ziemię. Na pomoc natychmiast ruszyli mu ochroniarze i towarzyszący mu żołnierze sił powietrznych. 

Upadek ten skomentował w programie "Hannity" w stacji “Fox News Channel” Ronny Jackson. Przedstawiciel Partii Republikańskiej w Teksasie oraz były lekarz Białego Domu nie ukrywa, że jego zdaniem obecny prezydent USA "nie jest sprawny psychicznie ani fizycznie".

Biedronka otwiera wakacyjny sezon. Od poniedziałku w sklepach zaroi się od klientów

Były lekarz Białego Domu ocenił kondycję prezydenta USA

- Nie chcę brzmieć jak zdarta płyta, ale powiem to jeszcze raz: ten człowiek nie nadaje się psychicznie ani fizycznie na naszego prezydenta i to jest dla nas zła sytuacja - ocenił ostro Ronny Jackson.

Jackson dodał także, że "częścią pracy prezydenta Stanów Zjednoczonych jest wzbudzanie zaufania i projekcja władzy". Jego zdaniem Joe Biden nie wywiązuje się z tych obowiązków.

- Nie może tego zrobić, jest na to za stary i myślę, że to wstyd - podkreślił.

Ronny Jackson: "To dla niego wstyd i wstyd dla naszego kraju"

Liczne gafy Joe Bidena oraz niedawny upadek to według niego "spadek funkcji poznawczych, który obserwowaliśmy od tak dawna”. Jackson podkreślił, że jego zdaniem myślenie, że Joe Biden "może być prezydentem w wieku 86 lat jest po prostu błędem w sztuce ze strony Białego Domu".

Niedawno przywódca USA poinformował, że zamierza ubiegać się o reelekcję. Były lekarz Białego Domu wyznał, że modli się o to, by Joe Biden nie został wybrany prezydentem na kolejną kadencję. Zdaniem Ronny'ego Jacksona to już jest punkt, w którym ich naczelny dowódca "potrzebuje chodzika”.

- Przynajmniej nie upadłby na twarz na oczach całego świata… To dla niego wstyd i wstyd dla naszego kraju - dodał.

Tagi: Joe Biden USA