Goniec.pl
Aleksandr Łukaszenka wyjaśnił, że to nie Rosja jest zagrożeniem, a Polska

EyePress News/Shutterstock

Aleksandr Łukaszenka wyjaśnił, że to nie Rosja jest zagrożeniem, a Polska. Dyktator "ujawnił prawdę"

18 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Aleksandr Łukaszenka ponownie uderzył w Polskę. Po przekonywaniu, że Polacy stoją pod granicami jego kraju z marzeniem o kupnie kaszy, teraz stwierdził, że Warszawa jest realnym zagrożeniem i kluczowe jest zablokowanie możliwości... otoczenia Białorusi przez Polskę.

Aleksandr Łukaszenka stara się prześcignąć samego siebie i po raz kolejny zabłysnął wyjaśniającymi świat tezami. Białoruski dyktator nadal przekonuje, że to nie Rosja, a... Polska jest zagrożeniem.

nie żyje strażak-ochotnik

Łódzkie: Tragiczna śmierć strażaka-ochotnika. 49-latek zmarł po ćwiczeniach

CZYTAJ DALEJ

Nie ma wątpliwości, że prezydent Białorusi nie może się zdecydować, czy Warszawa jest super mocarstwem czyhającym na jego kraj, czy nieporadnym sąsiadem, który nie jest w stanie zapewnić obywatelom nawet podstawowych produktów, a ci w poszukiwaniu kaszy i soli zmuszeni są błagać na granicy o wpuszczenie do Białorusi.

Najnowsze słowa Aleksandra Łukaszenki to ponownie wypowiedź z cyklu "złote myśli". Dyktator zarzucił militarne plany Warszawy wobec jego kraju. Wszyscy byli w błędzie i to prezydent Białorusi musiał nieść kaganek oświaty, wyjaśniając, że to nie Rosja jest obecnie agresorem?

Aleksandr Łukaszenka ostrzega i alarmuje przed... Polską

Aleksandr Łukaszenka postanowił zaskoczyć świat kolejnymi teoriami. Prezydent Białorusi przekonuje, że Ukraina będzie prosić o pomoc nie tylko jego kraj, a nawet samą Rosję. Co stanie się tak wielkim zmartwieniem Wołodymyra Zełenskiego? W opinii Aleksandra Łukaszenki ma być to Polska.

Na celowniku Warszawy znalazł się nie tylko Kijów, ale również Mińsk. - Nie możemy w ogóle pozwolić, by Polacy nas otoczyli - stwierdził w piątek, 17 czerwca Aleksandr Łukaszenka.

- Będziemy musieli zareagować - dodawał przejęty i pewny swoich racji prezydent Białorusi. "Złote myśli" Aleksandra Łukaszenki padły podczas spotkania z pracownikami państwowej firmy oponiarskiej z Biełszyny w Bobrujsku.

Ukraina będzie prosić Rosję o pomoc? Tak uważa Łukaszenka

Rosja zaatakowała 24 lutego Ukrainę, ale Aleksandr Łukaszenka zdaje się odizolowany od tej informacji i przekonuje, że to nie Władimir Putin jest groźnym widmem wiszącym nad tą częścią świata.

- Ja kiedyś powiedziałem: Ukraińcy też poproszą nas i Rosjan, żebyśmy pomogli im zachować integralność. Żeby im nie oderwali - wspomniał swoje własne słowa Aleksandr Łukaszenka.

Pomidor będzie kosztował 60 złotych? Powodem ceny węgla, rolnicy alarmują

Pomidor będzie kosztował 60 złotych? Powodem ceny węgla, rolnicy alarmują

CZYTAJ DALEJ

Okazuje się, że w militarnych i geopolitycznych zamiarach Warszawy kluczowy jest udział demonicznego Zachodu pod postacią zepsutych Stanów Zjednoczonych. To właśnie Ameryka ma finansować polskie zapędy wojskowe.

- Widzimy to. Dlatego muszę utrzymywać siły zbrojne w pogotowiu zarówno na zachodzie, jak i na południu - powiedział Aleksandr Łukaszenka, alarmując o dostawach broni i rozmieszczaniu sił zbrojnych zza oceanu nad Wisłą.

Polacy marzyli nie tylko o białoruskiej kaszy, ale również o białoruskim terytorium?

Nie jest zaskoczeniem, że "bohaterski" Aleksandr Łukaszenka zapewnił, że stoi na straży bezpieczeństwa swoich obywateli. Na spotkaniu z pracownikami firmy oponiarskiej postanowił zdradzić w jaki sposób.

"Wyrozumiały" i "ludzki" dyktator wyjawił, że Polacy mieli "pomysły", aby... "wleźć na Białoruś". Na szczęście Aleksandr Łukaszenka to przewidział. - Umieściłem dziesięć jednostek wzdłuż granicy za plecami pograniczników, żeby nie wleźli na Białoruś. A były takie pomysły - dodał.

Biełsat przypomina, że to Polska to nie pierwszy kraj, który w opinii Aleksandra Łukaszenki czyha na jego państwo. - Przedtem lider białoruskiego państwa twierdził, że Ukraina zamierzała dokonać napaści na Białoruś. A jej plan pokrzyżował rosyjskie "prewencyjne uderzenie". Jego obietnice pokazania Władimirowi Putinowi na mapie "czterech pozycji", z których Ukraińcy mieliby zaatakować jego kraj, zaowocowała dziesiątkami memów - relacjonuje Biełsat.

Nadleśnictwo Koło znalazło w lesie pojemniki z nieznaną substancją, pilna akcja służb

Porażające odkrycie w lesie, wezwano specjalistyczną jednostkę chemiczną. "Pojemniki wyglądają, jakby były odkopane i dopiero przetransportowane"

Leśniczy z Wielkopolski patrolował teren, gdy zauważył, że na łące ukrytej wśród drzew ktoś porzucił pojemnik z nieznaną substancją. Szybko okazało się, że "prezentów" jest więcej. - W wizualnej ocenie leśniczego, który dziś rano odkrył zdarzenie, jest to substancja niebezpieczna - przekazało Nadleśnictwo Koło. Natychmiast wezwano specjalistyczną jednostkę chemiczną. fot. Nadleśnictwo Koło

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Biełsat, goniec.pl, o2

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Brakuje leków w aptekach, lekarze mają ograniczać ilość recept

Wiadomości

Dramat polskich seniorów, nie mają pieniędzy na leczenie. Farmaceuci ujawniają

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Morawiecki wycofał się z obietnicy dla piłkarzy. Ekspert: "To postępująca erozja"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Władimir Putin: wojna w Ukrainie może być "długotrwałym procesem"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Białystok: Zaginął emerytowany ksiądz Jan Toczko

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jest decyzja RPP ws. stóp procentowych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Władimir Putin: "Nie zwariowaliśmy. Jesteśmy w pełni świadomi, czym jest broń nuklearna"

Czytaj więcej >