Goniec.pl
Agata i Andrzej Duda

Piotr Molecki/East News

Wpadka za wpadką Andrzeja Dudy na inauguracji roku szkolnego. Interweniowała Agata Duda

1 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Prezydent nie ma ostatnio szczęścia. Głowa państwa zalicza wpadkę za wpadką. Tym razem podczas inauguracji roku szkolnego w Kruszewie Andrzej Duda pomylił daty i przeniósł nas na chwilę o 20 lat wstecz.

Andrzej Duda zyskał już miano mistrza wpadek. Nie ma dnia, by media nie donosiły o kolejnej kompromitacji prezydenta. Tylko w ostatnim czasie byliśmy świadkami ogromnego blamażu podczas wizyty w Mołdawii oraz lapsusa językowego podczas uzasadniania złożenia podpisu pod lex Izera.

EN 00975312 0007

Śmierć dwóch 13-latek. Mieszkańcy wsi zabrali głos

CZYTAJ DALEJ

Prezydent zaliczył kolejną wpadkę

Dziś Andrzej Duda wraz z małżonką gościli w Kruszewie, gdzie brali udział w inauguracji nowego roku szkolnego. Para prezydencka odwiedziła szkołę im. Papieża Jana Pawła II, w której to murach wygłosiła przemówienia. Jako pierwszy głos zabrał prezydent, który znów zaliczył potężną wpadkę, myląc daty.

- Bardzo dziękujemy za to zaproszenie i cieszmy się, że mogliśmy wybrać właśnie Kruszew i tą szkołę, po to, żeby rozpocząć rok szkolny 2001/2002 - powiedział Andrzej Duda. Całe szczęście u boku głowy państwa czuwała zaskoczona małżonka. Agata Kornhauser-Duda od razu szepnęła prezydentowi na ucho, że się pomylił.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Prezydent szybko poprawił się, a swoją pomyłkę skwitował tylko uśmiechem. Podobnie postąpiła pani prezydentowa, puszczając błąd w dacie w zapomnienie.

Nieco bardziej dociekliwi internauci mogą się dopatrzyć w wystąpieniu Andrzeja Dudy jeszcze jednej wpadki językowej. Otóż głowa państwa powiedziała, że cieszy się, iż mogła wybrać „tą” szkołę, podczas gdy prawidłową formą jest forma „tę” szkołę. Wygląda więc na to, że prezydent nie uważał na lekcjach języka polskiego, gdyż to już kolejny poważny błąd padający z jego ust.

Prezydent o szczepieniach

Andrzej Duda ponownie odniósł się także do kwestii szczepień dzieci, które ruszyć mają w szkołach. Prezydent powtórzył swoje zapewnienia z poniedziałku, kiedy to podczas Rady Gabinetowej oświadczył, że jest absolutnym przeciwnikiem przymusowych szczepień.

- Jako prezydent zachęcam państwa do tego, żeby dzieci zaszczepić, ale chcę także, żeby państwo mieli zapewnione prawo do podjęcia tej decyzji - odpowiedzialnie, jako rodzice - powiedział w swoim wystąpieniu Andrzej Duda.

W swoim wystąpieniu nawiązał do ustaleń z poniedziałkowego spotkania. Jak powiedział, z wielką radością przyjął informację od premiera o tym, że nie przewiduje on lockdownu szkolnego.

Agata Duda dziękuje nauczycielom

Podczas uroczystości głos zabrała także dawno niesłyszana Agata Kornhauser-Duda. W swoim wystąpieniu podziękowała nauczycielom. - Chciałam państwu bardzo podziękować, wyrazić ogromny szacunek, za to, że właściwie z dnia na dzień państwo przestawili się na zdalny tryb nauczania. To było ogromne wyzwanie. Dla wszystkich - powiedziała.

Na koniec pierwsza dama życzyła sobie i zgromadzonym, żeby zawód nauczyciela był szanowany w społeczeństwie i podkreśliła, że jest to zajęcie trudne, ale bardzo ważne i piękne.


Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet, Twitter

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Polski Ład przepychany na siłę. Kuriozalne obrady sejmowych komisji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Stało się, pan Jacek wygrał wczoraj milion w "Milionerach". Oto finałowe pytanie

Czytaj więcej >
mężczyzna

Wiadomości

Polacy masowo otrzymują skierowania na kwarantannę. GIS ostrzega przed oszustami

Czytaj więcej >
Zdjęcia

Wiadomości

Straż Graniczna pokazała zdjęcia z telefonów imigrantów spod białoruskiej granicy

Czytaj więcej >
nie żyje

Wiadomości

Nie żyje Matthew Strachan, autor muzyki do "Milionerów"

Czytaj więcej >
Agata Duda w USA

Wiadomości

Nagle obca kobieta przytuliła Agatę Dudę. Pierwsza dama nie wiedziała, co się dzieje

Czytaj więcej >