Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 12-latka wyciągnięta z rzeki przez inne dzieci. Była pijana i miała hipotermię
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 21.04.2024 13:23

12-latka wyciągnięta z rzeki przez inne dzieci. Była pijana i miała hipotermię

policja, most
Fot. KPP Ścinawa

12-letnia dziewczynka leżała na stromym brzegu rzeki w otoczeniu znajomych. Inne dzieci wyciągnęły ją z wody, ale nie miały siły wciągnąć bezwładnego ciała po skarpie. Pomógł policjant ze Ścinawy wracający po służbie do domu. 12-latka była pijana, a do szpitala trafiła w stanie hipotermii.

Ścinawa: 12-latka została wyciągnięta z wody przez znajomych

W piątek (19.04) policjant ze Ścinawy znalazł się przez przypadek w miejscu, gdzie jego pomocy potrzebowała grupa dzieci. Asp. sztab. Łukasz Zięba wracał po służbie do domu, gdy jego uwagę przykuli nastolatkowie obserwujący brzeg rzeki.

Policjant po służbie spojrzał, co zwróciło uwagę młodzieży i natychmiast ruszył na pomoc. Powodem zainteresowania była nieprzytomna 12-latka. Dziewczyna leżała na stromym korycie rzeki w otoczeniu innych dzieci, które wyciągnęły ją z wody.

Świdnica. Wsiadł do autobusu miejskiego. Teraz szuka go policja

Policjant ruszył na pomoc nieprzytomnej 12-latce

Znajomi nie byli w stanie wciągnąć 12-latki po stromym brzegu. Nieprzytomna dziewczynka znajdowała się bardzo blisko zimnej wody, a do tego udzielenie pierwszej pomocy w tak niedostępnym i trudnym miejscu było wyzwaniem nie tylko dla dzieci, ale również dla doświadczonego funkcjonariusza. Kiedy policjant podbiegł do dziewczynki, zauważył, że 12-latka nie była w stanie oddychać. Powodem była zalegające w drogach oddechowych wydzielina oraz woda.

ZOBACZ: Ciało mężczyzny w Odrze. Zauważył je wędkarz

Ścinawski kierownik jednostki wiedział jak zadziałać, aby przywrócić drożność dróg oddechowych. W tym czasie zadzwonił również po pomoc i już po chwili dziewczynka była w rękach medyków. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia policjant czuwał nad jej stanem, okrył ją swoją odzieżą wierzchnią i monitorował funkcje życiowe - przekazała asp. Aleksandra Pieprzycka z Sekcji Prasowej KWP we Wrocławiu.

Pijana 12-latka w stanie hipotermii trafiła do szpitala

12-latka trafiła do szpitala. Lekarze poinformowali, że dziewczynka przejawiała już pierwsze znaki hipotermii. Dodatkowo ujawniono, że była pod wpływem alkoholu

ZOBACZ: Quiz o sklepach. Nie tylko Biedronka i Lidl skrywają tajemnice, nieliczni zdobędą 8 na 10

Policjanci z Dolnego Śląska wyjaśniają okoliczności zdarzenia, które mogło zakończyć się śmiercią 12-latki. Kluczowe jest ustalenie, skąd dziecko wzięło alkohol i gdzie byli rodzice dzieci, na które natknął się policjant ze Ścinawy.

Źródło: KPP Ścinawa