Goniec.pl

(zdj. ilustracyjne) Unsplash.com/Josh Applegate

Zuchwała kradzież po niedzielnej mszy. Złodziej nie miał żadnych skrupułów

19 Marca 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Skandal w Opalenicy. Mężczyzna dopuścił się zuchwałej kradzieży w kościele. Bezczelny złodziej nie miał skrupułów i sięgnął po pieniądze wiernych tuż po niedzielnej mszy świętej. Parafianie byli zszokowani, zbierali datki w bardzo konkretnym celu.

Księża i wierni z Opalenicy byli w szoku

Policja z Nowego Tomyśla nagłośniła oburzającą sprawę z Opalenicy. Ksiądz i wierni z tamtejszej parafii nie mogli uwierzyć własnym oczom, gdy zobaczyli, że ciężka, drewniana skarbona zniknęła.

Sprawa jest o tyle bulwersująca, że do zdarzenia doszło w niedzielę. Tuż po wysłuchaniu słowa bożego przedsiębiorczy mężczyzna wyszedł z kościoła z pieniędzmi innych parafian.

Policja zatrzymała rodziców z nagrania.

Ojciec przyduszał dziecko. Matka się przyglądała. Szokujące nagranie

CZYTAJ DALEJ

Po niedzielnej mszy ukradł skarbonę wypełnioną pieniędzmi

Policjanci nie ukrywali, że w złapanie złodzieja kościelnego włożyli dużo siły i starań. Ustalenie, kto stoi za zniknięciem skarbony wypełnionej pieniędzmi, nie było łatwe. Niemniej śledczy wiedzieli, że odnalezienie skarbony jest kluczowe.

- Mężczyzna ten po niedzielnej mszy ukradł z kościoła skarbonę, do której zbierana była ofiara na kwiaty do grobu Pańskiego - wyjaśnili policjanci. Wielkanoc 2023 tuż za rogiem, a wierni chcieli, by tworzony w kościele grób wyglądał okazale i nie zabrakło na nich świeżych kwiatów. 

Policjanci po śledztwie dotarli do 33-letniego mężczyzny. Drewniana skarbona z kościoła została znaleziona, ale jej widok zaskakiwał

Kościelnemu złodziejowi grozi nawet 10 lat więzienia

Ogromna i stara skarbona obklejona była kartką z napisem “Ofiary na kwiaty do grobu pańskiego”. Na dole dodano dopisek skierowany do wszystkich, którzy zdecydowali się na wrzucenie nieco pieniędzy: “Bóg zapłać”. Niestety złodziej za nic miał starania parafian, by ich świątynia wyglądała podczas świąt na zadbaną i udekorowaną.

Policjanci potwierdzili, że 33-letni złodziej nie miał zamiaru jedynie patrzeć na skarbonę. Zaskoczył jednak jego pomysł na dostanie się do zgromadzonych wewnątrz środków.

kosciol-zlodziej-skarbona-pieniadze.jpg
Złodziej zniszczył skarbonę kościelną. Fot.: KPP w Nowym Tomyślu

Metalowa kłódka pozostała nienaruszona. Zamiast tego 33-latek wybrał argument siły i rozbił drewnianą pokrywę skarbony kościelnej. Przez wąską szparę wyciągał pieniądze parafian.

- W dniu 14 marca br. usłyszał zarzuty i grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności - wyjaśnili policjanci z Nowego Tomyśla w Wielkopolsce.

Nie żyje aktor Lance Reddick. Zagrał w wielu słynnych serialach

Nie żyje aktor Lance Reddick. Zagrał w wielu słynnych serialach

CZYTAJ DALEJ
pogrzeb

Nie mogli uwierzyć, w jakim stanie ksiądz przyjechał na pogrzeb. "Czerwony na buzi, spuchnięty"

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Nowy pomysł cyberprzestępców na oszustwo. Popularny bank ostrzega przed niebezpiecznymi SMS-ami
Czytaj więcej >

Polska

Pierwszy dzień wiosny? Tylko w kalendarzu, bo pogoda rozpieszczać nie będzie
Czytaj więcej >

Polska

55-latek oszukał seniorów na łączną kwotę 150 tys. zł. Jego wspólniczką była... 12-letnia dziewczynka
Czytaj więcej >

Polska

Wątpliwy sukces papieskich homilii emitowanych w TVP. "Muszą mieć włączone telewizory"
Czytaj więcej >

Polska

Tych czynności nie można wykonywać w niedzielę. Zdaniem kościoła to grzech
Czytaj więcej >

Polska

Trudno uwierzyć, co zrobił policjant w radiowozie. Nagranie w sieci
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]