Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Motoryzacja > 36-latek dostał mandaty na blisko 16 tys. zł. To jednak nie koniec jego kłopotów
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 26.04.2022 10:21

36-latek dostał mandaty na blisko 16 tys. zł. To jednak nie koniec jego kłopotów

Kierowca ze Słupska dostał mandaty na prawie 16 tys. złotych
Materiały Policyjne

36-latek nie miał zamiaru zatrzymać się do kontroli. Postanowił zignorować wezwanie do zatrzymania pojazdu i zaczął uciekać. Po drodze popełnił szereg wykroczeń, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W końcu na jednej z ulic uderzył podwoziem auta o próg, w wyniku czego zaczął wyciekać olej, a samochód po kilkunastu metrach się zatrzymał. Mężczyzna próbował jeszcze uciekać pieszo, ale szybko wpadł w ręce policji.

Kierowca nie tylko dostał kilka mandatów na łączną sumę 16 tys. zł, ale grozi mu dodatkowo więzienie.

Ponadto za kierowanie pojazdem po zażyciu narkotyków grozi mu do dwóch lat więzienia, a za niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania pojazdami oraz niezatrzymanie się do kontroli - nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Jak wielokrotnie podkreślamy przy takich okazjach, od początku 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator, który przewiduje znacznie wyższe kary za popełnione wykroczenia. Wielu kierowców zdążyło już odczuć wyższe stawki mandatów, ale 36-letni słupszczanin, zatrzymany ostatnio przez policję, zgarnął jackpot.

Po kontroli mobilnym narkotestem okazało się, że uciekinier wcześniej zażywał amfetaminę. Ponadto 36-latek miał zakaz prowadzenia pojazdów, a jego audi nie tylko nie miało badań technicznych, ale również nie posiadało wymaganego ubezpieczenia OC. Policjanci mieli również zastrzeżenia co do stanu technicznego auta oraz jego obowiązkowego wyposażenia.

Do zatrzymania kierowcy doszło w czwartek, 21 kwietnia. Policjanci kryminalni ze Słupska zauważyli białe audi, którego kierowca na widok ich nieoznakowanego radiowozu nagle zmienił kierunek jazdy i gwałtownie przyspieszył. Nietypowe zachowanie sprawiło, że funkcjonariusze postanowili skontrolować kierującego, dając mu sygnały do zatrzymania.

Za wszystkie przewinienia policjanci nałożyli na mężczyznę mandaty o łącznej wartości blisko 16 tys. zł. Dodatkowo mieszkaniec Słupska musi się dodatkowo liczyć z karą 6 tys. zł od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za brak obowiązkowej polisy OC.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: autokult.pl

Tagi: Motoryzacja