Goniec.pl > Wiadomości > Kilkuletnia Polka zaskoczyła Joe Bidena. Jego reakcja stała się hitem internetu
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 28.04.2023 19:10

Kilkuletnia Polka zaskoczyła Joe Bidena. Jego reakcja stała się hitem internetu

Joe Biden
JIM WATSON/AFP/East News

Joe Biden wziął udział w corocznej akcji odbywającej się pod hasłem "zabierz swoje dziecko do pracy" i w czwartek w Białym Domu polityk gościł pokaźną gromadę maluchów, które miały okazję zadać przywódcy różne pytania. Dociekliwe dzieci pytały prezydenta Stanów Zjednoczonych o ulubiony smak lodów, ulubiony film itd. Hitem jest jednak reakcja Bidena na pytanie zadane przez kilkuletnią Polkę, Ninę. 

Joe Biden gościł dzieci w Białym Domu

W czwartek na terenie Białego Domu w Waszyngtonie odbyła się coroczna akcja zatytułowana “zabierz swoje dziecko do pracy”. Inicjatywa polega na tym, że kilkadziesiąt dzieci ma szansę poczuć się niczym osoby dorosłe i przez pewien czas w otoczeniu Joe Bidena zobaczyć jak wygląda świat wielkiej polityki.

Kilkulatkowie wcielają się między innymi w prezydencką ochronę oraz dziennikarzy. Odbyła się nawet konferencja prasowa, na której najmłodsi mogli zabawić się w reporterów największych amerykańskich rozgłośni. Jak się okazało, maluchy nie pogardziły dogodną okazją i zasypały potężnego polityka masą przeróżnych pytań.

Był gwiazdą serialu "M jak miłość". U szczytu kariery przegrał walkę z ciężką chorobą

Prezydent USA pod gradobiciem pytań

Padły między innymi pytania o ulubione lody. Joe Biden przyznał, że czekoladowe z kawałkami czekolady to jego ulubiona pozycja. Na pytanie o ulubiony film prezydent oznajmił, że Top Gun Maverick zrobił na nim największe wrażenie. Ulubiony kolor? Niebieski. Co polityk jadł na śniadanie? Croissant z jajecznicą i boczkiem.

Joe Biden przez cały czas czwartkowej konferencji był eskortowany przez miniaturowych agentów Secret Service, którzy zabezpieczali prezydencką konferencję prasową. Zdjęcia z rozczulającego wydarzenia zostały zamieszczone na Twitterowym profilu przywódcy USA.

Kilkuletnia Polka zaskoczyła Joe Bidena pytaniem

To, co jednak najbardziej rozczuliło wszystkich obserwatorów, to reakcja Joe Bidena na pytanie dziewczynki z Polski. Kilkuletnia Nina szczerze zapytała przywódcę Stanów Zjednoczonych o to, co najbardziej zapadło w jego pamięci podczas wizyty w naszym kraju

Joe Biden zaskoczył zarówno małą Ninę jak i wszystkich obserwatorów. Potężny polityk niespodziewanie pomachał do dziewczynki, zapraszając ją gestem do odwiedzenia go w Gabinecie Owalnym. Całość zarejestrowała kamera, a nagranie jest hitem.

Źródło: Goniec/ Twitter