NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wybuch na autostradzie w Niemczech. Nie żyje dwóch Polaków
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 21.09.2023 08:13

Wybuch na autostradzie w Niemczech. Nie żyje dwóch Polaków

wypadek pożar
Twitter.com/@SocialDrive_es

Śmiertelny wypadek na autostradzie A2. Ciężarówka przewożąca materiały niebezpiecznie nie wyhamowała przed korkiem i wbiła się w tył innego samochodu. Przewożony ładunek eksplodował i zginęło dwóch kierowców. Wszystko działo się 29 sierpnia między Theeßen a Burg-Ost w Saksonii-Anhalt w Niemczech. Śledczy przekazali nowe informacje na temat ofiar, pewne już, że byli to Polacy.

Śmiertelny wypadek na niemieckiej autostradzie A2: zmarli to Polacy

Niemieccy śledczy przekazali nowe informacje na temat tragicznego wypadku na autostradzie A2 z 29 sierpnia 2023 r. Potwierdzono, iż dwie ofiary śmiertelne to obywatele Polski.

- W trakcie dochodzenia ustalono, że kierowcą ciężarówki przewożącej butle z podtlenkiem azotu był 31-letni obywatel Polski. Wjechał on w pojazd 47-letniego Polaka - przekazała cytowana przez Bild Doreen Günther, rzeczniczka policji autostradowe. Szczegóły śmiertelnego wypadku na A2 i opublikowane nagranie pokazuje skalę zdarzenia.

Mateusz Murański do dziś nie został pochowany? "Nie ma takiego miejsca"

Ciężarówki stanęły w płomieniach, a to doprowadziło do serii wybuchów

Policja z Niemiec zaangażowana na wyjaśnienie śmiertelnego wypadku na A2 wskazała, że 31-letni kierowca ciężarówki z wybuchowym ładunkiem nie zdążył zahamować przed tworzącym się przed nim korkiem. Inne samochody hamowały, gdyż na tym odcinku drogi prowadzone były roboty drogowe. 31-latek wbił się swoją ciężarówką w tył naczepy 47-latka jadącego przed nim.

Po zderzeniu obie ciężarówki zaczęły płonąć. Ogień sprawił, iż przewożone butle pełne podtlenku azotu zaczęły wybuchać. Pociągnęło to za sobą reakcję łańcuchową i doprowadziło to do sytuacji, gdzie autostrada A2 zamieniła się w miejsce rodem z filmu sensacyjnego.

Nagranie z wypadku trafiło do sieci

Śmiertelny wypadek na autostradzie A2, gdzie zginęło dwóch Polaków, łącznie przyniósł ze sobą uszkodzenia 20 samochodów. Dodatkowo ranny został kierowca trzeciej ciężarówki biorący udział w zderzeniu. Niemniej obrażenia 54-latka były niegroźne.

Do sieci trafiło nagranie z wypadku z końca sierpnia. Widać na nim zarówno wybuchy, jak i stojące w płomieniach ciężarówki.

Źródło: Bild, radiozet.pl