Goniec.pl
Charles Grodin nie żyje

Autorstwa Adam Schartoff - Flickr: Charles Grodin & Art Garfunkel, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64833111

Nie żyje aktor Charles Grodin

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Charles Grodin nie żyje. Zmarł aktor grający w kultowych filmach jak "Beethoven" i "Zdążyć prze północą". Amerykański komik odszedł we wtorek 18 maja. Informacje o śmierci artysty potwierdził jego syn na łamach magazynu "The New York Times". W ostatnim czasie zmagał się z chorobą nowotworową. Miał 86 lat.

Po długiej walce z nowotworem zmarł Charles Grodin. Urodzony w Stanach Zjednoczonych aktor cierpiał na szpiczaka mnogiego. To coraz częściej spotykana choroba wśród starszych osób. W dodatku jej zdiagnozowanie nie jest łatwe. Nicholas – syn komika – potwierdził smutne doniesienia w rozmowie z mediami.

Charles Grodin zasłynął z ról w wielu kultowych filmach jak „Zdążyć przed północą”, „Serce i dusze”, „Jak za dawnych, dobrych czasów”, „Kid złamane serce” oraz serii o „Beethovenie”. Artysta ostatnie dni spędził w swoim domu w Wilton w stanie Connecticut.

Nie żyje Charles Grodin

Specjalista od ról drugoplanowych Charles Grodin zyskał dużą sympatię publiczności. Choć wiele jego kreacji stanowiło jedynie tło produkcji, to aktorowi udało się zdobyć szeroką rozpoznawalność. Często wcielał się w przeciętne postaci, którym nadawał swój charakter.

To zaowocowało lepszymi propozycjami. Amerykański komik zaczął otrzymywać role pierwszoplanowe. Choć było ich zaledwie kilka, to artysta się sprawdził. Rosnąca popularność sprawiła, że później otrzymał angaż w telewizji.

[EMBED-243]

W latach 90. aktor prowadził nawet własny talk-show. Oprócz tego regularnie pojawiał się w innych programach. Był jednym ze stałych gości „The Tonight Show Starring Johnny Carson”, która był jedną z najbardziej rozpoznawalnych produkcji telewizyjnych. Gościł w niej aż 26 razy.

Komik 17 razy odwiedził też legendarnego już Davida Lettermana, który prowadził program „Late Night With David Letterman”. Charles Grodin spełniał się również jako pisarz. Wydał wiele książek, pisał też sztuki teatralne.

W 1977 roku artysta otrzymał nagrodę Emmy za komediowy program telewizyjny, w którym wystąpił Paul Simon. Jako aktor jednak nie doczekał się żadnej prestiżowej nagrody.

Charles Grodin – artysta drugoplanowy

Charles Grodin przyszedł na świat 21 kwietnia 1935 roku w Pittsburgh w stanie Pensylwania. Rzucił studia, by rozpocząć karierę aktorską. Od 1962 roku, gdy wystąpił w broadwayowskiej komedii „Tchin-Tchin”, jego kariera nabrała tempa.

Amerykański komik później przez wiele lat grał w na Broadwayu. Zaczął też pojawiać się w telewizji i na wielkim ekranie. Otrzymał też angaż w „Dziecku Rosemary” Romana Polańskiego. W obsadzie umieścił go też Mike Nichols w filmie „Paragraf 22”. Jego pierwszym wielkim sukcesem była główna rola w „Lekkoduchu”.

Z biegiem lat zagrał również w takich produkcjach jak „Kobieta w czerwieniu”, „King Kong”, „Zdążyć przed północą”, „Ishtar” oraz dwóch częściach serii „Beethoven”. Jego ostatnią rolą była kreacja w filmie „Życie prywatne kobiety współczesnej”. Zmarł 18 maja w wieku 86 lat.

[EMBED-828]

  • Córka Katarzyny Dowbor to zjawiskowa piękność. Niewielu wie, kto jest jej ojcem

  • Wielka awaria systemu do wystawiania e-recept w całej Polsce

  • Czajka zbierał pieniądze na pogrzeb mamy. Powiedział, na co je wydał

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio Opole

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >