Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Jarosław Kaczyński: Europa potrzebuje zwycięstwa PiS-u
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 21.01.2023 22:48

Jarosław Kaczyński: Europa potrzebuje zwycięstwa PiS-u

Jarosław Kaczyński
Piotr Molecki/East News

Jarosław Kaczyński zwrócił się listownie do sympatyków PiS-u w Rzeszowie. Przekonywał, że nie tylko Polska potrzebuje zwycięstwa jego partii w tegorocznych wyborach parlamentarnych - ma to też być zgodne z racją stanu innych państw naszego regionu. Ocenił, że Polski nie stać na to, aby Zjednoczona Prawica nie wygrała wyborów.

Kaczyński przekonuje, że nie tylko Polska potrzebuje PiS-u

Przesłanie Jarosława Kaczyńskiego do sympatyków PiS-u z Podkarpacia zostało odczytane przez sekretarza generalnego partii, Krzysztofa Sobolewskiego. - Naszego zwycięstwa bardzo potrzeba i Polsce, i państwom naszego regionu, i Europie. Stawka nadchodzących wyborów jest ogromna. Mamy poważną szansę na ich wygranie i nie możemy jej zmarnować. Polski na to nie stać - przekazał Kaczyński w liście odczytanym podczas spotkania z wyborcami.

Prezes partii rządzącej napisał, że zwycięstwo PiS-u jest potrzebne Polsce, bo "potrzebujemy w wymiarze wewnętrznym kontynuacji najszerzej pojętego procesu dobrej zmiany, a w wymiarze zewnętrznym utrzymania dotychczasowego kursu w polityce zagranicznej, kursu zorientowanego na umacnianie naszej podmiotowości oraz na rzeczywistą pomoc bohatersko walczącej z barbarzyńską rosyjską agresją Ukrainie". Zwycięstwo PiS-u ma być jednak tak samo potrzebne państwom naszego regionu, gdyż "ich racją stanu jest zwiększenie roli politycznej krajów naszej części kontynentu". - Europa potrzebuje rządzonej przez prawicę Polski, by mogła skutecznie przeciwdziałać dominującym w europejskiej polityce - miejmy nadzieję, że do czasu - siłom lewicowo-liberalnym - objaśnił Kaczyński, apelując o "wytężoną, codzienną pracę polityczną".

Terlecki: UE nie ma prawa nas pouczać

Głos zabrał też wicemarszałek Sejmu, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki, który przekazał zgromadzonym, że "wydając ogromne pieniądze na inwestycje i rozwój, przekazując ogromne pieniądze samorządom, bo chyba wszyscy samorządowcy są zgodni, że nigdy jeszcze samorządowcy nie dostali takich pieniędzy jak w ostatnim roku czy latach, ponosimy wysiłek i nie zaprzestajemy go mimo tej niezwykle trudnej sytuacji i kosztów, które musimy ponosić na zabezpieczenie swej wolności". - Wydaje się, że jednym z najważniejszych problemów, oprócz tego zbrojenia i bezpieczeństwa, jest jakiś niezrozumiały i dziwaczny spór z Unią Europejską - ocenił Terlecki.

Polityk wspomniał przetaczającą się przez Parlament Europejski aferę korupcyjną. - To jest ta Unia, która ma czelność mówić, że w Polsce łamane są jakiekolwiek prawa, w Polsce, gdzie wolność wypowiedzi, sumienia, mediów, jest nieporównywalnie większa niż w wielu innych krajach europejskich - wyrokował szef klubu PiS.

Sondaże wyborcze na korzyść PiS-u

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się jesienią 2023 roku, ale na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie. Najnowszy sondaż poparcia partii politycznych zrealizowany przez Social Changes dla wPolityce.pl obrazuje wzrost poparcia dla Zjednoczonej Prawicy. Sympatię dla koalicji rządzącej zadeklarowała 37% badanych, a więc o 3 punkty procentowe więcej niż w analogicznym badaniu przeprowadzonym w połowie stycznia.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Spotkanie z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości w Rzeszowie z dn. 21.01.2023

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!