Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Wpadka w "Wiadomościach" TVP. Grafika stacji poniosła fantazja
Irmina Jach
Irmina Jach 30.09.2022 19:29

Wpadka w "Wiadomościach" TVP. Grafika stacji poniosła fantazja

"Wiadomości" TVP
Screen z "Wiadomości" TVP

"Wiadomości" TVP zaliczyły wpadkę, która rozbawiła do łez wielu widzów. Serwis informacyjny zaprezentował grafikę obrazującą, jak potencjalnie mógłby wyglądać atak na rurociągi Nord Stream. - Oscar za efekty - drwią internauci.

Symulacje i grafiki prezentowane w "Wiadomościach" TVP regularnie budzą rozbawienie. Nic dziwnego - stacja wyraźnie stroni od nowych technologii, a grafik może pochwalić się ponadprzeciętnym poczuciem humoru. W czwartek w głównym wydaniu programu postanowił zaprezentować, jak mógł wyglądać atak na gazociągi Nord Stream.

"Wiadomości" TVP zaliczyły wpadkę. Grafik zaprezentował widzom podwodne drony

Autor symulacji umieścił w niej drony - nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że znajdowały się one pod powierzchnią wody. - Wystartowały z podwodnego lotniskowca - domyślają się rozbawieni internauci.

- Podwodne drony z ładunkami wybuchowymi uderzające w gazociągi Nord Stream, tak według brytyjskiego "Timesa" mogło wyglądać zniszczenie rosyjsko-niemieckich gazociągów. A miała tego dokonać, według Brytyjczyków, właśnie Rosja - usłyszeliśmy w TVP.

- Gdyby ktoś się zastanawiał, jak mógł zostać uszkodzony Nord Stream, to już ma odpowiedź. Podwodne drony! Dominik Cierpioł, jak to oglądał - żartuje na Twitterze Bartłomiej Wypartowicz, redaktor serwisu Defence24.pl.

Jeden z komentujących zauważył, że popisowy materiał "Wiadomości" spotkał się z dużą aprobatą obywateli Chin, którzy potraktowali wymysły TVP jako dobry żart. Na potwierdzenie opublikował w mediach społecznościowych kilka zrzutów ekranu.

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

Artykuły polecane przez Goniec.pl: