Goniec.pl
Jurica Galoic/PIXSELL/Xinhua News/East News

Jurica Galoic/PIXSELL/Xinhua News/East News

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. W wypadku zginęła jego matka, on sam powiesił się niedługo później

9 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Wśród jadących na pielgrzymkę były również 73-letnia pani Wanda i jej córka, która przyjęła święcenia zakonne. Kobieta zginęła, a wkrótce wieść o tym dotarła do jej kochanego syna, 43-letniego pana Mariusza. Na wieść o tym "Słonecznik" powiesił się.

- Potwierdzam, że doszło do zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł 43-letni mężczyzna - twierdziła legionowska policja, która bada okoliczności zdarzenia.

nie żyje świeczka Iberion 2

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Zmarł kolejny pielgrzym

CZYTAJ DALEJ

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. W wypadku zginęła jego matka, on sam powiesił się niedługo później

Wielu pielgrzymów i ich rodzin doznało prawdziwej tragedii, tracąc w wypadku bliskie osoby. 43-letni Mariusz z Legionowa, znany przez wszystkich "Słonecznikiem", był jednym z takich ludzi.

Mężczyzna nie poradził sobie ze śmiercią ukochanej mamy, pani Wandy, która pojechała na pielgrzymkę do Medjugorie ze swoją córką, zakonnicą. Okazało się, że wypadek skończył się dla niej tragicznie. Mariusz niedługo po otrzymaniu wiadomości o tym, co spotkało jego najbliższych, targnął się na swoje życie. Niestety, skutecznie. O wszystkim dowiedzieli się jego przyjaciele i znajomi.

- To wielka tragedia, to się stało w sobotę, 6 sierpnia, gdy Mariusz dowiedział się o śmierci mamy. Usłyszałam, że przed domem Mariusza stoi karetka i policyjne samochody. Ja się nie mogłam ruszyć z miejsca, nie byłam w stanie zapytać nikogo, co się stało. Na niego zawsze można było liczyć, ze wszystkim był gotów pomóc. Śmierć mamy była dla niego ogromnym szokiem, on mieszkał tylko z nią [...]. Ktoś mówił, że po działce biega jego zbłąkany pies i szuka swojego pana. To był taki fajny chłopak, nie wiem, co tu się wydarzyło - opowiadała jedna z mieszkanek miasta w rozmowie z "Super Expressem".

Przyjaciele "Słonecznika" postanowili zorganizować zbiórkę, by opłacić koszty związane z jego pogrzebem i przekazać je rodzinie. Koszty takich przedsięwzięć rosną gwałtownie i każda pomoc się przyda.

- Mama „Słonecznika” zginęła w tragicznym wypadku, jadąc na pielgrzymkę. Mariusz, dowiedziawszy się o tym, postanowił dołączyć do ukochanej mamy… Pieniądze zbieramy po to, aby przekazać rodzinie na pokrycie kosztów związanych z pogrzebem. Będzie to nasza pomoc w tej ostatniej drodze Słonego... - pisali przyjaciele na stronie zrzutki.

Wiele osób było wstrząśniętych jego śmiercią. Pan Mariusz był znany w Legionowie i często pomagał sąsiadom. Teraz niestety już go zabraknie.

Matka dziecka chorego na białaczkę pokazuje codzienność życia swojej rodziny

Siostra nie odstępowała go na krok, poruszające zdjęcie obiegło świat. Jak dziś wygląda życie tej rodziny?

Mama małego Becketta jest autorką zdjęcia, które w 2019 roku poruszyło cały świat. Kobieta pokazała życie swojej rodziny w czasie walki z białaczką jej zaledwie 4-letniego syna. Siostra chłopca była z nim i wspierała, go nawet w trudnych momentach. Dziecko wyzdrowiało, sprawdź, jak wygląda teraz. fot. Beckett Strong

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Super Express

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Pixabay.com svklimkin

Wiadomości

USA: Skandaliczna praca domowa dla 8-latki. Rodzice bez chwili wahania wezwali policję

Czytaj więcej >
AndrzejRembowski/Pixabay

Wiadomości

Rybnik: 51-latek gwałcił i nagrywał kobiety. Wśród ofiar jest 16-latka

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Policja wyjechała na drogi w całej Polsce. Kierowcy muszą mieć się na baczności, kontrolują jedną rzecz

Czytaj więcej >
Lublin: Pożar w Sądzie Okręgowym. W akcji 5 zastępów straży pożarnej, ewakuowano 40 osób

Wiadomości

Lublin: Pożar w Sądzie Okręgowym. W akcji 5 zastępów straży pożarnej, ewakuowano 40 osób

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński w końcu się doigrał. Prezes PiS został ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej

Wiadomości

Jarosław Kaczyński w końcu się doigrał. Prezes PiS został ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej

Czytaj więcej >

Wiadomości

Eksperci nie mają żadnych wątpliwości, ujawniono, po co Putinowi mobilizacja. Jest tylko jeden cel

Czytaj więcej >