Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Bezczelne zachowanie kobiety w sklepie. Wystarczyła chwila nieuwagi
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 16.02.2024 12:22

Bezczelne zachowanie kobiety w sklepie. Wystarczyła chwila nieuwagi

monitoring
materiały policyjne

Policja zatrzymała 36-letnią mieszkankę Jawora, która w bezczelny sposób okradła 29-letniego mężczyznę. Jak się okazało, kobieta dobrze znana jest lokalnym funkcjonariuszom. Wpadła, bo całą sytuację zarejestrowały kamery sklepowego monitoringu. Policja opublikowała nagranie ku przestrodze, pokazując tym samym po raz kolejny jak bezwzględnie działają złodzieje. 

Zuchwała kradzież w sklepie. Policja pokazała nagranie

To kolejny przykład, że okazja czyni złodzieja – tak całą sprawę komentują policjanci z Jawora. Funkcjonariusze zatrzymali 36-letnią mieszkankę, która ukradła portfel 29-letniemu mężczyźnie. Wszystko to pod czujnym okiem kamer, dzięki czemu nietrudno było ustalić jej tożsamość. Teraz za swoje karygodne zachowanie odpowie przed sądem. Kobiecie grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Tragiczny wypadek na Podkarpaciu. Nie żyje 10-letni chłopiec

Bezczelne zachowanie kobiety

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów w centrum Jawora. 29-letni mężczyzna robił zakupy, a gdy pakował towar do swojego plecaka, odłożył na chwilę portfel tuż obok sklepowej lady. To nie uszło uwadze złodziejki, która niczym wyrachowana specjalistka natychmiast wykorzystała nadarzającą się okazję. Kobieta podeszła do lady, zasłaniając ciałem portfel, po czym odwróciła się i bardzo szybkim krokiem wyszła ze sklepu. Portfel zniknął pod jej rękoma. 

ZOBACZ: Zuchwała kradzież w Dino. Zadał jedno pytanie, kasjerka była bezsilna

Policja pokazała nagranie ze sklepowego monitoringu

29-latek – jak informuje policja – w portfelu miał dowód osobisty, kilka kart płatniczych oraz 180 złotych. Mężczyzna zgłosił sprawę mundurowym, którzy szybko ustalili sprawczynię. Pomocne okazały się nagrania z kamer.
Policja dzięki pomocy sklepowego personelu i udostępnionym przez nich zapisom z monitoringu bardzo szybko ustaliła tożsamość kobiety. 

ZOBACZ: Ksiądz porwał seniorki do tańca. Nagranie hitem w sieci

Okazała się nią 36-letnia jaworzanka. Kobieta przyznała się do kradzieży portfela, jednak nie potrafiła wytłumaczyć dlaczego złamała prawo i co zrobiła ze skradzionym mieniem - informują mundurowi.

Policja opublikowała nagranie z momentu kradzieży.