Goniec.pl

Pixabay

Z trumny w zakładzie pogrzebowym nagle rozległ się kaszel. Niebywałe, co się stało

19 Marca 2023

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

W zakładzie pogrzebowym w woj. kujawsko-pomorskim doszło do niebywałej sytuacji. Pracownicy ZUS-u, którzy mieli skontrolować czy przebywający na L4 właściciel nie przyszedł przypadkiem do pracy, usłyszeli kaszel wydobywający się z trumny. Okazało się, że mężczyzna schował się w niej przed urzędnikami.

Właściciel zakładu pogrzebowego schował się w trumnie

Niebywała sytuacja miała miejsce w zakładzie pogrzebowym w województwie kujawsko-pomorskim. Do właściciela przyszli kontrolerzy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, by sprawdzić jego zwolnienie lekarskie. Gdy weszli do środka budynku, nikogo jednak nie zastali. W pewnym momencie obiegł ich zimny dreszcz, bo z jednej z trumien zaczęły się wydobywać jakieś dźwięki. Kontrolerzy zorientowali się, że ktoś kaszle.

Zachowali jednak zimną krew i natychmiast odsunęli wieko trumny. Nie mogli uwierzyć własnym oczom. W środku ukrył się… właściciel zakładu, który obawiał się kontroli.

Policja zatrzymała rodziców z nagrania.

Ojciec przyduszał dziecko. Matka się przyglądała. Szokujące nagranie

CZYTAJ DALEJ

Mężczyzna pracował, choć przebywał na L4

Mężczyzna przebywał na L4. Kontrolerzy wstrzymali wypłatę świadczenia chorobowego. Okazuje się, że inspektorzy ZUS-u często przyłapują osoby, które, mając zaświadczenie lekarskie, pracują. 

- Ujawniony został np. przypadek, kiedy chory ze schorzeniem kręgosłupa dźwigał ze szwagrem szafę po schodach. Zdarzyło się też np. że kobieta na zwolnieniu pojechała jako opiekunka na wycieczkę klasową swojego dziecka. Podczas kontroli zastano też np. stolarza ze złamaną ręką, który jednak heblował sztachety. Wmawiał, że to najlepsza forma rehabilitacji - przekazał niedawno w rozmowie Business Insider Polska Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS-u. 

Jakie kary grożą za nieprawidłowości w korzystaniu ze zwolnień lekarskich?

W 2022 roku ZUS przeprowadził aż 429,9 tys. kontroli prawidłowego wykorzystywania zwolnienia lekarskiego. Wymienione przypadki nie mogą się jednak równać z historią z kujawsko-pomorskiego. Jak przekazała dziennikarzom Gazety Pomorskiej Krystyna Michałek, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS-u w województwie kujawsko-pomorskim, był to najbardziej osobliwy przypadek kontroli prawidłowości w naszym kraju.

Najczęstszym powodem kontroli jest wielokrotne korzystanie pracownika z krótkotrwałych zwolnień lekarskich w krótkim czasie bądź przebywanie na L4 przez dłuższy okres, np. trzech miesięcy. Jeżeli urzędnicy ZUS-u wykryją nieprawidłowości, oprócz odebrania zasiłku chorobowego, przepisy zezwalają na zwolnienie podwładnego w trybie dyscyplinarnym. Może się tak stać jedynie w przypadku udokumentowanych przykładów celowych nadużyć.

Źródło: Gazeta Pomorska, Business Insider

Nie żyje aktor Lance Reddick. Zagrał w wielu słynnych serialach

Nie żyje aktor Lance Reddick. Zagrał w wielu słynnych serialach

CZYTAJ DALEJ
pogrzeb

Nie mogli uwierzyć, w jakim stanie ksiądz przyjechał na pogrzeb. "Czerwony na buzi, spuchnięty"

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków
Czytaj więcej >

Wiadomości

Śląsk. Zaginęła 13-letnia Milena Magiera. Dziewczynka nie wzięła ze sobą nawet telefonu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Łódzkie. Pożar składowiska z chemikaliami w Łaniętach. W akcji strażacy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Lubuskie. Samochód uderzył w barierki i przekoziołkował na bok. 25-latek z Czech zginął na miejscu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawa. 74-latka potrącona przez nastolatki na hulajnodze
Czytaj więcej >

Wiadomości

18-letnia Pola zmarła w szpitalu, zaczęło się od zwykłej grypy. W akcji prokuratura
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]