Goniec.pl > Zus

Zus

ZUS - państwowa jednostka organizacyjna posiadająca osobowość prawną realizująca zadania z zakresu ubezpieczeń społecznych w Polsce.

pieniądze ZUS
30.11.2023 08:21 Termin w ZUS mija o północy. Pieniądze przepadną, jeśli nie złożysz wniosku

Pieniądze przepadną, jeśli nie złożysz do ZUS wymaganych dokumentów. Trzeba się śpieszyć, termin mija 30 listopada i nie ma możliwości, aby go przedłużyć. Wszyscy uprawnieni stracą świadczenie niezależne od dochodów, jeśli nie dopełnią formalności. Wyjaśniamy, co trzeba zrobić.

emeryci
29.11.2023 17:21 Emeryci mają powody do zadowolenia. Prezent od ZUS jeszcze przed świętami

Wielu emerytów i rencistów już niebawem będzie miało duże powody do radości. Jeszcze przed świętami niektórzy seniorzy mogą spodziewać się prezentu od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To nie koniec niespodzianek w grudniu.

pieniądze list ZUS
28.11.2023 16:02 1500 zł wyrównania za 800 plus? ZUS wydał komunikat, trzeba wiedzieć

ZUS wydał komunikat dotyczący 500 plus. Od 1 stycznia 2024 roku rodzice dostaną wyższe świadczenie. Urzędnicy otrzymują coraz więcej wniosków o wyrównanie zasiłku 800 plus od sierpnia 2023 roku. Dokumenty nigdy nie powinny jednak trafić do ZUS. Urząd ostrzega.

gotówka
28.11.2023 14:35 Ważne zmiany w emeryturach od już 1 grudnia. ZUS właśnie wydał komunikat

Rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową o ważnych zmianach dotyczących emerytur. Wejdą w życie już od 1 grudnia, a dotyczyć mogą wielu seniorów.

pieniądze
25.11.2023 09:52 Pieniądze od państwa czekają, za kilka dni mija termin składania wniosków. Komu należy się 300 zł?

Zostało już tylko kilka dni na złożenie wniosku, inaczej pieniądze przepadną. Świadczenie nie jest jednak przeznaczone dla wszystkich. Kto może dostać od państwa zupełnie za darmo 300 zł? Zasady są proste, ale trzeba dopilnować terminu.

emeryci
24.11.2023 22:52 Dwie emerytury w grudniu. Niektórzy seniorzy dostaną dwa przelewy

Dobra wiadomość czeka już niebawem na niektórych emerytów. Przed świętami mogą otrzymać od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nawet dwa przelewy. Wszystko w związku z układem świąt w kalendarzu. Grudzień dla wielu seniorów będzie szczęśliwym miesiącem.

pieniądze dłoń
18.11.2023 17:31 Emeryci niespodziewanie dostaną dodatkowe pieniądze. Nawet kilkaset złotych

Pieniądze wrócą do emerytów. Zwroty, jakie dostaną seniorzy, to efekt wcześniejszej decyzji dotyczącej 13. oraz 14. emerytury. Kluczowe było to, iż kwota wypłaconego świadczenia została pomniejszona o zaliczkę na konkretny cel. Wiemy, kto zyska najwięcej.

pukanie do drzwi
09.11.2023 17:44 Masowo pukają do drzwi Polaków. Jeśli nie otworzysz, może czekać cię kara

Fatalne wiadomości dla wszystkich tych, którzy do tej pory traktowali zwolnienia lekarskie jako formę płatnego urlopu. Zakład Ubezpieczeń Społecznych bierze się za leniwych pracowników i mówi stanowcze “basta” symulantom. Teraz przebywający na tzw. L4 muszą mieć się na baczności, bo do ich drzwi w każdej chwili może zapukać kontrola. Jeśli ta wypadnie negatywnie, czekają nas bardzo przykre konsekwencje.

pieniądze ZUS
01.11.2023 10:07 Zmiana terminów wypłaty emerytury. Niektórzy dostali dwa przelewy w miesiącu

Skromnie żyjący na ogół emeryci co miesiąc z niecierpliwością wypatrują dnia, w którym Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci im emeryturę. Ledwo dopinające się budżety seniorów mogą wówczas choć na moment odetchnąć, nawet jeśli jest to jedynie chwilowa ulga. Z powodu układu kalendarza w listopadzie, wielu świadczeniobiorców będzie miało powody do radości jeszcze wcześniej niż się tego spodziewają. ZUS aż trzykrotnie przeleje bowiem pieniądze przed nastaniem stałego terminu. O co chodzi?

pieniądze ręka
30.10.2023 13:20 Pieniądze trafią do twojej ręki szybciej, ZUS nie ma wyjścia. Wielkie szczęście części emerytów

Pieniądze popłyną do emerytów wcześniej. Niektórzy seniorzy będą cieszyć się przelewem od ZUS, chociaż świadczenie emerytalne powinno do nich wpłynąć później. Stanie się to już we wtorek 31 października. Znamy powód tej nagłej zmiany terminu.

pieniądze
27.10.2023 17:29 Dodatkowe 300 złotych miesięcznie z ZUS. Wystarczy, że spełnisz jeden z dwóch warunków

Ważna wiadomość nie tylko dla seniorów. Choć powszechnie uznaje się, że dodatek pielęgnacyjny należy się tylko najstarszym Polakom, wcale nie jest to prawda. O ekstra 300 złotych miesięcznie mogą starać się także inne osoby, pod warunkiem, że spełniają ściśle określone kryteria. Jak one brzmią? Wyjaśniamy.

pieniądze
25.10.2023 13:40 Nie dostarczysz do ZUS odpowiedniego dokumentu? Zapłacisz odsetki. Czas tylko do końca października

Ważna informacja dla wszystkich studentów, którzy rozpoczęli naukę z początkiem października. Wraz z końcem miesiąca mija termin, w jakim do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych należy złożyć odpowiednie dokumenty dotyczące otrzymywanego świadczenia. Jeśli nie zdążymy, możemy zapłacić odsetki. Warto o tym wiedzieć.

pieniądze
17.10.2023 12:23 Emeryci chętnie korzystają z tej ulgi. Świadczenie może wzrosnąć nawet o 20 proc.

Wspaniała wiadomość dla polskich seniorów. Choć Polski Ład okazał się być klęską, najstarsi Polacy mogą czerpać z niego oczywistą korzyść. Dzięki skorzystaniu ze specjalnej ulgi, ich emerytura ma szansę wzrosnąć o nawet 20 proc., co dla wielu oznacza potężny zysk w skali miesiąca. Wyjaśniamy, co trzeba zrobić, by znacząco pomnożyć przychody.

seniorzy
11.10.2023 13:32 Już niebawem piątek 13-ego. Dla emerytów będzie szczęśliwy, ZUS szykuje specjalny prezent

Najbliższy piątek kalendarzowo wypada jako 13. dzień miesiąca i choć zazwyczaj wiele osób wiąże to z pechem i nieszczęściem, to tym razem, zwłaszcza seniorzy, nie powinni się martwić. Wręcz przeciwnie, czeka ich miła niespodzianka od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym mowa?

ZUS
09.10.2023 12:33 ZUS zajrzy w twoje dokumenty, szykują się masowe kontrole. "To nasz obowiązek"

Rusza machina wielkich kontroli wśród Polaków. Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Krajowa Administracja Skarbowa przyjrzą się dochodom, oraz przychodom podatników. ZUS wskazuje, że to “ustawowy obowiązek” oraz “standardowa praktyka”.

pieniądze ZUS
03.10.2023 17:38 Ważna wiadomość dla emerytów. Zaskakujące, co stanie się z ich pieniędzmi w październiku

Emerytury trafiające w październiku do seniorów będą dla sporej części osób rozczarowaniem. ZUS rozpoczął wypłatę świadczeń, ale w kilku przypadkach pieniądze trafiać będą do emerytów w innych dniach niż dotychczas. Powód jest bardzo prosty.

pieniądze ZUS
28.09.2023 18:53 Koniec z wypłatami 14. emerytury w 2023 roku. ZUS właśnie ogłosił

ZUS oficjalnie potwierdził: to koniec czternastek. 14. emerytura trafiła już do wszystkich uprawnionych do niej seniorów. - Cały proces przebiegł sprawnie i wszystkie osoby otrzymały pieniądze na czas - zapewnia Zakład w komunikacie. Kwota przeznaczona na wypłatę 14. emerytur jest ogromna.

pieniądze ZUS
23.09.2023 09:06 Można dostać nawet 255,17 zł co miesiąc. ZUS czeka na dokumenty, inaczej nie zrobi przelewu

Pieniądze, jakie ZUS może przelewać ci w ramach ryczałtu energetycznego, nie są małe. Niektórzy Polacy mogą ubiegać się o przyznanie 255,17 zł w ramach tego świadczenia. Lista osób uprawnionych do ryczałtu energetycznego nie jest długa, ale zaskoczeniem jest fakt, iż należne pieniądze można dziedziczyć.

pieniądze
19.09.2023 09:46 Nawet 400 złotych na dziecko. Nie wszyscy rodzice wiedzą o tym dofinansowaniu

Rodzice dzieci uczęszczających do żłobka lub klubu dziecięcego wpisanego do rejestru mogą otrzymać nawet 400 złotych dofinansowania. Nie wszyscy opiekunowie jednak o tym wiedzą. Wyjaśniamy, komu przysługują dodatkowe pieniądze i jakie warunki należy spełnić, aby ubiegać się o takie dofinansowanie.

Kontrola
15.09.2023 13:58 Już wkrótce zaczną się masowe kontrole. ZUS zapuka do drzwi Polaków

Już niedługo nieuczciwi pracownicy mogą zacząć się obawiać. Pracownicy ZUS postanowili wziąć sobie za cel osoby, które pobierają świadczenia niezgodnie z ich przeznaczeniem. Jak właśnie przekazano, wkrótce rozpoczną się masowe kontrole. Jak będą przebiegać?

pieniądze
13.09.2023 11:20 ZUS czeka na te dokumenty tylko do końca września. Później pieniądze przepadną

Choć niektóre środowiska próbują przekonywać, że drożyzny nie ma, nie da się ukryć, że obecne czasy do łatwych pod względem spinania osobistego budżetu nie należą. Właśnie dlatego warto korzystać ze wszystkich przysługujących nam świadczeń, dzięki którym być może nie popadniemy w finansowy kryzys. Jedno z nich jest dosłownie na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko w terminie dostarczyć do ZUS odpowiednie dokumenty. Jeśli potencjalnym beneficjentom uda się wyrobić przed końcem września, na ich konta od zaraz trafiać będzie co miesiąc co najmniej 1588,44 zł brutto.

ZUS
11.09.2023 14:48 ZUS dostarczy do seniorów ważne listy. Warto uważnie je przeczytać

W najbliższym czasie polscy emeryci i renciści otrzymają od ZUS ważne listy. W kopertach znajdą decyzje w sprawie przyznania czternastej emerytury. Czy - podobnie jak w przypadku “trzynastek” - dostaną również rządowe ulotki okołowyborcze?

pieniądze ZUS
09.09.2023 11:39 ZUS wyśle listy do polskich seniorów. Warto dokładnie je przeczytać, chodzi o duże pieniądze

Emeryci dostaną od ZUS specjalne listy. Będą one dotyczyły wysokości 14. emerytury. Co ważne, najpierw seniorzy otrzymają pieniądze, więc kluczowe jest dokładnie sprawdzenie informacji w liście z kwotą, jaka wpłynęła na konto.

gotówka
08.09.2023 11:21 O tym dodatku z ZUS wie mało osób. Można otrzymać całkiem pokaźną kwotę

Mało osób wie o dodatku z ZUS, który wzrósł w 2023 roku. Po waloryzacji wynosi ponad 553 zł. Sprawdź, komu przysługuje to świadczenie i co należy zrobić, aby je uzyskać. Co ważne, dodatek przysługuje bez względu na wiek.

pieniądze
07.09.2023 10:23 ZUS czeka na dokumenty do końca września. Bez tego nie dokona wypłaty

Pieniądze z renty po zmarłym rodzicu przepadną, jeśli nie dostarczysz odpowiednich dokumentów. Renta rodzinna pobierana może być nawet do 25. roku życia, ale są warunki. Dotyczy to uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów. Czas tylko do końca września.

pieniądze
31.08.2023 15:20 Rusza wypłata 14. emerytury. Kiedy seniorzy mogą sprawdzić stan konta?

Emeryci i renciści zacierają ręce. Wraz z początkiem września ruszają wypłaty długo wyczekiwanej 14. emerytury. Pierwsze przelewy mają ruszyć już w najbliższych dniach. Kiedy dokładnie? 

pieniądze
29.08.2023 14:01 To już ostatni dzwonek, by we wrześniu dostać pieniądze. ZUS przypomina

To już naprawdę ostatni moment na to, by jeszcze we wrześniu otrzymać z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ekstra 300 złotych. Pieniądze można wykorzystać na sfinansowanie dziecku wyprawki szkolnej, ale żeby móc się z nich szybko cieszyć, wniosek trzeba złożyć jeszcze w sierpniu. Zwlekać nie warto, bo według szacunków, zakupy dla ucznia mogą nas kosztować w tym roku wyjątkowo słono. Co więc należy zrobić?

gotówka
26.08.2023 10:32 Składki ZUS wzrosną o 200 zł. Od stycznia 2024 r. wyniosą ponad 1600 zł miesięcznie

Od przyszłego roku przedsiębiorcy muszą liczyć się ze znaczącym wzrostem kosztów swoich działalności. Wszystko to za sprawą składek na ubezpieczenia społeczne, których wysokość w 2024 roku przekroczy już barierę 1600 zł. Składka na sam ZUS wzrośnie o prawie 200 zł więcej niż obecnie.