Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zełenski: Ukraina potrzebuje ciężkiego sprzętu. "Nie strącimy rakiet strzelbami"
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 27.03.2022 08:30

Zełenski: Ukraina potrzebuje ciężkiego sprzętu. "Nie strącimy rakiet strzelbami"

Zełenski
HANDOUT/AFP/East News

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ponownie zaapelował do międzynarodowej społeczności o pomoc militarną dla Ukrainy. Tym razem chodzi o dostawy ciężkiego sprzętu. "Ukraina nie może strącać rosyjskich rakiet strzelbami śrutowymi i bronią maszynową" - przekazał.

Nagranie zostało opublikowane z soboty na niedzielę w nocy.

- Bez wystarczającej ilości czołgów, ciężkiego sprzętu i samolotów nie uwolnimy oblężonego przez Rosjan portu Mariupol. Ukraina nie może strącać rosyjskich rakiet strzelbami śrutowymi i bronią maszynową - powiedział prezydent Ukrainy.

W podobnym tonie Zełenski wypowiadał się w rozmowie z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Spotkanie odbyło się w formie wideokonferencji. Tam także prezydent Ukrainy podkreślił, że Ukraina potrzebuje dostaw ciężkiej broni.

Rosja "robi wszystko, by doprowadzić do derusyfikacji Ukrainy".

Wołodymyr Zełenski, cytowany przez portal Ukraińska Prawda, przekazał, że działania wojenne skierowane przeciwko ludności cywilnej przez Rosję oznaczają, że kraj Putina robi wszystko, by doprowadzić do "derusyfikacji" Ukrainy.

- Na wschodzie naszego kraju, gdzie rosyjski, obok ukraińskiego, był zawsze stałym elementem codzienności, Rosjanie zamienili tamtejsze miasta w ruinę, tym samym robiąc wszystko, by przeprowadzić derusyfikację tej części naszego terytorium - powiedział prezydent Ukrainy.

Jak dodaje, to kolejna manifestacja samobójczej polityki Rosji.

Wielka Brytania: Rosja będzie kontynuować ataki z powietrza

Jak informuje Polsat News, powołując się na brytyjskie ministerstwo obrony, rosyjskie siły powietrzne i rakietowe nadal ostrzeliwują cele na całym terytorium Ukrainy, w tym na obszarach gęsto zaludnionych.

W codziennej aktualizacji wywiadowczej podkreślono, że siły rosyjskie atakują głównie z rosyjskiej przestrzeni powietrznej, by nie narażać własnych samolotów na strącenie przez ukraińską obronę przeciwlotniczą. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl, Polsat News