Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Konferencja ministra zdrowia ws. wypadku polskiego autokaru w Chorwacji
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 06.08.2022 19:19

Konferencja ministra zdrowia ws. wypadku polskiego autokaru w Chorwacji

Adam Niedzielski odniósł się do stanu poszkodowanych w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji.
Piotr Molecki/East News

Podczas konferencji prasowej poświęconej tragedii polskiego autokaru w Chorwacji, minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał najważniejsze informacje. W autokarze znajdowały się 44 osoby, w tym dwóch kierowców. 12 osób zmarło, zaś 32 osoby są ranne, w tym 19 w stanie ciężkim. Pacjentów rozlokowano w pięciu szpitalach.

Minister Niedzielski o poszkodowanych

- Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar - mówił szef resortu zdrowia i przekazywał najistotniejsze informacje o zmarłych i osobach, które ucierpiały w wypadku.

- 11 osób zginęło na miejscu, jedna z osób zmarła po przewiezieniu do szpitala - kontynuował minister i dodawał - 32 osoby ranne zostały rozlokowane w pięciu szpitalach. Dwie to placówki na północy kraju, trzy są tutaj w Zagrzebiu. Niestety z tych 32 osób, 19 jest w stanie ciężkim, pozostałe osoby to stan średni - zaznaczał.

Misja medyczna

Minister poinformował o powołaniu dwóch grup, odpowiadających za obsługę poszkodowanych. Jeden zespół został skierowany do pacjentów, będących na północy Chorwacji, by zajął się wszelką dokumentacją medyczną i logistyką, związaną z ewentualnym powrotem rannych do kraju. - Jeśli którykolwiek pacjent po ocenie lekarskiej będzie gotowy do transportowania, to jeszcze dziś wieczorem wróci do kraju - podkreślał Adam Niedzielski.

Minister zdrowia: "Pacjenci, którzy doznali obrażeń, są pod świetną opieką"

- Chciałem zapewnić wszystkich państwa, że pacjenci, którzy doznali obrażeń, są pod świetną opieką - zaznaczał minister zdrowia, wyrażając szczególne podziękowania dla strony chorwackiej za podjęte działania ratunkowe oraz wyrazy wsparcia okazane przez naród chorwacki i cały rząd Chorwacji, łącznie z tamtejszym ministrem zdrowia, który odwiedził wszystkie szpitale, zajmujące się poszkodowanymi wypadku.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl/polsatnews.pl