Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Ksiądz porwał seniorki do tańca. Nagranie hitem w sieci
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 16.02.2024 10:12

Ksiądz porwał seniorki do tańca. Nagranie hitem w sieci

ksiądz
Pixabay @senlay, TikTok @ksiadz_z_osiedla

Ksiądz Rafał Główczyński, znany jako "Ksiądz z osiedla" znów zaskakuje. Popularny w mediach społecznościowych duchowny zamieścił na swoim TikToku film, na którym pokazał, jak w rytm młodzieżowej muzyki wywija na parkiecie z uczestniczkami balu seniora. Internauci szeroko komentują nagranie.

"Ksiądz z osiedla" znów zaskakuje odbiorców

Ksiądz Rafał Główczyński w mediach społecznościowych, a zwłaszcza na młodzieżowej platformie TikTok znany jest jako "Ksiądz z osiedla". Duchowny za pomocą zabawnych, ale często także edukacyjnych filmów stara się budować chrześcijańską więź ze swoimi odbiorcami.

"Ksiądz z osiedla" na co dzień jest katechetą z parafii św. Michała Archanioła w Piastowie (pow. pruszkowski). 

Zaraz po święceniach myślałem, że zostanę wysłany do Madrytu, potem do Meksyku, a skończyło się na tym, że mam życie jak w Madrycie tyle, że najpierw w Elblągu, a teraz w Warszawie. Opiekuje się Ruchem Młodzieży Salwatoriańskiej, który zrzesza młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Uczę religii w szkole, organizuję różne akcje charytatywne - czytamy w opisie na kanale na YouTube księdza.

Ciało kobiety w rzece. Znali ją wszyscy mieszkańcy

"Ksiądz z osiedla" porwał seniorki do tańca

14 lutego wypadło nie tylko święto zakochanych, ale w wierze katolickiej tego dnia odbywała się także Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres postu. Miniony weekend obfitował więc w imprezy kończące Karnawał. Nie zabrakło ich także w Piastowie. "Ksiądz z osiedla" podzielił się bardzo niecodziennym nagraniem z V Balu Seniora.

ZOBACZ: Ksiądz zabrał głos ws. wydarzenia w Sejmie. Padły słowa ostrej krytyki

Na filmie widać, jak duchowny w rytm młodzieżowej muzyki wywija na parkiecie z seniorkami. Uśmiechy nie schodzą im z twarzy, a dobra zabawa zdaje się nie mieć końca. 

Internauci szeroko komentują nagranie

Pod filmem pojawiło się niemal natychmiast mnóstwo komentarzy. Zdecydowana większość była pozytywna. Internauci doceniają luz i poczucie humoru księdza, ale także umiejętności taneczne.

Taki ksiądz do tańca i do różańca, piękne pozdrawiam - napisała jedna z internautek.

 

Ksiądz na ten dryg, a starsze Panie uwielbiają czuć, że znowu maja 18 lat, wspaniale.

ZOBACZ: Poszli do kawiarni Rydzyka. Zaskakująca odpowiedź na pytanie o mięso

Grałam kilka razy w sanatorium dla starszych osób… oni wcale nie chcieli piosenek z ich pokolenia tylko te najnowsze - zauważa jedna z komentujących.

 

Seniorki to były w siódmym niebie, a ksiądz się chyba też dobrze bawił - czytamy pod filmem.

@ksiadz_z_osiedla @hanka @Zuzka @oliweczqaaaaa @Gaba🫶🏻 @ Musimy więcej z sobą rozmawiać. V Bal seniora w Piastowie :D #dc #D #fyp #f #ksiadz #ksiadzzosiedla #dance #trend #viral ♬ dźwięk oryginalny - Ksiądz z osiedla
Tagi: Ksiądz TikTok