Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > ZUS wysyła pilne listy do emerytów. W środku bardzo ważne informacje
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 24.05.2024 21:55

ZUS wysyła pilne listy do emerytów. W środku bardzo ważne informacje

seniorzy zus
Fot. Iberion

Zakład Ubezpieczeń Społecznych właśnie rozpoczął wysyłkę 8 milionów listów do emerytów i rencistów. Czego należy spodziewać się w kopertach? Jak się okazuję, chodzi o dwie bardzo istotne informacje w sprawie waloryzacji i właśnie wypłaconej ”trzynastki”. Lepiej nie ignorować korespondencji.

ZUS wysyła ważne listy do emerytów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o zakończeniu wypłat trzynastej emerytury. Dodatkowe świadczenie trafiło na konta aż 8,5 miliona Polaków. A to wszystko tuż po powszechnej waloryzacji emerytur i rent. 

Przypomnijmy, że od 1 kwietnia wszyscy seniorzy otrzymali świadczenia wyższe o 12,12%. Teraz ZUS przekazuje emerytom i rencistom ważną informacje w ich sprawie. 

Maciej Orłoś nagle przeprosił widzów "Teleexpressu". Niecodzienne sceny na antenie TVP

ZUS rozsyła listy do seniorów. Chodzi o waloryzację i trzynastą emeryturę

ZUS właśnie wysyła do świadczeniobiorców listy dotyczące kwietniowej waloryzacji i ”trzynastki”. O czym możemy w nich przeczytać? Jak się okazuje, seniorzy otrzymują informację o zwaloryzowaniu świadczenia i podwyższenia emerytur oraz rent o wskaźnik waloryzacji – 12,12%. 

W liście powinna znaleźć się dokładna informacja o wysokości nowej emerytury. Świadczeniobiorcy mogą także przeczytać o kwestiach dotyczących pobierania składki zdrowotnej oraz o zaliczce na podatek dochodowy. To nie wszystko, co znajduje się w korespondencji od ZUS-u.

ZOBACZ: Wystarczyło kilka minut i ulice znalazły się pod wodą. Nawałnica nad polskim miastem

8 milionów osób dostanie list od ZUS-u

Ponadto ZUS informuje o przyznaniu trzynastej emerytury. W wiadomości możemy przeczytać, że otrzymujemy dodatkowe świadczenie równe minimalnej emeryturze – 1780,96 zł brutto. Jak się okazuję, listy mają trafić do ponad 8 milionów osób. Rzecznik ZUS Paweł Żebrowski przekazał, że akcja wysyłania listów zakończy się w drugiej połowie maja.

ZUS jest zobowiązany przepisami prawa do tego, aby taką informację przekazać świadczeniobiorcom. Wysyłka decyzji waloryzacyjnych będzie realizowana – analogicznie jak w latach ubiegłych, łącznie z wysyłką decyzji o przyznaniu dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego – w jednej kopercie – dodał, cytowany przez portal nowości.com.pl.

Źródło: nowości.com.pl