Goniec.pl

Screen z "Wiadomości" TVP

Wpadka w "Wiadomościach" TVP. Grafika stacji poniosła fantazja

30 Września 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

"Wiadomości" TVP zaliczyły wpadkę, która rozbawiła do łez wielu widzów. Serwis informacyjny zaprezentował grafikę obrazującą, jak potencjalnie mógłby wyglądać atak na rurociągi Nord Stream. - Oscar za efekty - drwią internauci.

Symulacje i grafiki prezentowane w "Wiadomościach" TVP regularnie budzą rozbawienie. Nic dziwnego - stacja wyraźnie stroni od nowych technologii, a grafik może pochwalić się ponadprzeciętnym poczuciem humoru. W czwartek w głównym wydaniu programu postanowił zaprezentować, jak mógł wyglądać atak na gazociągi Nord Stream.

"Wiadomości" TVP zaliczyły wpadkę. Grafik zaprezentował widzom podwodne drony

Autor symulacji umieścił w niej drony - nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że znajdowały się one pod powierzchnią wody. - Wystartowały z podwodnego lotniskowca - domyślają się rozbawieni internauci.

- Podwodne drony z ładunkami wybuchowymi uderzające w gazociągi Nord Stream, tak według brytyjskiego "Timesa" mogło wyglądać zniszczenie rosyjsko-niemieckich gazociągów. A miała tego dokonać, według Brytyjczyków, właśnie Rosja - usłyszeliśmy w TVP.

- Gdyby ktoś się zastanawiał, jak mógł zostać uszkodzony Nord Stream, to już ma odpowiedź. Podwodne drony! Dominik Cierpioł, jak to oglądał - żartuje na Twitterze Bartłomiej Wypartowicz, redaktor serwisu Defence24.pl.

Jeden z komentujących zauważył, że popisowy materiał "Wiadomości" spotkał się z dużą aprobatą obywateli Chin, którzy potraktowali wymysły TVP jako dobry żart. Na potwierdzenie opublikował w mediach społecznościowych kilka zrzutów ekranu.

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Donald Trump z zarzutami. Czy trafi do więzienia?
Czytaj więcej >

Polska

Mężczyzna powiesił się w bloku. Sąsiedzi ujawnili kim był, trudno uwierzyć
Czytaj więcej >

Polska

Znokautował policjantkę w cywilu. Porażające nagranie w sieci
Czytaj więcej >

Polska

Próbował wynająć pokój na Podhalu, kilka godzin później wpadł w ręce policji. Powód zaskakuje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Operator koparki znalazł to na budowie, od razu chwycił za telefon. Na miejscu zaroiło się od służb
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zdjęcie profilowe tylko w koloratce i zakaz spowiedzi przez internet to nie wszystko. KEP zmienia zasady działalności duchownych w mediach
Czytaj więcej >
Irmina Jach

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]