Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Alaksandr Łukaszenka

Alaksandr Łukaszenka

Alaksandr Łukaszenko

Łukaszenka, Prigożyn
25.08.2023 18:15 Aleksandr Łukaszenka broni Putina ws. Prigożyna. "Żeńka, ty umrzesz"

Nie milkną echa katastrofy samolotu, w której zginął m.in. szef Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn. Głos w sprawie zabrał właśnie białoruski dyktator Alaksandr Łukaszenka, który nie wierzy, by Władimir Putin był winny śmierci szefa najemników. Wspominał też, co mówił Prigożynowi.

Alaksandr Łukaszenka
06.07.2023 15:06 Alaksandr Łukaszenka powiedział za dużo o Grupie Wagnera? Kreml od razu zareagował

Przywódca Białorusi zorganizował konferencję prasową dla zachodnich dziennikarzy. Alaksandr Łukaszenka pytany był m.in. o to, gdzie przebywa szef Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn i odparł, że na Białorusi go nie ma. Te słowa spotkały się z natychmiastową reakcją władz Rosji.

Alaksandr Łukaszenka
27.06.2023 19:49 Białoruś nałożyła sankcje na Polskę. Zostało nam mało czasu

Białoruskie władze wprowadzają zapowiadane wcześniej sankcje wobec polskich przewoźników. Od 2 lipca naczepy i przyczepy zarejestrowane w Polsce nie będą mogły wjeżdżać na terytorium Białorusi. Alaksandr Łukaszenka ogłosił odnośny system kar. 

Aleksandr Łukaszenka
05.06.2023 11:57 Lekarze ratowali życie Aleksandra Łukaszenki? Są nowe informacje o stanie zdrowia dyktatora

Ostatnio pojawiły się kolejne informacje na temat stanu zdrowia Alaksandra Łukaszenki, jednakże warto podkreślić, że nie zostały one jeszcze potwierdzone. Opozycjonista Waleryj Cepkała przedstawił bardziej szczegółowy opis rzekomej "historii choroby" białoruskiego dyktatora.

Aleksandr Łukaszenka Władimir Putin
28.05.2023 12:02 Aleksandr Łukaszenka miał trafić do szpitala w Moskwie? Zaskakujące doniesienia opozycjonisty

Aleksandr Łukaszenka w stanie krytycznym trafił do szpitala? Białoruski opozycjonista przekazał sensacyjne wiadomości o stanie zdrowia dyktatora. Prezydent Białorusi miał zostać przewieziony do placówki medycznej w Moskwie tuż po spotkaniu z Władimirem Putinem.

Alaksandr Łukaszenka
27.05.2023 14:13 Nekrolog Alaksandra Łukaszenki obiega sieć. Klub się tłumaczy

Na oficjalnej stronie internetowej klubu hokejowego Dynamo Mińsk pojawił się nekrolog Alaksandra Łukaszenki. Publikacja wzbudziła niemałą sensację, zwłaszcza że kilka dni temu media obiegła informacja o rzekomej chorobie prezydenta Białorusi. Władze drużyny twierdzą, że padli ofiarą hakerów.

Alaksandr Łukaszenka Władimir Putin
26.05.2023 21:04 Polska apeluje o szybkie przyjęcie sankcji wobec Białorusi

​Polska zaapelowała o szybkie przyjęcie sankcji wobec Białorusi. Kraje południa Europy chcą wyłączyć z restrykcji import białoruskich nawozów, co spotkało się ze stanowczym sprzeciwem polskiego ambasadora przy UE. Andrzej Sadoś twierdzi, że jeden z białoruskich producentów potażu jest zamieszany w nielegalne deportacje ukraińskich dzieci.

Aleksandr Łukaszenka, Władimir Putin
19.05.2023 12:41 Niespodziewana decyzja Aleksandra Łukaszenki. "Chce wysłać sygnał Polsce i Litwie"

Po 28 latach powracają kontrole na granicy między Białorusią a Rosją. Oficjalnie uzasadniono to próbą powstrzymania "imigrantów z krajów spoza regionu". Białoruski opozycjonista podważ to twierdzenie i przedstawia trzy możliwe wyjaśnienia takiego działania.

Alaksandr Łukaszenka
30.04.2023 15:40 Alaksandr Łukaszenka się przestraszył? Zmienia narrację o wojnie

Alaksandr Łukaszenka w ostatnich dniach wyraźnie zmienił narrację dotyczącą wojny i ewentualnego ataku na Białoruś. Dotychczas dyktator utrzymywał, że bezpieczeństwo jego kraju jest zagrożone przez Polskę i Ukrainę. Teraz stwierdził, że Białoruś jest bezpieczna i żaden agresor nie zamierza przekraczać jej granic.

Łukaszenka straszy Polską
11.04.2023 21:46 Łukaszenka: Polacy i Litwini ruszyli w naszym kierunku

Alaksandr Łukaszenka podczas poniedziałkowej wizyty rosyjskiego ministra obrony Siergieja Szojgu w Mińsku ostrzegał Rosjan przed rzekomymi działaniami Polski i Litwy. - Nie możemy się relaksować, Polacy i Litwini ruszyli w naszym kierunku — alarmował dyktator, dziękując Rosji za to, że „na zachodniej flance broni Państwa Związkowego”.

Łukaszenka: Rosja będzie bronić Białorusi
10.04.2023 19:31 Łukaszenka: Rosja będzie bronić Białorusi jak własnego terytorium

Alaksandr Łukaszenka, przekazał, że Białoruś otrzymała gwarancje bezpieczeństwa od Władimira Putina. Zapowiedział równocześnie, że „w przypadku agresji Federacja Rosyjska będzie chronić Białoruś jako własne terytorium”. Prezydent Białorusi jest po spotkaniu z rosyjskim ministrem obrony Siergiejem Szojgu.

Putin Łukaszenka
07.04.2023 11:28 Łukaszenka wprawił w osłupienie Putina, nie wiedział, jak zareagować. Wszystko się nagrało

W Moskwie gości Aleksander Łukaszenka. Pupil rosyjskiego dyktatora Władimira Putina gości w stolicy Rosji, by rozmawiać o zacieśnianiu współpracy gospodarczej oraz wojskowej. Tymczasem białoruski przywódca wprawił w niemałe zakłopotanie swojego "wielkiego brata". Jego zachowanie wobec Putina zarejestrowały kamery. 

Łukaszenka o aresztowaniach na Białorusi
04.04.2023 20:12 Haniebne słowa Łukaszenki o aresztowaniach na Białorusi. "To szumowiny społeczne"

Aleksandr Łukaszenka, cytowany przez rosyjskie media państwowe, poinformował o zatrzymaniu 30 osób. Aresztowani usłyszeli zarzuty związane z działaniem na rzecz zagranicznych agencji wywiadu. - To szumowiny społeczne — mówił prezydent Białorusi, nazywając zatrzymanych także „terrorystami”.

None
01.03.2023 10:20 Łukaszenka ma poważny problem, drży o swoje życie. Wiadomo, czego najbardziej się obawia

Atak białoruskich partyzantów na rosyjski samolot zwiadowczy miał przerazić Aleksandra Łukaszenkę. Dyktator zwołał tajną naradę, zmobilizował służby, a wokół Mińska zaczęły się masowe aresztowania. Przedstawiciele tamtejszej opozycji przekazali, że ruch partyzancki z dnia na dzień rośnie w siłę, a Łukaszenka zaczyna się obawiać się o swoje życie.

Alaksandr Łukaszenka
21.02.2023 14:57 Wstrząsające ustalenia dziennikarzy. Na jaw wyszły niepokojące plany Putina wobec Białorusi

O tym, że nie tylko Ukraina od dawna jest na celowniku Rosji wiedzą niemalże wszyscy, ale tak twardego dowodu na słuszność tego twierdzenia jeszcze nie było. Międzynarodowa grupa dziennikarzy śledczych dotarła do dokumentu Kremla, w którym jasno mówi się o aneksji Białorusi, mającej nastąpić do 2030 r. Autentyczność zapisów potwierdził już wysoki przedstawiciel NATO. Wątpliwości co do zamiarów Putina nie ma także przedstawiciel USA przy OBWE.

Uwagę internautów zwrócił dziwny taniec nóg Putina.
17.02.2023 23:32 Dziwne zachowanie Putina. Ruszał porywczo stopami. "Czy to alfabet Morse'a"?

Sieć obiegło nagranie, na którym widać niezwykle osobliwe zachowanie Władimira Putina. Prezydent Rosji podczas spotkania z Aleksandrem Łukaszenką ni stąd, ni zowąd zaczął gwałtownie przebierać nogami. Całą sprawę skomentował nawet doradca ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko, który zamieścił nagranie w internecie.

Przejście graniczne w Bobrownikach na granicy polsko-białoruskiej zamknięte do odwołania
09.02.2023 12:29 Przejście graniczne w Bobrownikach zamknięte do odwołania. "Ważny interes bezpieczeństwa państwa"

Przejście graniczne w Bobrownikach zamknięte do odwołania. Żaden samochód i pieszy nie przekroczy granicy polsko-białoruskiej od piątku 10 lutego od godziny 12. Wiemy dlaczego. Nie mogło być inaczej.

Alaksandr Łukaszenka
18.01.2023 09:18 Łukaszenka podjął rewolucyjną decyzję. Białoruski dyktator miał ku temu ważny powód

Alaksandr Łukaszenka powoli traci grunt pod nogami. Białoruski dyktator żyje w wielkiej obawie, spodziewając się zamachu na własne życie, a ufać nie może już ponoć nawet podległemu sobie Komitetowi Bezpieczeństwa Państwowego (KGB). W związku z tym, jak donoszą ukraińskie służby, postanowił stworzyć prywatną służbę ochrony, która składać się ma z najbardziej lojalnych ludzi.

Alaksandr Łukaszenka
29.12.2022 16:07 Media. Ukraińska rakieta miała spaść na terenie Białorusi. Łukaszenka podjął pilną decyzję

Jak podaje białoruska agencja prasowa BelTA, na terytorium ich kraju spadła rakieta wystrzelona za pomocą systemu S-300. Do tej pory sprawy nie skomentowała strona ukraińska. Istnieje prawdopodobieństwo, że pocisk, który wszedł na terytorium Białorusi, był jedną z rakiet użytych do odparcia dzisiejszego ataku balistycznego Rosji.

Putin Łukaszenka
20.12.2022 12:11 "Łukaszenka nienawidzi nas wszystkich". Białorusini boją się dyktatora

- Oddalibyśmy wszystko za to, żeby Białoruś była po prostu zwykłym krajem. By była krajem europejskim. Wolnym. Krajem bez pobić i porwań z ulicy - mówi w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Aleś Zarembiuk, prezes fundacji Dom Białoruski w Polsce, który ujawnił m.in. jakie tortury stosuje Aleksandr Łukaszenka.Aleś Zarembiuk w rozmowie z portalem Wirtualna Polska mówił również o kulisach spotkania Władimira Putina i Aleksandra Łukaszenki w Mińsku. Zdaniem prezesa fundacji Dom Białoruski była to wizyta "z wyjątkowo dużą delegacją, jakich nie było w Białorusi od czasów próby impeachmentu Aleksandra Łukaszenki z 1996 roku". Szczegóły rozmów dyktatorów nie są znane. Można podejrzewać jednak, że mają związek z wojną w Ukrainie.

Putin Łukaszenka
19.12.2022 22:22 Generał wskazuje prawdziwy cel rosyjskiego ataku. To nie Kijów

Władimir Putin gościł w Mińsku, gdzie spotkał się z Aleksandrem Łukaszenką. Niemal cały świat zastanawia się, co planują dyktatorzy. - W dniu spotkania Władimira Putina i Aleksandra Łukaszenki w Mińsku prawie wszystko było gotowe do otwarcia nowego etapu wojny w Ukrainie - pisze portal Wirtualna Polska. Paweł Łatuszka, były ambasador Białorusi w Polsce i przedstawiciel białoruskiej opozycji, w rozmowie z portalem Wirtualna Polska zaznacza, że Aleksandr Łukaszenka nie może podjąć decyzji o dołączenia do wojny w Ukrainie z dnia na dzień.

Aleksandr Łukaszenka
17.12.2022 15:25 Białoruska "lista ekstremistów" z nowymi nazwiskami. Wśród nich dziennikarka TVP

Białoruska "lista ekstremistów" została rozszerzona o 18 nazwisk. Wśród nich znalazła się korespondentka TVP i była pracownica Biełsatu, Iryna Słaunikawa.

Łukaszenka Putin
16.12.2022 17:57 Łukaszenka pokazuje Moskwie, że jest gotowy na wejście? Ujawniono szczegóły

W mediach trwa dyskusja dotycząca potencjalnego ataku na Ukrainę z terytorium Białorusi. Zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że Aleksandr Łukaszenka nie zdecyduje się na taki krok, bo wie, że poniesie straty. Inni są przekonani, że prezydent Białorusi "pokazuje Moskwie, że jest gotowy na wejście".Ukraiński dziennikarz Ian Matwiejew sądzi, że nie można wykluczyć przygotowań ataku z terytorium Białorusi na ukraiński Wołyń. - To plan o tyle szalony, że Ukraińcy są od dawna na to przygotowani. Utworzyli linie obrony z rowami przeciwczołgowymi, polami minowymi. Ofensywa przez bagna i lasy wołyńskie zostałby okupiona wielkimi stratami - ocenia portal Wirtualna Polska, dodając, że taki atak wymagałby 60 tys. żołnierzy. Na Białorusi nie ma tak licznych sił, a "regularna białoruska armia raczej nie ma ochoty walczyć w Ukrainie".

putin łukaszenka
05.12.2022 11:50 Wspólne wojsko Rosji i Białorusi przy granicy z Ukrainą. "Trwa gromadzenie wojsk”

Na terytorium Białorusi ma trwać wspólna koncentracja wojsk rosyjsko-białoruskich. Na ten moment nie ma bezpośredniego zagrożenia inwazją na północną Ukrainę, jednak wojskowi ukraińscy pozostają czujni. - Stale monitorujemy tę sytuację - poinformował Serhij Najew, dowódca Sił Połączonych Ukrainy.

Łukaszenka
03.12.2022 22:31 Łukaszenka straszy wojną "do ostatniego Polaka". Wskazał winnych wojny w Ukrainie

Aleksandr Łukaszenka spotkał się w Mińsku z rosyjskim ministrem obrony Siergiejem Szojgu. Białoruski dyktator stwierdził, że ani Rosja, ani Białoruś nie chciały konfliktu, który aktualnie rozgrywa się na terenach Ukrainy. Przywódca straszył jednocześnie "wojną do ostatniego Polaka".

Alaksandr Łukaszenka
02.12.2022 12:19 Alaksandr Łukaszenka wystawi Putina? Nie chce wysyłać wojsk na Ukrainę, znalazł sprytną wymówkę

Alaksandr Łukaszenka niechętnie spogląda na wizję dołączenia do wojny w Ukrainie. Amerykański Instytut Badań nad Wojną donosi, że białoruski dyktator szuka wymówek przed Kremlem, by za wszelką cenę nie wysyłać swoich wojsk za południową granicę. W tym właśnie celu ma ostatnio głośno mówić o zagrożeniu ze strony NATO, przez które jego wojska muszą pozostać na terytorium rodzimego kraju. To zaś nie podoba się Moskwie, co było przyczyną wysłania do Mińska delegacji rosyjskich generałów.

Aleksandr Łukaszenka wpadł w panikę, wymienia najbliższe otoczenie
28.11.2022 14:10 Aleksandr Łukaszenka wpadł w panikę. Śmierć ministra skłoniła go do radykalnych kroków

Aleksandr Łukaszenka uważa, że ktoś czyha na jego życie. Prezydent Białorusi po śmierci swojego szefa dyplomacji zdecydował, że konieczne jest wymienienie całego najbliższego mu personelu. Pokłosiem śmierci Uładzimira Makieja jest utrata pracy przez kucharzy i służących.Aleksandr Łukaszenka jest przerażony i poszedł w ślady Władimir Putina. Białoruski dyktator pozbył się ludzi z najbliższego otoczenia.Powodem paniki Aleksandra Łukaszenki jest obawa o własne życie. Nagłe uświadomienie sobie braku zaufania do niektórych osób to efekt niespodziewanej śmierci Uładzimira Makieja, białoruskiego ministra spraw zagranicznych.

Alaksandr Łukaszenka
27.11.2022 20:19 Przewodów. Alaksandr Łukaszenka zabrał głos w sprawie tragedii. Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji

Przewodów. Alaksandr Łukaszenka po raz kolejny zabrał głos w sprawie tragedii w Przewodowie na Lubelszczyźnie, gdzie 15 listopada spadła rakieta, która zabiła dwóch obywateli Polski. Białoruski dyktator już wcześniej uzurpował sobie prawo do stanowczego orzekania, iż pocisk z pewnością był wystrzelony przez Ukraińców, a teraz powtórzył swoją niepopartą dowodami teorię. Czyżby przyjaciel Putina chciał przypodobać się swojemu idolowi?