Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Polska > Zbigniew Ziobro nie stawił się przed komisją. Jest wniosek do prokuratury
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 10.07.2024 12:00

Zbigniew Ziobro nie stawił się przed komisją. Jest wniosek do prokuratury

Zbigniew Ziobro
Fot. Piotr Molecki / East News

Były minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro, ponownie nie stawił się przed komisją śledczą do spraw Pegasusa. “Złożyliśmy wniosek do Prokuratora Generalnego o powołanie biegłego” - mówi wiceprzewodniczący komisji, poseł Tomasz Trela.

Kolejna nieobecność szefa Suwernnej Polski

Założyciel i szef Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro, pomimo wezwania kolejny raz nie stawił się na przesłuchanie przed komisją śledczą do spraw Pegasusa. O tym, że polityk się nie pojawi informowała we wtorek 9 lipca, przewodnicząca komisji Magdalena Sroka. Były minister sprawiedliwości i prokurator generalny, przedstawił zaświadczenie lekarskie. 

 

Zbigniew Ziobro szczerze o swoim stanie. "Rozpoczęła się walka o życie"

Wniosek do prouratury

Pomimo przedstawianych przez Ziobrę zwolnień, komisja zamierza dokonać weryfikacji stanu jego zdrowia. W tym celu złożony został wniosek do prokuratury o powołanie biegłego i określenia terminu zeznań. 

Złożyliśmy wniosek do Prokuratora Generalnego o powołanie biegłego do określenia terminu, kiedy Zbigniew Ziobro będzie mógł zeznawać w sprawie nielegalnego przekazania 25 mln zł z FS do CBA. Wszyscy są równi wobec prawa - poinformował Tomasz Trela.

Polityk Suwerennej Polski jest ciężko chory

W listopadzie ubiegłego roku Zbigniew Ziobro niespodziewanie wycofał się z polityki. Media szybko obiegła wiadomość o chorobie polityka, u którego zdiagnozowano zaawansowanego raka przełyku. Z uwagi na ciężki stan byłego ministra sprawiedliwości, potrzebne było radykalne leczenie. Ziobro na pewien czas zniknął z mediów. 

Nie dają mi dużych szans, ale walczę. Chcę żyć dla dzieci — mówił w maju w rozmowie z "Super Expressem".