Goniec.pl

Policja

24-letni Marcin W. miał zabić dwie osoby. Sąsiedzi ujawnili szczegóły

31 Marca 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Pomimo iż potencjalny sprawca dwóch bestialskich mordów, do których doszło w środę 29 marca, jest już w rękach policji, sprawa budzi wiele emocji. Głos w szokującej sprawie zabrali sąsiedzi podejrzanego, 24-letniego Marcina W. - Powinni go dłużej przetrzymać w szpitalu. Nawet jego matka przyznała, że się go bała - komentują mieszkańcy Międzychodzia (woj. wielkopolskie) w rozmowie z Wirtualną Polską.

Podwójne zabójstwo, obława za podejrzanym

W środę 29 marca doszło do szokującej zbrodni . W godzinach wieczornych służby z powiatu międzychodzkiego otrzymały zgłoszenie o pożarze w jednym z bloków mieszkalnych w miejscowości Muchocin. W trakcie gaszenia ognia strażacy dokonali jednak przerażającego odkrycia - znaleziono zwłoki 22-letniego mężczyzny.

- Obrażenia na ciele wskazywały na zabójstwo. Sprawca prawdopodobnie podpalił mieszkanie, aby zatrzeć ślady. Policjanci ustalili, że 24-latek zabrał samochód należący do ofiary i uciekł z miejsca zdarzenia - informowała Wielkopolska Policja na Facebooku.

Następnie sprawca udał się do Międzychodzia, gdzie w mieszkaniu przy ul. 3 maja dokonał mordu na drugiej ze swoich ofiar - 45-letniej kobiecie. - Po dokonaniu obydwu zabójstw 24-latek porzucił skradziony samochód pod Międzychodem i uciekł do lasu - czytamy w komunikacie policyjnym. 

W krótkim czasie wytypowano sprawcę straszliwych zbrodni, którym okazał się 24-letni Marcin W. Za podejrzanym ruszyła policyjna obława. 

Nasz nowy dom

"Nasz nowy dom". Jej ojciec zabił jej matkę i siebie. Tragedia uczestników programu

CZYTAJ DALEJ

Marcin W. jest w rękach policji

W czwartek 30 marca, czyli dobę po zabójstwach, policyjne poszukiwania zakończyły się sukcesem. - Podczas poszukiwań skoncentrowanych w lesie nad Wartą, w miejscu znalezienia plecaka należącego do ściganego, grupa pościgowa otrzymała wiadomość, że podejrzany zgłosił się do komendy Policji w Międzychodzie - poinformowała wielkopolska policja.

Jak z kolei przekazali w piątek (31 marca) wielkopolscy mundurowi, 24-letni Marcin W. został doprowadzony przez policjantów Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Mężczyzna usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa.

Sąsiedzi Marcina W. komentują sprawę brutalnych morderstw

Szokującą zbrodnię komentują mieszkańcy Międzychodzia, którzy rozmawiali z dziennikarzami WP. - Zawsze trafi się jakaś czarna owca w rodzinie. Nawet jego matka przyznała, że się go bała, że powinni go dłużej trzymać w tym szpitalu - komentowała jedna z sąsiadek Marcina W.

- Znałam go i jego rodzeństwo. Łącznie wychowywała się ich tu szóstka. Słyszałam, że był w szpitalu psychiatrycznym. Ileś razy przedłużali mu pobyt. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, co taki człowiek ma w głowie. Zanim go zatrzymali, bałam się. Wczoraj nie byłam na spacerze, bo wiem, że on znał tu każdą kryjówkę i mógł gdzieś grasować - dodaje inna młoda kobieta.

Sprawę skomentowali także mieszkańcy Muchocina, miejscowości, w której znaleziono pierwszą z ofiar Marcina W. - W głowie nam się to nie mieści. Strach był ogromny. Widzieliśmy jego ciało, leżało tutaj obok drzewka. Pogotowie stwierdziło zgon. Na początku myślałem, że coś się zapaliło, dopiero jak wyszedłem, powiedzieli mi, że to nie tylko pożar. Dobrze, że nikomu więcej nic się nie stało - usłyszeli dziennikarze portalu.

- Ponoć poszło o dziewczynę. Dzisiaj koleżanka mówiła mi, że on miał się odgrażać, iż zemści się za to, że nie chciała z nim być - dodawał inny rozmówca.

Źródło: WP/ Goniec

świeca

Nie żyje aktorka "M jak miłość" czy "Czterech pancernych". Słynny syn potwierdził tragiczne wieści

CZYTAJ DALEJ
policja

Mężczyzna powiesił się w bloku. Sąsiedzi ujawnili kim był, trudno uwierzyć

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

TVN stanowczo reaguje na skandaliczne słowa Jarosława Kaczyńskiego. Stacja podjęła ważną decyzję
Czytaj więcej >

Wiadomości

Skandaliczne słowa na konferencji Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS przekroczył granicę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dachowanie samochodu w Chojnicach. Ratownicy się tego nie spodziewali, zaskakujące sceny
Czytaj więcej >

Wiadomości

Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków
Czytaj więcej >

Wiadomości

Śląsk. Zaginęła 13-letnia Milena Magiera. Dziewczynka nie wzięła ze sobą nawet telefonu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Łódzkie. Pożar składowiska z chemikaliami w Łaniętach. W akcji strażacy
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]