Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wojna w Ukrainie. Senatorowie USA o stanie psychicznym Putina i jego planach. "Walka o Kijów będzie krwawa"
Maria Glinka
Maria Glinka 01.03.2022 04:54

Wojna w Ukrainie. Senatorowie USA o stanie psychicznym Putina i jego planach. "Walka o Kijów będzie krwawa"

PAVEL GOLOVKIN/AFP/East News
PAVEL GOLOVKIN/AFP/East News

Wojna w Ukrainie była głównym wątkiem spotkania w amerykańskim Senacie. Po zakończeniu posiedzenia przedstawiciel Demokratów Chris Murphy ostrzegł na Twitterze, że "walka o Kijów będzie długa i krwawa". Jednym z tematów rozmów był także niestabilny stan psychiczny Władimira Putina.

Rozpoczął się szósty dzień wojny w Ukrainie, a ataki toczą się także na wschodzie kraju. W nocy mer Mariupola przekazał, że w wyniku ostrzału przez wojska rosyjskie mieszkańcy stracili dostęp do prądu i ciepła.

Senator USA: "najgorsze dopiero nadejdzie"

W poniedziałek 28 lutego zorganizowano spotkanie w amerykańskim Senacie, podczas przekazano tajne informacje od ważnych urzędników wywiadu i obrony na temat sytuacji w Ukrainie. - Najgorsze ma dopiero nadejść - stwierdził po spotkaniu Lindsey Graham, senator z Partii Republikańskiej, którego cytuje BBC.

Głos w tej sprawie zabrał także przedstawiciel Partii Demokratycznej Chris Murphy. Senator podzielił się kilkoma szczegółami na temat z użytkownikami Twittera.

Chris Murphy napisał, że udało się podtrzymać linię zaopatrzenia dla Ukrainy, ale siły rosyjskie nadal będą próbowały okrążyć i odciąć Kijów w ciągu najbliższych kilku tygodniu. "Walka o Kijów będzie długa i krwawa, a Ukraińcy przygotowują się do walk ulicznych", czytamy we wpisie polityka na Twitterze.

O tym, że Rosjanie celują w Kijów świadczą również najnowsze zdjęcia satelitarne udostępnione przez amerykańską firmę technologiczną Maxar. Widać na nich rosyjski konwój wojskowy o długości około 64 km, o czym więcej pisaliśmy tutaj.

W jakim stanie psychicznym jest Władimir Putin?

Portal Nexta podaje, że podczas spotkania amerykańscy senatorowie dyskutowano także na temat stanu psychicznego Władimira Putina. Te doniesienia potwierdził Chuck Grassley (Partia Republikańska), ale nie zdradził szczegółów tych rozmów.

Oficjalnie nie wiadomo, co dzieje się z Władimirem Putinem. Ukraiński wywiad donosi, że prezydent Rosji uciekł z Moskwy. Do podobnych ustaleń dotarł niemiecki dziennik "Bild".

Zdaniem dziennikarzy Władimir Putin ukrywa się w bunkrze na Uralu w towarzystwie oligarchów. Jak już informowaliśmy, powodem ucieczki ma być niezadowolenie z przebiegu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Urzędnicy USA o "drugiej fali rosyjskich żołnierzy"

Nowe światło na sytuację w Ukrainie rzucają także wypowiedzi urzędników amerykańskiej administracji, które cytuje CNN. Przedstawiciele Waszyngtonu ostrzegają, że druga fala rosyjskich żołnierzy skonsoliduje pozycje i będzie w stanie przełamać ukraiński opór dzięki swojej liczebności.

Urzędnicy ostrzegają, że może rozpocząć się oblężenie stolicy Ukrainy. Przewidują, że może dojść do ciężkich starć na ulicach Kijowa. O tym, że stolica jest głównym celem ataku mówił także Wołodymyr Zełenski podczas poniedziałkowego wystąpienia.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: TVN24, "Gazeta Wyborcza", Twitter