Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zrobiła jedną rzecz podczas pogrzebu męża. Ksiądz nie wytrzymał
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 08.11.2023 21:37

Zrobiła jedną rzecz podczas pogrzebu męża. Ksiądz nie wytrzymał

trumna ksiądz
Photo by Mayron Oliveira on Unsplash, TikTok/ks.sebastianpicur

Ksiądz Sebastian Picur znów nie zawiódł swoich obserwatorów i pospieszył z odpowiedzią na dręczące ich pytanie. Tym razem kapłan musiał wyjaśnić, czy warto wierzyć w pewien pogrzebowy przesąd. Jedna z obserwatorek chciała wiedzieć bowiem, czy można spoglądać na spoczywającą w grobie trumnę. Odpowiedź kapłana była jednoznaczna, a film z miejsca stał się prawdziwym hitem na TikToku.

Filmy ks. Sebastiana Picura podbijają TikToka

Ksiądz Sebastian Picur zna przepis na to, jak łączyć wiarę i pełnioną przez siebie funkcję z ogromnym sukcesem w mediach społecznościowych. Kapłan wykorzystuje swoje “pięć minut” jak tylko może i co rusz zamieszcza na TikToku nowe filmiki, które z chęcią wyświetlają jego obserwatorzy. Oczywiście, podstawą większość z nich są pytania zadawane przez internautów. 

Ostatnio, na przykład, wielką furorę zrobiło nagranie dotyczące wyrzucania rzeczy po zmarłym bliskim. Wideo obejrzano około 32 tysiące razy i wielokrotnie skomentowano. Taki nowoczesny sposób przekazywania tajników religii chrześcijańskiej zdecydowanie mocno przypadł do gustu użytkownikom chińskiej platformy. A tematy okołopogrzebowe niezmiennie znajdują się wśród najczęściej poruszanych.

Grzegorz Borys nie żyje. To ona zidentyfikowała ciało, ujawniono kulisy

Czy można patrzeć na trumnę w grobie?

Nowy tydzień ks. Sebastian Picur rozpoczął z prawdziwym przytupem. Duchowny postanowił odpowiedzieć na pytanie pewnej internautki dotyczące pogrzebowego przesądu. Kobieta, która niedawno pochowała męża, chciała wiedzieć, czy wierzyć w to, co usłyszała.

- Miesiąc temu pochowałam męża. Ludzie mi mówili, że nie wolno patrzeć (...) jak już jest trumna w dole. Dlaczego? - zapytała.

ZOBACZ: Zaskakujące, o co ksiądz poprosił wiernych przed kolędą. Mają czas do końca listopada

Wikary z krośnieńskiej parafii nie mógł przejść obojętnie wobec poruszonej kwestii i, jak można się spodziewać, zareagował bardzo stanowczo. - Składam wyrazy współczucia i otaczam modlitwą. Taka postawa jest kolejnym, nieracjonalnym przesądem - oznajmił.

Wideo kapłana wyświetlono już ponad 32 tys. razy

Film, podobnie jak wspomniane już poprzednie nagranie, ma na liczniku już ponad 32 tys. wyświetleń, a to zapewne nie koniec. Jak to w przypadku tak powszechnych i dotyczących wszystkich kwestii bywa, również i ta spotkała się z ochoczym odzewem.

- Ludzie zamiast wierzyć w Boga wierzą w zabobony - denerwował się jeden z komentujących. - Ja pochowałem brata i śnił mi się pogrzeb z dwiema trumnami w dole - zauważał kolejny.

ZOBACZ: Oburzające słowa księdza. Z ambony mówił obrzydliwe rzeczy. Przekroczył wszelkie granice

Wśród komentarzy był też i ten, w którym obserwatorka ks. Picura zastanawiała się, czy zmarłych można całować. Kto wie, może kolejne wideo będzie poruszało właśnie te zagadnienie?

Źródło: TikTok