Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Niedzielski się nie hamował, bez skrupułów uderzył w Kosiniaka-Kamysza. Padły poważne oskarżenia
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 31.08.2022 10:05

Niedzielski się nie hamował, bez skrupułów uderzył w Kosiniaka-Kamysza. Padły poważne oskarżenia

Adam Niedzielski i Władysław Kosiniak-Kamysz pokłócili się o lek na SMA, mocne słowa
Kancelaria Premiera; Jakub Hałun Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International

Odwieczny konflikt na linii Jarosław Kaczyński-Donald Tusk doczekał się następcy? Na polskiej scenie politycznej zawrzało między ministrem zdrowia i szefem Ludowców. Adam Niedzielski zarzuca Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi granie na uczuciach, a lider PSL oskarża szefa MZ o kłamstwo. W tym przypadku jednak na szali stoi prawdziwe życie, a nie jedynie polityczna chluba.

Polscy politycy w mało czym lubują się tak bardzo, jak w słownych przepychankach. Na arenie potyczek słownych pojawiła się nowa para. Kłótnie między Jarosławem Kaczyńskim i Donaldem Tuskiem zostaną przyćmione?

Między Adamem Niedzielskim i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem wrze. Powodem refundacja leku na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) oraz spotkanie, jakie w tej sprawie zwołał oburzony szef PSL. Żaden z polityków się na hamował.

Adam Niedzielski i Władysław Kosiniak-Kamysz pokłócili się, poszło o lek

Adam Niedzielski w mocnych słowach oskarżył szefa Ludowców o to, że gra jedynie na uczuciach ludzi liczących na zmianę sposobu refundacji leku na SMA. Niedawno Ministerstwo Zdrowia z dumą ogłosiło, że lek Zolgensma niezbędny przy leczeniu dzieci chodnych na rdzeniowy zanik mięśni zostaje wpisany na listę leków refundowanych.

Rząd niebyły sobą, gdyby nie zawarł w radosnej nowinie haczyka. Po przeczytaniu drobnego druczku spora część rodziców zapłakała, gdyż... jedynie dzieci do 6 miesiąca życia mają szanse na lek na SMA z dotacją państwa.

Zdaniem Władysława Kosiniaka-Kamysza jest to oburzające. - Decyzja o refundacji leku na SMA to krok w dobrym kierunku. Radość wielu rodziców z tej informacji nie trwała jednak długo - mówił lider PSL.

Warto nadmienić, że Władysław Kosiniak-Kamysz z wykształcenia jest lekarzem. Ojciec szefa Ludowców także składał przysięgę Hipokratesa. Co z ministrem zdrowia? Adam Niedzielski nie może pochwalić się podobnym osiągnięciem. Szef MZ jest bowiem... ekonomistą. Pieniądze przeważyły szalę cenzusu wieku w refundacji wieku na SMA?

Spotkanie na temat leku na SMA bez ministra zdrowia

Władysław Kosiniak-Kamysz postanowił działać i zorganizował w Sejmie specjalne spotkanie dotyczące leku na SMA. Obecni byli przede wszystkim rodzice dzieci, którzy nie łapią się w bezduszne ramy wiekowe refundacji resortu zdrowia.

Szefa Ludowców poparli również Dariusz Klimczak oraz Stanisław Trociuk, zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich. Na liście gości próżno szukać Adama Niedzielskiego. Minister zdrowia, zamiast pojawić się na spotkaniu i dyskutować o refundacji leku... opublikował na Twitterze pełne oburzenia stanowisko.

- Polityk Władysław Kosiniak-Kamysz, który zamiast lekarzy specjalistów i mimo stanowiska specjalistów-neurologów dziecięcych, próbuje obiecywać rodzicom ciężko dotkniętym chorobą swoich dzieci, zmianę zasad refundacji leków jest cynikiem grającym na najniższych ludzkich odczuciach - napisał Adam Niedzielski.

Władysław Kosiniak-Kamysz nie pozostał obojętny na te słowa i również odpowiedział w mediach społecznościowych. Nie zabrakło mocnych słów. Jesteśmy świadkami narodzin wielkiego konfliktu?

Adam Niedzielski kłamał? Mocne słowa szefa PSL

- Decyzja o refundacji leku na SMA to krok w dobrym kierunku. Radość wielu rodziców z tej informacji nie trwała jednak długo. Ten temat nie może być zapomniany i przemilczany. Dlatego dziś jesteśmy tu wspólnie. Obowiązkiem rządu jest dialog społeczny - mówił w czasie spotkania Władysław Kosiniak-Kamysz.

Polityk będący z wykształcenia lekarzem poczuł się ewidentnie dotknięty zarzutami o graniu na uczuciach rodziców chorych dzieci i w mocnych słowach odpowiedział na stanowisko Adama Niedzielskiego.

Szef PSL oskarżył Adama Niedzielskiego o to, że mija się z prawdą. - Minister Adam Niedzielski tchórzy i kłamie. Nie chciał przyjść na spotkanie z rodzicami i opiekunami dzieci chorych na SMA i spojrzeć im w twarz. Oni są dziś w Sejmie dlatego, że ze wszystkich sił walczą o zdrowie i życie swoich dzieci! Pan jest od tego, by im służyć i pomagać! - zagrzmiał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Krytycznemu stanowisku Władysława Kosiniaka-Kamysza względem Adama Niedzielskiego przyklasnął rzecznik PSL. - Warto zwrócić uwagę, że minister-tchórz wyłączył możliwość odpowiedzi. Ministrze Adamie Niedzielski, te wypisane przez pana bzdety, zostały tu już obalone. Niech Pan przestanie kłamać i posłucha lekarzy, bo ich zdanie dziś przekazywali rodzice - napisał Miłosz Motyka.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, se.pl