Goniec.pl
Putin Wikimedia/The Presidential Press and Information Office

Wikimedia/The Presidential Press and Information Office

Wojna w Ukrainie. NBC News: Władimir Putin jest sfrustrowany. Polityk traci nad sobą kontrolę

1 Marca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Wojna w Ukrainie. Władimir Putin źle znosi fakt, że jego plany wciąż krzyżują bohaterscy Ukraińcy i zaczyna tracić nad sobą jakąkolwiek kontrolę. Przywódca Rosji jest sfrustrowany i rozładowuje nagromadzoną agresję na osobach z bliskiego otoczenia. Amerykańskie media obawiają się, że to popchnie tyrana do nieobliczalnych kroków. Ustalenia rodzimego wywiadu przedstawiła stacja NBC.

Wojna w Ukrainie trwa już kolejny dzień, a Władimirowi Putinowi nadal nie udało się osiągnąć zamierzonych celów. Prezydent Rosji jest z tego powodu bliski obłędu, co odzwierciedla się w jego coraz mniej racjonalnych i chaotycznych decyzjach.

Porsche, na które Cię stać! Sprawdź niesamowitą ofertę.

Wojna w Ukrainie. Władimir Putin traci nad sobą kontrolę

Władimir Putin był przekonany, że upadek Ukrainy nastąpi po klikudziesięciu godzinach od podjęcia przez niego decyzji o rozpoczęciu inwazji. Tymczasem walki trwają już szósty dzień i są niezwykle zacięte. Dodatkowo, ukraińska armia co jakiś czas donosi o dezercji rosyjskich żołnierzy, którzy nie chcą umierać w imię chorych ambicji swojego prezydenta.

Doniesienia te docierają na Kreml, który coraz bardziej niepokoi się o losy wojny i posuwa się do drastycznych metod walki. Amerykańskie media podają, że administracja USA jest zatrwożona stanem psychicznym Putina i spodziewa się, że klęski popchną go do realizacji tragicznych scenariuszy.

Z ostatniej chwili czerwone

[ZAPIS RELACJI] Prezydent Zełenski przed chwilą wydał oświadczenie. Rosjanie chcą zniszczyć kolejne ukraińskie miasta

CZYTAJ DALEJ

- Rozmiar ukraińskiego oporu mocno go zaskoczył. Putin się odizolował, nie bywa zbyt często w Kremlu. Boję się, że został przyparty do muru. Boję się, że dla niego nie ma już zbyt wielu wyjść - twierdzi amerykański senator Mark Warner cytowany przez NBC News.

Jak donosi wywiad, w ostatnich dniach przywódca Rosji miał diametralnie zmienić swoje zachowanie. Z trzymającego emocje na wodzy wytrawnego polityka stał się furiatem, wyładowującym złość na najbliższym otoczeniu.

- Nie jest już tym zimnokrwistym, trzeźwo myślącym dyktatorem, którym był w 2008 roku - powiedział NBC News dyrektor CIA John Brennan.

Amerykański senator o Putinie: "Jego jedynymi opcjami są te katastroficzne"

Tym, co wprawia w złość rosyjskiego tyrana jest również niespodziewane zjednoczenie Zachodu. Putin w najgorszych koszmarach nie śnił, że podzielona wspólnota międzynarodowa zewrze szyki i prężnie wesprze Ukrainę, jednocześnie nakładając na Rosję bezprecedensowe sankcje.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że rosyjska gospodarka znajduje się w dużym kryzysie. W poniedziałek nie otwarto więc moskiewskiej giełdy, a rosyjski przywódca zwołał nadzwyczajne spotkanie z prezesami banków.

Wszystkie te problemy sprawiły, że coraz częściej wybiera on osamotnienie i izolację. Mówi się, że jego otoczenie celowo wprowadza go w błąd w obawie przed tym, do czego może się posunąć.

- Naszym głównym zmartwieniem są informacje, jakie dostaje Putin, i to jak jest odizolowany. Ta izolacja jest naprawdę dużym zmartwieniem. Nie sądzimy, by miał realne rozumienie tego, co się dzieje - twierdzi jeden z rozmówców NBC News.

Jeszcze bardziej niepokojące są słowa senatora Florydy Marca Rubio, który napisał na Twitterze, że znajdujemy się obecnie w najbardziej niebezpiecznym momencie ostatnich 60 lat.

- Putin jest upokorzony swoim militarnym fiaskiem i doświadcza niespotykanych konsekwencji dla gospodarki Rosji. Jego jedynymi opcjami, by to odwrócić, są te katastroficzne - oznajmił.

Świat wstrzymuje oddech po ostatnich doniesieniach Amerykanów, którzy wskazują, że Putin może podwoić wysiłki i zaangażować więcej wojsk w walki w Ukrainie. Ataki przybierać będą coraz bardziej krwawe oblicze, czego przedsmak mieliśmy, chociażby w Ochtyrce, gdzie zginęło ponad 70 osób.

Dzieci Władimira Putina: tajemnicza córka prezydenta Rosji

Putin o niej nie mówi, miał zapłacić za milczenie. Tak wygląda "tajemnicza" córka prezydenta Rosji

Oficjalnie Władimir Putin ma tylko dwoje dzieci: córki Marię i Katerinę. Obie zrezygnowały z używania nazwiska swojego ojca i wybrały anonimowość. Starsze dziecko prezydenta Rosji na stałe wyjechało z Rosji i mieszka wraz z rodziną w Holandii. Dziennikarskie śledztwo ujawniło jednak, że młoda Rosjanka ukrywająca twarz w mediach społecznościowych może być "tajną" córką Władimira Putina.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Goniec.pl, Fakt

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Brazylia: Skarpa osunęła się na drogę. Nie żyją co najmniej dwie osoby, około 30 jest zaginionych

Wiadomości

Brazylia: Skarpa osunęła się na drogę. Nie żyją co najmniej dwie osoby, około 30 jest zaginionych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Karczemna awantura w Sejmie. Błaszczak uciszył marszałek i uderzył w opozycję

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dolnośląskie: Pociąg uderzył w autobus. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Jiang Zemin. Były prezydent Chin odszedł w wieku 96 lat

Czytaj więcej >
"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone"

Wiadomości

"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone". Generał ocenił propozycję polskiego MON

Czytaj więcej >

Wiadomości

Strzały na ulicach Wałbrzycha. Agresorzy biegali w centrum z tasakiem i atrapą broni

Czytaj więcej >