NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wrócą kontrole na granicy polsko-niemieckiej? Zaskakujące stanowisko minister
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 23.09.2023 13:17

Wrócą kontrole na granicy polsko-niemieckiej? Zaskakujące stanowisko minister

przejście graniczne
ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS

Wrócą kontrole graniczne na polsko-niemieckiej granicy? Nancy Faeser, niemiecka minister spraw wewnętrznych, w najnowszym wywiadzie przyjęła jednoznaczne stanowisko. Niemcy krytycznie odnoszą się do afery wizowej w Polsce.

Niemcy wprowadzą kontrole na polskiej granicy?

Uszczelnienie granicy polsko-niemieckiej to kolejny efekt afery wizowej z udziałem polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych? Nancy Faeser, szefowa niemieckiego MSW udzieliła wywiadu "Welt am Sonntag”.

Najnowsze słowa polityczki pokazują, że w niemieckiej narracji zachodzi poważna zmiana. Dotychczas Nancy Faeser była przeciwniczką zaostrzenia kontroli na granicy z Polską.

[TYLKO U NAS] Fatalne informacje dla TVP. Polacy zadecydowali, na Woronicza nie będą zadowoleni

Niemicka minister zabrała głos, wcześniej sprzeciwiała się zaostrzeniu kontroli na granicy

Niemcy rozważają wprowadzenie kontroli granicznych na granicy z Polską. Wśród krajów znajdujących się na liście, gdzie ponownie mogą stanąć budki strażnicze znalazły się również Czechy.

- Takie dodatkowe kontrole muszą być zintegrowane z kontrolą całej strefy nadgranicznej realizowanej za pomocą cywilnych wywiadowców - powiedziała niemiecka minister. Wskazała, że wprowadzono już pierwsze środki ostrożności.

Na granicach pojawiła się policja federalna

Chociaż kontrole na granicy polsko-niemieckiej jeszcze nie stały się faktem i nie jest pewne, czy faktycznie Niemcy zdecydują się na ten krok, to Nancy Faeser wskazała, że Berlin już wdrożył pierwsze kroki mające zadbać o szczelność granic.

Na granicy z Polską oraz z Czechami pojawiła się policja federalna. - Nie należy jednak sugerować, że po wprowadzeniu stałych kontroli policyjnych, do Niemiec nie będą przyjeżdżali azylanci - zastrzegała szefowa MSW Niemiec.

Źródło: onet.pl

Tagi: granica Niemcy