Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Auto wpadło w poślizg i dachowało. Aż trudno uwierzyć, kto siedział za kierownicą
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 27.11.2023 14:30

Auto wpadło w poślizg i dachowało. Aż trudno uwierzyć, kto siedział za kierownicą

wypadek
YouTube @Stop Cham

Na drodze we wsi Chochołów (woj. małopolskie) doszło do bardzo niebezpiecznych scen. Kierowca samochodu stracił panowanie nad autem i na śnieżnej drodze wpadł w poślizg, po czym dachował. Jak się okazało, za kierownicą siedział…14-latek. W sieci pojawiło się nagranie.

Niebezpieczne dachowanie, w aucie nastolatkowie

Do zdarzenia doszło w nocy 26 listopada. Nagranie udostępnił w internecie serwis Stop Cham, który codziennie dokumentuje między innymi wszelkie drogowe absurdy i nieprzepisową jazdę polskich kierowców.

Na filmie z wypadku z 26 listopada widzimy, jak po ośnieżonej drodze porusza się samochód, który w pewnym momencie zostaje wyprzedzony przez inny pojazd. Ten po chwili wpada w poślizg i zaczyna dachować. Jak się później okazało, autem podróżowali nastolatkowie, a prowadził… 14-latek.

Arcybiskup krytykuje muzykę na ślubach. Pisze o "niepokojącej tendencji"

Dachowanie w Małopolsce. Za kierownicą 14-latek

- Grup nastolatków w wieku 14-16 lat "driftuje" na parkingu, a po chwil wyprzedza autora nagrania. Warunki nie są najlepsze i już za kolejnym zakrętem Dacia Duster  wpada w poślizg i dochodzi do dachowania - informuje profil Stop Cham.

Samochód po dachowaniu zatrzymał się na boku. - Jak informuje autor i media, za kierownicą auta siedział 14-latek pod wpływem alkoholu. 4 jego kompanów uciekło zaraz po zdarzeniu w pole. Po dłuższej chwili wrócili na miejsce zdarzenia. Najprawdopodobniej także byli nietrzeźwi. Dwóch z nich zostało przetransportowanych do szpitala - czytamy.

Dachowanie w Małopolsce. W aucie grupa nastolatków

Po wypadku nastolatkowie opuścili pojazd i uciekli w pobliskie pole, jednak po chwili wrócili na miejsce zdarzenia. Prawdopodobnie także znajdowali się pod wpływem alkoholu. Według serwisu góral.info, 14-latek wydmuchał minimalną dopuszczalną ilość alkoholu.

"Więcej szczęścia niż rozumu w tej sytuacji... "Bohaterowie", "Tata nie będzie zadowolony. Dobrze, że nikogo nie zabili lub uszkodzili …" - komentują nagranie internauci.

Źródło: YouTube @Stop Cham

Tagi: wypadek