Goniec.pl
Łukaszenka

Rex Features/East News

Wpadka Łukaszenki, internauci byli bezlitośni. "Żałosne i obrzydliwe jednocześnie"

12 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Alaksandr Łukaszenka nie przestaje zadziwiać. Białoruski dyktator, który słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi, tym razem zaszokował swoim wyglądem. Z okazji zakończenia matur na Białorusi polityk pokazał się w młodzieżowej stylizacji, przemawiając do uczniów. Nowy image został szeroko skomentowany przez niezależne media i internautów.

Alaksandr Łukaszenka wywołuje liczne kontrowersje. Oprócz tego, że od lat wspiera Władimira Putina w jego autorytarnych rządach, biorąc rosyjskiego prezydenta za niedościgniony wzór, to ostatnio wygłasza coraz więcej kuriozalnych tez i wykonuje zaskakujące ruchy.

Pogoda burze

Gwałtowne burze przechodzą nad Polską. Odnotowano ponad 1600 interwencji strażaków

CZYTAJ DALEJ

Chcąc np. zmobilizować swoich żołnierzy do aktywnego udziału w działaniach wojska, dyktator próbuje kusić ich śmiesznymi wynagrodzeniami, które nie umywają się nawet do pensji pań sprzątających. Są też bardziej kontrowersyjne decyzje, takie jak ta, by zakazać nauczania w językach mniejszości narodowych, w tym również w języku polskim.

Mimo tego, iż kolejne postanowienia dyktatora spotykają się z krytyką trzeźwo myślących komentatorów, on zdaje się jednak nie przejmować tym, co myślą o nim inni. Zamiast więc oddać się chwili refleksji, tym razem białoruski przywódca zdecydował się zaprezentować w nietypowym dla siebie wydaniu.

Młodzieżowy Łukaszenka przemawia do maturzystów

Czerwiec to czas, gdy na Białorusi kończy się maraton maturalny. Dla młodych ludzi to nie tylko znak, że na horyzoncie upragnione wakacje, ale też zakończenie jednego z najważniejszych etapów w życiu.

Jak na "troszczącego się" o swoich obywateli przywódcę przystało, Alaksandr Łukaszenka nie zapomniał o ogromnej rzeszy abiturentów i wygłosił do nich odezwę.

- Najtrudniejszy etap w waszym życiu już dobiegł końca i teraz na pewno będzie już łatwiej - stwierdził w przemówieniu.

Jednakże to nie słowa dyktatora były najważniejszą częścią jego wystąpienia. Uwagę wszystkich przykuł jego odmieniony image. 67-latek pokazał się w dresach i sportowej kurtce, pozując na tle motocykla.

"Jedyną rzeczą, której brakuje, jest deskorolka"

Odmłodzony wygląd Łukaszenki został natychmiast zauważony przez dziennikarzy telewizji Biełsat, którzy ze szczyptą złośliwości skomentowali całą sytuację.

- Zapewne zdecydował, że bomberka i czapka na tle motocykla będą bliżej »młodości« - napisano na Twitterze.

O kilka słów pokusił się też niezależny dziennikarz Tadeusz Giczan. On jednak poszedł nieco dalej i jednoznacznie wyśmiał "look" samozwańczego prezydenta.

- Z jakiegoś powodu zespół PR Łukaszenki uznał, że przywódca narodu powinien wyglądać fajnie, zwracając się do maturzystów. Oto wynik, prawdopodobnie jedyną rzeczą, której brakuje do dopełnienia ostatecznego, fajnego dziecięcego wyglądu, jest deskorolka - stwierdził.

Bezbłędni w swoich spostrzeżeniach okazali się, jak zwykle, internauci. Jedna z kobiet stwierdziła, że to, co zaprezentował Łukaszenka, jest "żałosne i obrzydliwe jednocześnie". - Wygląda trochę jak Luigi z gry Mario Bros - dodał inny komentujący. 

"Incydenty" na granicy z Polską. Ujawniono kolejne kroki Putina, nasz kraj odgrywa kluczową rolę

Znany łotewski profesor Andris Spruds przekazał, że prawdopodobieństwo rosyjskiego ataku na jakiegokolwiek członka NATO w trakcie najbliższych miesięcy jest niezwykle niskie. Nie wyklucza on jednak licznych incydentów na granicach, np. na granicy polsko-ukraińskiej. W jego opinii dołączenie Szwecji i Finlandii do NATO przyczyniło się do wzmocnienia bezpieczeństwa w regionie.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Radio ZET

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Iberion materiały własne

Wiadomości

Wypoczynek w parku krajobrazowym zamienił się w koszmar. Babcia zginęła ratując wnuczkę. Tragedia w Indianie

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Zbigniew Ziobro uderza w Unię Europejską. "Ostrzegaliśmy i nie mam z tego powodu satysfakcji"

Czytaj więcej >
"Wkrótce Putin przejdzie na emeryturę". Dmitrij Miedwiediew zdradził nazwisko następcy dyktatora

Wiadomości

"Wkrótce Putin przejdzie na emeryturę". Dmitrij Miedwiediew zdradził nazwisko następcy dyktatora

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Przerażające znalezisko w rzeszowskim hotelu. W jednym z pokoi znaleziono zwłoki mężczyzny

Czytaj więcej >
Adam Glapiński znów atakuje Donalda Tuska. Padły poważne oskarżenia

Wiadomości

Adam Glapiński znów zaatakował Donalda Tuska. Padły poważne oskarżenia

Czytaj więcej >
"Wiadomości" TVP nie odpuszczają opozycji. Serwis pokazał materiał o "nieudacznikach"

Wiadomości

"Wiadomości" TVP nie odpuszczają opozycji. Serwis pokazał materiał o "nieudacznikach"

Czytaj więcej >