Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Chcesz otrzymać pieniądze z 500 plus? ZUS przypomina o terminach złożenia wniosków
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 08.02.2023 15:17

Chcesz otrzymać pieniądze z 500 plus? ZUS przypomina o terminach złożenia wniosków

500 plus: lepiej nie odkładaj złożenia wniosku o pieniądze na później
materiały własne Iberion

Nie dopilnujesz jednej rzeczy i pieniądze z 500 plus dostaniesz znacznie później. ZUS przypomina rodzicom i opiekunom o składaniu wniosków o wypłatę świadczenia. W tym roku zdecydowano się na innowacyjną formę dostarczania dokumentów. - Wszystko działa prawidłowo - zapewnia prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Wnioski o 500 plus: ruszyła machina ZUS

Wnioski o 500 plus składać można od 1 lutego. Już w pierwszy dzień do ZUS wpłynęła ogromna liczba dokumentów.

Niektórzy rodzice odkładają jednak ubieganie się o pieniądze na dzieci na później. ZUS przypomniał o terminach, które realnie wpływają na to, kiedy wypłaty trafiają na konta rodzin, którym należy się 500 plus.

Wstrzymanie wypłat w ramach 500 plus nie jest niemożliwe. Wystarczy jeden dzień zwłoki. O jakich terminach mowa? Obecnie rodzice muszą zmieścić się w terminie do 30 kwietnia. Tylko to gwarantuje ciągłość wypłat oraz to, iż 500 plus trafi na konto rodziców do 30 czerwca.

Jeśli wniosek o wypłacenie 500 plus zostanie złożony w maju, to pieniądze z 500 plus zostaną wysłane do 31 lipca. W przypadku złożenia wniosku w czerwcu: pieniądze w ramach 500 plus trafią do wnioskodawców do 31 sierpnia.

Tegoroczna zmiana w 500 plus, nowy sposób składania wniosków

W 2023 r. ZUS zdecydował się na innowację. 500 plus składać można w zupełnie nowy sposób. Bez zmian pozostaje fakt, iż dokumenty składane są tylko i wyłącznie droga elektroniczną.

Obok Platformy Usług Elektronicznych ZUS, czy portalu Emp@tia i bankowości elektronicznej pojawił się zupełnie nowy sposób. ZUS zachęca do korzystania z aplikacji mobilnej mZUS. - To ogromne ułatwienie dla rodziców i opiekunów. Mogą oni starać się o środki 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie muszą zwracać uwagi na godziny otwarcia i zamknięcia urzędów - wyjaśniła prof. Gertruda Uścińska.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, radiozet.pl