Goniec.pl
Twitter

Twitter

Wojna w Ukrainie. "Duch z Kijowa" zestrzelony przez Rosjan. Zdołał przeżyć i otrzymał nową maszynę

1 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

To już szósty dzień wojny na Ukrainie. Ostatnie doniesienia zza naszej wschodniej granicy mówią o zestrzeleniu słynnego "Ducha z Kijowa", który od jakiegoś czasu bezsprzecznie rządzi i dzieli na ukraińskim niebie. Co niezwykle ciekawe, informacje potwierdził polityk i dziennikarz Ihor Mosiychuk. Przekazał on jednak, że "Duch" żyje i otrzymał nowy samolot, za pomocą którego niszczy kolejne maszyny wroga.

Porsche, na które Cię stać! Sprawdź niesamowitą ofertę.

O pilocie myśliwca MiG-29 zrobiło się niezwykle głośno nie tylko w ukraińskich, ale również światowych mediach. Bohaterski Ukrainiec miał zestrzelić kilkanaście rosyjskich samolotów i praktycznie w pojedynkę prześladować wrogie lotnictwo.

pilne czerwone

[ZAPIS RELACJI] Potężne eksplozje w Kijowie, Rosjanie atakują też inne miasta. To będzie bardzo trudna noc

CZYTAJ DALEJ

- Nazywają go Duchem z Kijowa, chociaż broni naszego bezpieczeństwa jak Anioł. W walkach powietrznych strącił już 10 samolotów okupantów. To właśnie w takich słowach jego podniebną działalność opisuje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

Według ukraińskich danych zaledwie w ciągu kilku dni, ofiarą wybitnego lotnika miało paść aż 10 rosyjskich samolotów. Jak się okazuje, aktualny bilans jest zdecydowanie bardziej okazały. Przynajmniej według ukraińskiej narracji.

Niestety, ale dokładnie nie wiadomo, kim tak naprawdę jest "Duch z Kijowa", choć o jego istnieniu zapewniły służby wojskowe.

Wojna w Ukrainie. "Duch z Kijowa" stracił swoją maszynę. Otrzymał nową i już strąca z nieba kolejne rosyjskie samoloty.

Ukraińskie media społecznościowe szaleją. Tysiące internatów wychwala osiągnięcia tajemniczego pilota, podkreślając, że jego działania pomagają stawiać zdecydowanie twardszy opór rosyjskim siłom.

W wojnie w Ukrainie zginął student warszawskiego SGH

Student warszawskiej SGH zginął na wojnie w Ukrainie. "Dzisiaj zmarł nasz kolega"

CZYTAJ DALEJ

We wtorek w sieci pojawiły się pogłoski dotyczące śmierci najsłynniejszego pilota ostatnich lat. Zostały one jednak zdementowane przez Ihora Mosiychuka, ukraińskiego polityka i dziennikarza, który powiadomił, że pilot żyje. Potwierdził również informację, że jego maszyna została rzeczywiście zestrzelona przez siły rosyjskie.

Według niego "Duch" miał powrócić do bazy, a następnie otrzymać nowy myśliwiec i wrócić do walki. Według podanych informacji zdołał zestrzelić 21 samolot wroga.

Jest wiele teorii dotyczących jego osoby. "Miejska legenda", "mistyfikacja", czy też "fejk". To tylko jedne z nielicznych określeń, które były używane przez internautów, którzy sceptycznie podchodzili do kolejnych doniesień mediów.

Jednak w niedzielę 27 lutego do sprawy odniosła się bezpośrednio Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, która udostępniła zdjęcie zamaskowanego pilota, jednocześnie oficjalnie potwierdzając jego istnienie.

Według części światowych mediów "Duch" to pilot, który wcześniej w celach ćwiczebnych latał rosyjską maszyną, uczestnicząc w szkoleniu w walce powietrznej pilotów z krajów NATO.

/fot. Goniec.pl

Druzgocący atak rosyjskich wojsk. Napadli na szkołę, zdjęcia zniszczeń łamią serca

Wczoraj w nocy rosyjskie wojska prowadziły intensywny ostrzał w miejscowości Wasylkowo pod Kijowem. Armia Władimira Putina przypuściła atak rakietowy na bazę paliwową we wsi Kriaczky, gdzie natychmiast wybuchł ogromny pożar. Zaatakowane zostało także pobliskie lotnisko. – Pali się baza paliwowa. Wróg chce wszystko zniszczyć. Dziś w ciągu dnia ostrzelano rakietami balistycznymi nasze lotnisko, ale wytrzymamy – informowała w nagraniu wideo zamieszczonym na Facebooku szefowa władz miejskich Wasylkowa, Natalia Bałasynowycz. Ostrzelane przez wojska rosyjskie Wasylkowo poniosło ogromne straty. Jedna ze miejscowych szkół została doszczętnie zniszczona wskutek ataku okupantów. Zobacz zdjęcia ze zrujnowanego miasta. /fot. Goniec.pl

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Piotr DutkaAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pdutka1997@gmail.com

Podobne artykuły

Donald Tusk

Wiadomości

Opozycja razem czy osobno? Polacy zdecydowali

Czytaj więcej >
Myśleli, że nie żyje, a on był w areszcie. Sąsiedzi do dziś na widok pana Jarosława krzyczą "Cześć, nieboszczyk"

Wiadomości

Warszawa: Kilka miesięcy po pogrzebie do jej drzwi zapukał nieboszczyk. Zbladła i zaniemówiła

Czytaj więcej >
Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >